Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyakov

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is bevásároltam egy ilyen kütyüt... (mármint 542G-t)
    Mindenhol pozitív dolgokat olvastam...

    Dehát úgy néz ki sikerült egy gyári hibás darabot kifogni:
    Már a konfigurálás alatt 2 alkalommal megállt (system LED világít, pingelni sem lehet...)
    Azért bekonfigoztam:
    WLAN-on kersztül file-kat másoltam (Laptop-PC), ecce'csak leáll a másolás és kampec! (system LED-et azóta nem láttam égni, ami a leírás szerint hardver hibát jelent)

    Ettől függetlenül sima csere lesz. (laptop-ban ua. WLAN chipkészlet van)

    Kérdéseim:
    - firmware frissítés: a tp-link oldalon egy 06.04.20.-i firmware a legfrissebb, az enyémben 06.05.24.-i van (a pontos verziószámot az oldalon nem tüntették föl, a routerből már nem tudom kiszedni). Nektek mi van benne???
    - A router beállításnál az üldözési mánia jegyében jártam el: WLAN-nál WPA2-PSK+MAC cím szűrés, a spec. biztonsági beállításokat (tűzfal) a beállítás végén mind bekapcsoltam. Milyen beállításokkal használjátok a cuccost?


  • Petyakov

    csendes tag

    válasz amisi #15 üzenetére

    Igen! Szó nélkül kicserélték.
    Igaz addigra már egyáltalán nem lehetett az adott darabal bármit kezdeni...

    Az újat ugyanazokkal a beállításokkal beüzemeltem, azóta is folyamatosan, mindenfajta hibajelenség nélkül müxik.

    Egyetlen problémám az alapzaj, amit produkál. Ez nem erős,normális emberek meg sem halják, de sajna én működő TV közelében sem tudok aludni, mer' a tápegység zaja zavar...
    De erre a router ágy légtérből kitelepítésével már megszületett a megoldás.

    Különben a kütyü választásának fő oka az ugyanolyan WLAN egységgel (Atheros 5005G) szerelt notebook volt. Ez úgy néz ki, hogy frankó: kb 8-10 m-es beltéri távolságban (emelet betonfödémmel+falak) a másolási sebesség megegyezik az egylégtérben (kb 2-3 m) mutatott sebességgel.
    Ja, ez most az eXtended Range (XR) technológia dicsérete volt!

    A Broadcast SSID-t én is lelőttem, de nem elégedtem meg ennyivel, a WLAN MAC cím szűrést is beállítottam, meg a titkositást is (de asszem' ezeket már korábban leírtam)

Új hozzászólás Aktív témák