Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ketabruce

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdekes hálózati problémával küzdök, érdeklődnék, találkozott-e már valaki hasonlóval, illetve van-e javaslatotok a megoldást illetően.

    A jelenség, hogy szabálytalan időközök eltelte után egyszerűen nem vagyok képes adatot forgalmazni se a kábelmodemen kívüli, se az azon belüli tartományokba.

    Kicsit bővebben: a kábelmodemre egy wifi router van kötve, utóbbira pedig direktben egy asztali gép. Az asztali gépen random időnként egyszer csak mintha elvágnák a kábelt, megszakad az internet. De nem csak az internetes tartományban nem reagál a ping, hanem még a router (belső) IP-jét pingelve sem kapok választ. Eközben a routerre wifivel csatlakozó telefonon működik az internet gond nélkül. Aztán egy bizonyos idő eltelte után (pár perc, ez is változó) mintha életre kelne a rendszer, újra működik minden (kivéve, amikor nem, és úgy marad). Egy random ideig ismét működik frankón, amikor megint megszakad a net, ésatöbbi, ésatöbbi.

    Korábban Kábelnet Extra csomagom volt, pár hónapja váltottam olcsóbb, de gyorsabb Netmánia L-re. Nem tudom, hogy a váltásnak köze lehet-e a dologhoz, korábban semmi hasonló problémám nem volt. A router és az asztali gép konfigurációja nem változott. Az asztali gépben két hálózati adapter is van, mindkettő ugyanezt a jelenséget produkálja. A kábelmodem Thomson TCM470 típusú.

    Előre is köszi a segítséget!

  • ketabruce

    csendes tag

    válasz dchard #33812 üzenetére

    Pont ezért kérdezem, mert az itthoni hardware config változatlan, oprendszer dettó, csak az internet előfizetés változott meg. Még egy gyanúm van, de nem akartam vele senkit félrevezetni, hogy a jelenség akkor szokott jórészt megtörténni, ha közben torrentezek. Mivel általában igen, ezért nem tudom, hogy ettől függ-e, és nem akarom egyből a szolgáltatóra se kenni, mert ugye a mobilról közben megy a net. De mivel se hw, se sw nem változott az utóbbi időben, ezért meg ez adódna. Persze jó kérdés, hogy akkor miért nem megy a ping se ki, se be...

  • ketabruce

    csendes tag

    válasz dchard #33814 üzenetére

    Oké, de a wifin keresztül mégis működik a net ilyenkor is, szóval a router nem fagy ki "teljesen".
    Persze, meg fogom majd próbálni a routert kihagyva, közvetlenül a modemre csatlakozva is, és abból is sok minden ki fog derülni (egyelőre nincs időm átkábelezni a szobákat).

    Természetesen nem "felejtettem el" említeni a torrentezést, és különben is csak családi vidókat töltök családi trackerről és családi seed szerverekről. NOT :)

  • ketabruce

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb fél éve működött frankón a UE40ES5500 Samsung TV-vel a T-home-os digitális kábeltv, amit egy Alphacryptes Conax kártyával használtam. Egészen 2-3 nappal ezelőttig... Azóta ugyanis egyetlen digitális adást sem képes megjeleníteni. Kicsit bővebben:

    Ha bekapcsolom a TV-t, kiírja, hogy "gyenge, vagy nincs jel". Ha széthúzom az antenna kábelt, majd újra összedugom, akkor átvált "kódolt jel" üzenetre. Analóg adások bejönnek gond nélkül a TV-n, de a HD és a többi digitálisan sugárzott csatorna nem. Ha átteszem a kódkártyát a T-home-os STB-ba, akkor onnét bejönnek a HD adások.

    Plusz érdekesség: sok próbálkozás (kártya cserebere, tv kikapcs-bekapcs) során volt párszor (esetek 2%-ában), hogy bejött a digitális adás, de 1-2 perc normál működés után szakadozott az adás, majd további 1 percen belül végleg megszűnt.

    Ötletem sincs, hogy merre keressem a hibát. A TV-vel lenne gond, vagy a kártyaolvasóval van valami hardveres hiba, vagy egyszerűen a T babrált valamit és amiatt nem megy már a vétel úgy, mint eddig?

    Tapasztaltatok hasonlót?
    Van valami tippetek a hibaelhárításhoz?

    Köszi!

  • ketabruce

    csendes tag

    válasz wmati #35314 üzenetére

    a www.muholdastv.hu-nál vettem a modult fél éve, nemtom a gari hogy alakul hozzá, de rákérdezek. nem lesz egyszerű másikat találni hipphopp. persze rendelhetnék a neten, amit visszaküldök 8 napon belül, hogy mégsem kell mert nem tetszik a színe, de ez suttyóság lenne. nem? :)

  • ketabruce

    csendes tag

    Helló srácok!

    Véleményeteket szeretném kérni.
    Kaptam T-től levelet, miszerint ápr. 1-től megszűnik a digitális kábeltv szolgáltatásuk(som), amin nekem most egy családi HDTV illetve egy kábelnet (30/5) előfizetésem van. Ha jól értelmezem, utóbbi (kábelnet) független ettől, de lehet rosszul értelmezem. Jól értelmezem? (azaz ha bekötnek IPTV-t, attól még kábelnetem megmarad?) Továbbá én most a TV-n CI(CA?) kártyán keresztül veszem az adásokat. Ez feltételezem az új rendszerben kuka. Jól gondolom, hogy kapok egy settopbox-ot, és az adásokat csak azon keresztül nézhetem? Illetve, hogy a TV távirányítója mellé kapok egy másikat, amit muszáj lesz használnom, ha csatornát akarok váltani? Mindezen felül a jelenlegi kábelmodemtől nem messze csücsül egy router, amivel WOL-os funkciót valósítok meg egy belső hálón található NAS és egy PC felé (7-es ill 9-es portokon). Kell félnem attól, hogy az IPTV-hez adott routeren (ha a net meg a TV egy eszközön keresztül jön) ezek majd jól nem fognak működni (ilyenolyan NAT-olás, routing, stb. miatt), vagy ez azért még kivitelezhető marad?

    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák