Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simico

    aktív tag

    válasz KaraDani #18990 üzenetére

    Ha csak a kazánt kell ellátni, akkor SPS 300 inverter egy bika nagy (70-90 Ah körüli) akkuval elmegy 3-4 órát áramszünet esetén. Ha külső keringető szivattyú is van a kazánon kívül, akkor inkább az SPS 600-as inverter, alig drágább a 300-asnál. Nálunk nemrég volt hálózati karbantartás miatt 6 órán át tartó áramszünet, SPS 300 + 92 Ah akku simán kibírta átlag 100-120 W körüli terheléssel.

    Ui: ennyire durván alacsony feszültséget mindenképpen jelents be műszaki hibaként az áramszolgáltatónak.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz KaraDani #18990 üzenetére

    Hát jó pár doksit át kell böngészni, mire rátaláltam a szárítód max. teljesítmény felvételére. Végül a használati útmutatóban találtam meg: 700 W. :D De én az ilyen készüléket nem szünetmentesíteném. Ha a hálózati feszültség valóban 180-190 V, az tényleg elég alacsony, jelentsd be! Én pont így tettem tavaly tavasszal, csak egy fordított eset miatt, nálunk ugyanis 247 V volt a röfiben.

    Ha a kazánoddal eddig nem volt gond, akkor a feszültség "kiegyenlítésre" annyira nem feküdnék rá, inkább a szünetmentesítést tenném előtérbe (bár bizonyos UPS-ek esetén ezek kéz-a-kézben járnak). Én most mértem rá a kazánunkra, ~2 VA a készenléti és ~100 VA az üzemi teljesítmény felvétele. Szimpla matek alapján tehát 8,33 ~ 9 A-t szívna le egy 12 V-os aksiról. Tehát az óránkénti áthidalásra minimum 9 Ah töltéssel kell számolnom (legyen 15, ha a veszteségeket is számításba veszem). Azaz egy 30 Ah-ás akkumulátorral kb. nettó 2 órát fog tudni elvegetálni a fűtés.

    Végezz hasonló számítást és olyan UPS-t keress, amiben legalább akkora aksi van, vagy amibe legalább akkora aksi tehető (pl. a simico által említett SPS SOHO család valamelyike), ami a számítás végén a kívánt áthidalási idő függvényében kijön.

    Hm... pont hétvégén szórta tele a falumat az elektromos szolgáltató, hogy hó végén egész napos karbantartás lesz. Nem parázom, mert semmi nem fog szétfagyni, de mivel itthon dolgozom, nem lesz túl komfortos. :) Nem kizárt, hogy lassan nekem is ideje rászánnom magam a már elég régóta tervezett kazán szünetmentesítésre.

  • MrZed001

    tag

    válasz KaraDani #18990 üzenetére

    És ne felejtsd el az inrush-t sem. Minden elektromos motor indítása nagyobb löketet igényel, mint a folyamatos üzeme. Ez akár 3-7x áramfelvétel is lehet.
    Ha valamire pl 1600W van írva, akkor az annál kevesebbet fog fogyasztani.
    Kell venni egy pár ezer Ft-os fogyasztásmérőt, és rögtön látod mi, mennyit.

    A te esetedben én már nem egyszerű UPS-ben gondolkodnék, hanem ház UPS-ben (hálózatos szigetüzem).
    Egy 5kW-os inverter már általában elég szokott lenni.
    Mellé aksi 48V. Ha csak UPS-nek kell, jó az olcsó buta savas is.
    De ezek az inverterek napelemesek, szóval rá lehet akár 4-6 kW napelemet is kötni.
    Meg LiFePO4 aksit is akár ... és a szolgáltatói fogyasztást is minimalizálni tudod.

    Van inverter ami rádolgozik a szolgáltatói vonalra (csökken a fogyasztásod)

    Meg van inverter ami kettős konverziós UPS (0 ms transfer time).
    Azaz totál mindegy milyen zajos, csúszós Hz, alacsony/magas feszültség jön be.
    Be a ház felé mindig a saját tökéletes szinusza megy.

    Árban sem őrült dolog.

Új hozzászólás Aktív témák