Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz omfgk #32 üzenetére

    Az egy nagy különbség a TV-nél hogy a legtöbb felhasználó csak megveszi, bekapcsolja, és használja.

    Én az AW3423DWF monitornál azzal kezdtem, hogy a fényerőt 30-ra levettem, mert kiégett a szemem, annyira fényes volt késő délután. De még lehet így is sok lesz és 25-30 között allapodok meg valahol (gyárilag 50 volt).
    A neten már mindenhol leírt Windows beállítások, sötét témák, stb meg alap már évek óta.

    Munkára és gaming-re fogom használni (8+3 óra), ezért a 3 év garancia billentette ide a mérleget.
    Ha mást nem, egy jó példa leszek a beégéses esetekre. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz YellowFlash #49 üzenetére

    Ettől féltem én is, de 2 nap munka után őszintén állíthatom, hogy 50-70cm távolságból szinte semmi nem látszik ebből.

    A másik "para" a QD-OLED ellen a matt bevonat és a nappali fényben való használat, ahol viszont azt kell mondjam, hogy valóban változik a színek telítettsége (én úgy látom, hogy több fényt ráengedve a meleg irányba tolódik el).
    Szerencsére nekem nem fontos annyira a színhűség a munkámhoz (CAD tervezés), ellenben a nagy munkaterülettel.

    Az meg már más kérdés, hogy a Windows (10) nem képes a rendes skálázásra, így a monitor méretéhez (34" 21:9) passzoló 125%-on okádékul mosottan néz ki minden. Ez szerintem vállalhatatlan.

    Low Noise #38
    Nem sokkal több annál, mint amit te is írtál: sötét mód mindenhol ahol csak lehet, Windows tálca (taskbar) elrejtése, képernyő kikapcsolás idő 1...2 perc.
    Az is sokat segít az élettartamon, ha nem HDR max fényerőn nyomod.
    Nálam 25% fényerő bőven elég SDR dolgokra, játékra SDR-ben 30%-ot ajánlok.
    (HDR-t még próbálgatom, de mivel főleg lövöldözőset játszom, így ott inkább idegesít, mint hozzáad)

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz aginor #60 üzenetére

    Nem, de talán nem elképzelhetetlen szituáció, hogy valaki számára (pl. nekem) az Ultra beállítások helyett inkább a stabil 240/165Hz a fontosabb, és nem ad hozzá az élményhez pl. egy Borderlands 3-ban, ha a gránáttól flashbang módjára megvakul miközben a tökéletes fekete szín is ott lehetne valahol (sehol).

    A HDR filmeknél és TLOU-szerű story orientált játékoknál nagyon jó cucc, nagy TV-n, 3 méterről nézve.
    Én a magam 70cm-jével nem kérek 600cdm2-t a szemembe, egyszerűen elvakít, pláne így késő esti kockulásnál. :)

    Mass Effect Andromeda-val is próbálgatom, mert itt lehet űrben repkedni, és nagyon jó a fényes és sötét kontraszt már SDR-ben is.

    /majd írj vissza ha megjön az OLED cuccod

Új hozzászólás Aktív témák