Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Helios

    tag

    válasz DJ. Ru$y #93953 üzenetére

    A távirányító jel ezeknél (már amit én láttam képen) úgy megy át, hogy a tv mellett van egy IR vevő, és az STB-vel szembe fordítva egy IR adó, és mint egy IR repeater működik, és 1-1-ben megismétli az IR jelet. (Tehát nem a HDMI kábelen megy a vezérlőjel). (Az Androidos alkalmazásból pedig a wifin keresztül megy a vezérlés, párosítani kell az alkalmazást az STB-vel.)

    A vezeték nélküli képfolytonosságban lehet valami, bár ezek az eszközök pont azért drágák szerintem, hogy HDMI sávszélességet biztosítani tudják (persze ezt általában laborkörülmények közt teszik) :)
    Tapasztalatom csak WDS-el van, ezt napi szinten tesztelem :). Itt, ha akár csak egy olcsóbb eszköz van a hálózatában, akkor már nem biztos, hogy egyáltalán használható és még a mikrohullámú sütő is hatékonyan bezavar, illetve előfordulhat, hogy egy adott csatorna egyszerre csak egy tévén nézhető. Viszont, ha jobb minőségű - pl. PH fórumban „Milyen routert” topicban is ajánlott – eszközök vannak, akkor folyamatos a kép, csak kb. 5 percenként van 1 mp. lag, de az sem biztos, hogy a vezetéknélküliség miatt.

Új hozzászólás Aktív témák