Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Hello!

    Szünetmentes táp témában lenne kérdésem...

    Már régóta használók egy APC Back Ups CS 500-at ami 300W-ot ad le...
    Annó amikor évekkel ezelőtt vettem (még P3-hoz) akkor 15-20 percig is vitte az akkori konfigomat...

    A mostani konfigom a Powerchute Personal Edition szerint úgy idle-ben 180w körül fogyaszt (de ugrál +-5w-okat) és így a tartásidő úgy 1,5 perc kb... :(

    Na most emiatt egy új Apc-t néztem BR800I:
    [link]

    Viszont a közeljövőben tervezek egy harmadik hdd-t is beszerezni (Samsung 1 TB) és valamikor a mostani 17" lcd helyett egy 24"-t...

    Valami ötlet,h. a BR800I-vel mennyi lehet a tartásidő? (néztem az apc kalkulátort de abban azért nem bíznék 100%,hiába ír 17-18 percet)

    Ha nem lennének ilyen horror áron az APC termékek egy BR1500I-t választanék...

    Esetleg valamiféleképp számolható az ilyesmi? :F

    A konfigomban levő tápegység egy Corsair VX450, annak gondolom mindegy,h. milyen jelet ad le a szünetmentes (eddig sem volt gond a mostani szünetmentesemmel)


    Esetleg tud valaki más márkájú UPS-t ajánlani aminek USB-s összeköttetése van a géppel és egy szoftvere?

    Természetesen minél nagyobbra gondolok...(Szóval minimum ez a 800VA legyen az alap v. feljebb más márkában,persze nem elszállt árakkal...30-50k között minél nagyobb VA...azt tudom,h. 10k-ért nem lehet ilyen konfighoz normális teljesítményű ups-t kapni)

    (Azért gondolkodom ekkorában mert legalább 5-10 perces tartásidőt szeretnék és ha később valami még rájönne,akkor azt is vigye a szünetmentes,sajnos itt a környéken gyakoriak az 5 perces áramszünetek)

    Köszönöm! :)

    (most elutazok majd pár nap múlva visszanézek)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz nyunyu #3002 üzenetére

    Köszönöm,ilyesmi válaszokra gondoltam...

    1:Ezt tudom,az akkori P3-asom kb. 120w körül fogyasztott monitorral együtt max,v. még kevesebbet...

    2:Erre a lehetőségre nem is gondoltam... Igaz ezt a szünetmentest valamikor 2005-ben vettem,azóta hozzá sem nyúltam...
    (Viszont nem értem,h. miért nem jelez akkor,h. csereakku kellene bele)

    Ami magas,h. akkoriban került úgy 17-19k-ba bruttó egy olyan kis környékbeli pc boltban ami nem az olcsóságáról volt híres... (most pedig majdnem 10k-val több...)

    Mitől drágultak be így ezek az ups-ek??? :F

    3:Az a kalkulátor mennyire megbízható? Egyébként van valami képlet amivel esetleg "kézzel" számolható az ilyesmi? (ha 100% akkor az a BR800I bőven elegendő lesz,csak majd az aksira kell figyelnem)

    Ezeket az aksikat mennyi időközönként "illik" cserélni? 2-3 év? Kevesebb? :F

    Thx!

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák