Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Ixion77 #7326 üzenetére

    ezt nem teljesen értem, a tőzsdei kereslet kínálat miért nem valós? :) szerinted mit csinálnak az ott vásárolt, eladott árammal az emberek, ha nem megtermelik/felhasználják? persze meg kell különböztetni a fizikai és a derivatív piacokat, illetve fontos azt is érteni, hogy ezek kvázi határidős ügyletek, valamilyen jövőbeli időszakra (17 órára, vagy 2026-ra) szólnak. értelemszerűen, ha nekem most 17 órakor kell áram, vagy este 8-kor, akkor sokkal jobban meg tudom becsülni az értékét, mint 2026-ban, amikorra rengeteg bizonytalanságot kell beárazni.

    '22-ben tényleg felrobbant a piac, mindneki rettegett attól, hogy fizikailag nem lesz gáz európában, ami meglátszott az áramárakban is. napi szinten óriási volt a volatilitás, ami mozgatta a jövőbeli szállítások árait is. aztán szerencsére ez nem bizonyult valós félelemnek. de aki ebben az időszakban kockázatokat vállalt az nagyon nagy profitra tudott szert tenni.

    szóval meg tudják ezek is mozgatni a piacokat alkalomadtán, de a 2022-es példának nem sok köze van az algoritmusokhoz.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák