Új hozzászólás Aktív témák

  • ZozzHUN

    addikt

    Sziasztok,

    Van egy kis gondom:

    Van Vodafone 1Gbit internet és hozzá való TG3442DE modem-router. Még telepítéskor modem módba rakattam a vodafone-os eszközt. Volt mögötte egy TP-Link TL-WR1043ND v2.1-es router. Mivel szakadozott és lassú volt az internet elérés, ezért úgy gondoltam biztos nagyon fáradt, ezért beraktam egy fiatalabb TP-Link C20i v1.0 routert. A helyzet ugyan az. Wifin 2,4 és 5 ghz-en is 10-30mbit jön át, vezetéken régebbi routeren néha megvolt a 2-300, utóbbi 100mbit-es portokkal rendelkezik ezért ott 80-90-en megáll. Próbáltam úgy is, hogy minden vezetékes eszközt lecsatlakoztatok, így próbáltam vezetékesen és wifin, de nem változott. Próbáltam kikapcsolt wifin és minden más vezetékest lehúzva, de szintén akad-lassú.

    Végül próbáltam közvetlen a modem-be dugva az egyik gépet, úgy 900-950mbit-es sebesség volt és nem szakadozik, tökéletes. Ebből arra tudok gondolni, hogy a router a ludas, de mindkettő? Firmware-ek frissek. C20i routeren sokszor azt írja, hogy be van már lépve admin, generált jelszó van, szóval még véletlenül se léphetett be más rajtam kívül. Gondoltam veszek egy harmadik routert, de előtte inkább kérdezek

    Esetleg volt másnak hasonló gondja és megoldást talált?

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák