Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfnet

    tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Frissen ropogósan kicsomagolt Tp-link smart switchel jártam úgy, hogy az STP nem igazán működik megfelelően, máris részletezem. Arra szeretnék rájönni hogy konfigurációs hiba, vagy eszköz hiba?

    A címben említett switch a következőt reagálja STP/RSTP/MSTP módban is: redundánsan szeretném összekapcsolni a Smart switchet és a hagyományos gigabites switchet, és az STP-t szeretném használni a redundancia kezelésére.

    A következő történik:
    - 1 es és 2es portra engedélyezem az RSTP-t majd csatlakoztatom a Cat6-os kábeleket.
    - Fellinkel a két port.
    - Az első port Forwardingra teszi azonnal.
    - A második portot BLOCKED -re teszi azonnal.
    - 30 másodperc múlva felülvizsgálja a topológiát ahogy az algoritmusban elő van írva.
    - Ekkor már átvált Learning módba.
    - Ezután átvált Forwarding módba a második port is.
    - Ekkor a Switch elérhetetlenné válik, mindegyik port Egyszerre villog, de egyébként a monitorozás szerint adatforgalom nincs a portokon!
    - A logban: Send topology change on CIST Gi1/0/1és Gi1/0/2
    - Annak ellenére hogy csak két port vesz részt a topológiába az összes portra elkezdi szórni a topológia állapotát... :Y
    - A 2. kábel kihúzásával a szórás megszűnik, minden funkció újra stabil.
    - A 2. kábel újbóli csatlakozásával az egész eddig leírtak ismétlődnek mindig pontosan ugyan így.

    Még érdekesebb rész a STP Security menü. Amelyben ha bekapcsolom a Loop védelmet ha nem, akkor sem foglalkozik vele hogy még ha mehetne is a port logikailag, de hurok lesz a vége....

    Nem számít hogy STP vagy RSTP vagy MSTP.
    A hálózaton csak 1 VLAN van, id : 1.
    A hálózatért ezen az eszközön kívül egy Cisco RV320 router vesz részt, amely csak gatewayként van jelen, ezen felől egy alap tűzfalként a WAN felől érkező és wan felé menő csomagokat szűri.

    Az interneten pontosan ilyet nem találtam. Mindenki azt írja az STP algoritmusa hibátlan. Én nem láttam még ilyet, ennek a switchnek a 24 portos verziójával ugyan így konfigurálva használom évek óta, hibátlanul. :K

    Akinek van ötlete kérem bátran írja le, ha én hibázok. Ha van még kérdés a konfigról készséggel válaszolok!
    köszönöm
    Márk :R

    [ Szerkesztve ]

    Privátban érdeklődj! :)

Új hozzászólás Aktív témák