Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    válasz maross #367 üzenetére

    Más cél, más ár. Queendomino ha kijön 8.000 Ft magasságában, akkor már érdemesebb 7 csodát venni én azt gondolom. 4600 Ft-ért a Kingdomino egy jó filler, rövid, aranyos, kedves, imádják a gyerekek. A Queendomino egy jobb játék, de agyalósabb, és pont ezt szereti mindenki a Kingdomino-ban, hogy nem kell agyalni.... és azt, hogy marha cuki és kedves és bájos, és imádom a kis vártornyot a közepén. Ez a szürke maca és a béna kis fekete nem is tudom én mi annyira csúnyávaá teszi. Nekem pont ezért marad a Kingdomino annyira szerethető. Itt nem gamer játékra van szükség, arra ott van 10.000 Ft-ért az Agricola... Engem az bánt, hogy jobb, de akkor miért nem csinálták meg cukira?! Mert igen is fontos, mert az egész játék arra alapul! Ahogy nézem a BoardGameGeek pontjait, mások is ezt érezhetik. Sokszor a hangulat és a szép körítés fontosabb, mint maga az, hogy mennyit kell agyalni. Pl. King of Tokyo. Pont a King of Tokyo-nál is kihozták a King of New York-ot és sokan azt mondták, hogy pont az a baj vele, hogy agyalni kell, mert ők a kis szörnyeiket szerették meg hogy lehet velük nyomulni. A mai napig sokkal többet játszanak a King of Tokyo-val és magasabb az értékelése is! Pedig a King of New York jobb játék, de aki játszik annak nem ez a fontos!
    Kingdomino megmarad egy marha cuki játéknak, amit 10 perc alatt lezavarunk, mindenki nézegeti a kis várát, mindenki szívesen játsza. Nem kell tőle nagy csodát várni, de addig tök jó, amíg várunk a vacsira a családdal, vagy csak kicsit össze akarunk ülni egy fél órára akár ketten is. És jó érzés fogni és jó érzés nézegetni a képeket, és jó érzés pakolni a nagy 7X7-es táblát és pont nem kell becserélni három fát egy aranyra és hozzá odatenni a munkást, hogy adjon még egy almát és akkor... :) Azt hiszem kicsit túlmagyaráztam, bocsi! :B

    Kérdés: keresek deck building típusú társast, mert olyan még nincs és néha jó lenne. De! Olyat szeretnék, ami önmagában elég és nem kell hozzá kiegészítés, tehát önmagában is megállja a helyét.
    Egyelőre a Marvel Legendary-t néztem ki magamnak, mert van benne Co-op is, bár kicsit rajzos, de van sok deck building társas, ami ennél sokkal-sokkal rosszabb. Igények: ha lehet co-op is legyen benne, önmagában is jó legyen, 2-6 főre legyen(valahogy) alkalmas, max. 17.000 Ft (de ezért már legyen benne rengeteg kártya tényleg). Van más ötletetek?!

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák