Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atillaahun

    veterán

    válasz Teasüti #432 üzenetére

    Hát nem hiszem, hogy pont az én profiljaimból fogsz sok ihletet meríteni, de ha már így megkérdezted, leírom ezt a pár kis vackot, amiket eddig hegesztettem.

    1. Fülhallgató bedugva:
    Ha bent van a füles akkor átvált rezgőre, hogy filmezés meg rádiózás közbe ne pattogjanak a levelek max. hangerőn a fülembe. Illetve leveszi minimumra a bejövő hívás hangerejét (nálam fülessel baromi hangos). Plusz még kihúzásnál bezárja az FM rádió app-ot. Bár service-ként fut a mocsadék, úgyhogy legfeljebb megfelezi a RAM használatát, de már az is valami.

    2. WiFi ki-be-kapcsolás:
    Itthon meg melóba bekapcsolja a WiFi-t adótornyos meghatározás alapján és felmászik rájuk.

    3. Auto fényerő:
    7-től 19-ig megy az auto fényerő. Plusz exit task-kal a kikapcsolása, mert (valamiért) magától nem akarta.

    4. Repülő mód:
    Éjféltől 7-ig repülő mód, ha otthon vagyok (cellainfo alapján) és ha nincs bedugva a füles (mert akkor még lehet rádiózok, vagy filmezek). Kilépési feladatnak kimászik a repülő módból (mert ha magától csinálja akkor valamiért nem tud visszacsatlakozni a toronyra és hibát dob), plusz felébreszti a képernyőt 1 percre (ez majd az ébresztés szenzor vizsgálatához kell).

    5. Akksi kímélés:
    0-15% között ha nem vagyok otthon (mert ha igen, akkor még ráér töltőre rakni) WiFi ki, Mobilnet ki, Bluetooth ki, GPS ki, WiFi tether kikapcs.

    6. Navigáció:
    Ha a GNavi előtérbe van, akkor media hang maxolás, GPS bekapcs, és képernyő alvás 5 percre állít (mert amíg nem talál jelet, még hajlamos elaludni).
    Kilépési feladatnak GPS kikapcs, képernyőalvás vissza 1 percre, plusz root-oltam kinyírja a Navi és Maps app-okat, meg az összes Svox-ot is.

    7. Csengő mód váltogatás:
    Ha itthon vagyok (cellainfó alapján) akkor csendes mód kikapcs (csak ha nem fut a füles profil), csengőhangerő maxol (csak ha nem fut a füles profil), média hangerő kétharmadra állít (csak ha nem fut a navi profil).
    Kilépési feladatnak pedig rezgő mód bekapcs és média hangot nulláz (ha nem fut a navi profil).

    8. Ébresztés:
    Hétfőtől péntekig 07:01-től 07:05-ig, ha nincs felállítva, vagy fejjel lefelé állítva a telefon (ekkor már van kijelző, így szenzor vizsgálat is) akkor maxolja a média hangot és lejátszik egy zeneszámot az SD-ről (folyton újrakezdve).
    Kilépési feladatnak (ha fekvő módból felállítom a telefont) akkor leáll a zene, és média hang vissza kétharmadra.

    9. Dropbox szinkron
    23-kor indul egy manuális szinkron a DropSync-el (pluginként kezeli a Tasker). Alapból a DropSync-et nem lehet időzíteni, ezért jó ez így, plusz a háttérben sem kell akkor hogy service-ként fusson.

    Ezeken kívül még van egy rakat olyan profil (csak külön szedve tudtam őket beállítani), hogy feltételnek adott program az előtérben fut, majd csak kilépési feltételként kinyírom az app-ot.
    Igazából ennyi, amit most a Tasker művel a telefonomon. :)

    A részletes mikénteket azért nem írtam le mert elég könnyű ezeket megcsinálni, esetleg valóban csak az ötletelés miatt osztottam meg.

Új hozzászólás Aktív témák