Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz TheNewDawn #18518 üzenetére

    SPOILER végig

    Nem értek teljesen egyet Szabi-val sem, de szerintem is volt egy érezhető irányváltás a CDPR-nél Geralt nőügyeit illetően. A harmadik rész kezdete kicsit mesterkélten kényszerített ki egy új kétoldali határozatlanságon alapuló status quo-t, elvágva némi régi döntés fonalát mind a CDPR (amnézia), mint a játékos (volt TW 1-2 Triss románc, vagy sem) részéről, hogy "szürke lappal" kezdhessen a TW3 (semmi sem tiszta, nincs régi/új amnézia, de semmi sincs kőbe vésve, egyfajta részleges erkölcsi amnesztia van minden új döntésre, bár sohasem fogod magad teljesen tisztának érezni az ügyben).

    Az első részben azonnal ránk aggatják Triss-t (nem nevezném túl kiforrottnak a komplett szálat, de az egész első részre igaz, hogy némileg hepe-hupás, mégis sokan szerettük összességben, én Triss-t is), a második rész szintem is egy (igen, szépre kreált) "romantikus kaland Triss-el" (ezt írtam is már itt egyszer kicsit bővebben, hogy rengeteg időt töltünk vele), viszont a harmadik rész eleje szerintem indokolatlanul is erősen elszakítja tőlünk Triss-t (se nyoma, se híre, pedig az előző rész végén megérte, hogy velünk marad és segít megeredni Yen-t) és egyértelműen próbál kicsit orientálni, ha nem is rögtön Yennefer felé, de egy középútra, hogy kezdjük ezt megint új lappal, ismerkedjünk újra össze Yennefer-el is, és döntsünk némileg elfogulatlanul (majdnem úgy törli ki Triss-t a TW3 eleje, ahogy a TW1 eleje Yen-t, csak itt nincs amnézia story sem, hanem in medias res nyom nélkül eltűnt Triss, és nem azonnal, nem túl barátságosan, de hamar megjelent Yen). Később viszont Triss, a story-ban most már jól megalapozott okokból kicsit elhidegül tőlünk a TW3 folyamán (régóta ezer dolgon kell aggódni napi szinten, nem ér rá velünk felhőtlenül foglalkozni, ami így magában rendben is van), közben pedig kirajzolódik egy olyan kép, hogy mi gyakorlatilag el vagyunk köteleződve Yennefert felé, hisz sohasem vágtuk el azt a szálat, és már a memóriánkat is visszanyertük, tehát effektíve ugyan az a Geral-t vagyunk, akitől csak a külvilág sodorta távol. Ettől már kicsit másképp fest az egész, gyakorlatilag most "rendesen" el kell hagynia Yen-t, és felújítani Triss-t, vagy csak felújítani Yen-t, és hagyni hogy Triss maradjon ahol épp van (itt válik kellemetlenné, hogy a két játék közt állt be ez a status quo, hogy mi játékosok effektíve sohasem hagytuk el Triss-t sem, de mégis úgy néz ki, mint ha kvázi megtettük volna ugyan úgy, mint Yen-el is, aki még szintén ilyen határozatlansági állatban lóg a harmadik rész elején).

    Szóval akármilyen jó "romantikus kaland Triss-el" a TW2, az én Geralt-om is Yen-nel újította meg az effektíve sohasem megszakított kapcsolatát ahelyett, hogy most tudatosan elhagyta volna Triss-ért (nekem nagyon más elveszteni és elhagyni valakit, illetve mondjuk megalapozott okból elhagyni valakit, vagy "csak úgy egy másikért", és ezeket én így értelmeztem). A DLC-t is hozzávéve szerintem szebb is így a story vége (így akarta megírni magát a mese, ha tetszik nekem, ha nem). Ez ki volt fejtve a játékban, hogy Geral és Yen is belefáradtak már a politikába és folyamatos harcba, feszültségbe, el akarnak már vonulni a világ tűzvonala elől. -> Corvo Bianco. Sokkal kevésbé tetszett az a verzió, hogy elköltöznek Triss-el egy olyan térségbe, ahol sohasem jártunk játékosként (pedig hatalmas a TW3 térkép!), és ahol a gazdagság ellenére Geralt még mindig szörnyeket üldöz a mocsárban hobbiból (akkor már inkább kártyázzon egy üveg bor mellett). Bár ezt most nem is tudom, hogy miként áll meg igazából a DLC-vel együtt, mert a Yen-es verziót össze lehet fésülni vele, de a Triss-est nehezebb. (Meg kéne néznem a BW Triss-es végét youtube-on, mint az alapjátékkal is tettem annak idején.) Ha összehozzák valahogy, az erősebb "felülírásnak" ("ending retkon") hangzik számomra.

    Persze nem csak Triss változott sokat a TW1 óta, Thaler-re is alig ismertem rá, de még Roach is megváltozott. Radovid is "megőrül" pár év alatt. Egy csomó dolog történik, amit sohasem látunk, és látszólag nem is telik el olyan őrült sok idő, csak ha kicsit kiszakítjuk magunk a játékból, és megsaccoljuk (vagy valami in-game anyagból előkotorjuk), hogy meddig tarthatott egy ilyen Nilfgard háború, amit nem éltünk meg játékosként, stb. Nagyobb amnéziánk van játékosként a trilógiában, mint Geralt-nak a TW1 elején. :D

    Jah, és mai napig nincs szerintem konszenzus / hivatalosan álláspont arról sem, hogy melyik is valójában a "jó" és "rossz" befejezés a white frost ügyben (ez is szinte biztos, hogy szándékosan lett ilyen). :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák