Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazso

    tag

    Sziasztok! Anyukám gépe megadta magát hirtelen, se kép, se hang. Tápegységre gyanakszom, mert még a táp ventilátora sem indul el. Egy régi P1-es vállalati (Unisys) agyonintegrált gép, gondoltam rádugok egy AT-s tápot próbaképpen, de meglepetésemre a régi tápon nincs 4 vezeték a külső kapcsolóhoz, hanem ehelyett 3 vékony vezeték megy az alaplap egy 1x3-as csatlakozójára. Ráadásul a házon lévő kapcsoló érintős (nem kétállású), és ATX házakhoz hasonlóan 2 vezeték köti össze az alaplappal. Ha jól sejtem, egy AT-s táppal nem tudom helyettesíteni ezt a tápot, mivel a 3 tápból jövő vezetéken valószínűleg csak készenléti folytonos 5V kering (ahogy az ATX-nél), azaz semmi köze az AT-s 220V-os 4 vezetékhez a kapcsolóhoz. Tudtok vmi linket adni hol olvashatok az ilyen tápokról?

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

  • brazso

    tag

    válasz GP-Sz #463 üzenetére

    Mivel az AT-s tápon (amit vittem, hogy leteszteljem a gépet), volt egy tesztkapcsoló a 4 vezetéken, így ki tudtam próbálni és bekapcsolt a gép. Szóval valószínű, hogy tényleg a táp a rossz. Ha nem sikerül megjavíttatnom a tápot, vagy szereznem helyette egy másikat, még mindig átszerelhetem egy AT-s házba az egész konfigurációt (a kapcsoló különbsége miatt szükséges). Egyelőre csak arra vagyok kiváncsi, hogy a tápból kijövő 1x3-as vezetéken mi mehet.

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

Új hozzászólás Aktív témák