Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz the_one #36379 üzenetére

    Pontosan erről van szó.

    A paraméterek hangolása összefügg:

    Mivel a vonalad viszonylag jó minőségű és csak 30-as előfizetésed van, teljesen fölösleges nagy adásteljesítmnyt használni, ez csak fölöslegesen növeli az áthallási zajt a többi vonalon. A target és a max margin paraméterek állítása együttesen okozza a fölöslegesen nagy adásszint ésszerű csökkenését.

    Az uplinknél a power visszavételével valószínűleg növeltét az ID-t bár a vonal elképesztően jó, tehát sok értelmét nem látom (bithiba arányt is nézni kéne ehhez), de tény, hogy általánosságban jó stratégia az ID növelése a margin csökkenésével, mert így alacsonyabb margin mellett nagyobb sebesség érhető el kb. hasonló bithiba arány mellett. Jól látható, hogy bár az US power csökkent, az US SNR margin mégis nőtt, mivel az áthallási zaj a törzskábelen csökkent. UGyanez igaz a DS irányra is: ha minden vonalon vissza lehet fogni a fölöslegesen túl erősen adó modemeket, akkor az egész hálózaton jobb sebességgel lehet majd netezni lényegesen kevesebb bithibával.

    Összefoglalva tehát úgy tűnik, hogy kezdenek ráérezni a telekomnál az új berendezések beállítására. Dícséretes. Már csak a szarul működő DSM-mel kéne kezdeni valamit.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • kisapa

    senior tag

    válasz the_one #36379 üzenetére

    Érdeklődnék,hogy ezt a táblázatot hogy tudtad előcsalni az elosztóból. Nekem mondjuk Speedport W724V típusú eszközöm van de olvasva a leírását ez alkalmas adsl-re is. Azért gyanakszom egy kicsit,hogy nekem nem is vdsl kapcsolatom van mert korábban egy sima D-Link modemmel is volt 15 megás csomagom adsl-en. Most hiába váltottam technológiát még a 11 mega is alig van meg ugyanazon a vezetéken.

Új hozzászólás Aktív témák