Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz Wa2x_ #1121 üzenetére

    Meg lehet csinálni szerintem akkor is ha konkrétan a telefon magától nem tud az adott részre fókuszálni. Odaraksz egy nagyobb felületű lapot a kívánt távolságba, ráfókuszálsz, elveszed a papírt a képből, AF kikapcs. és lő. Kicsit macerás, de működne.
    Vagy: előre belövöd fixre a fókusztávot, AF off és a telefont mozgatod a téma felé, mint ITT. Ilyenkor ugye a zoommal is számolni kell, hogy utólag le lesz croppolva.

    Másrészt meg telefonoknál a kicsi mélységélesség nem akkora probléma, mint pl. DSLR-eknél, mert az apró szenzor miatt amúgy is elég nagy rész van fókuszban. Persze ilyen lencsés módszereknél már csak 1-2 mm az éles tartomány.

    (#1122) andikaaa A rovarok tetszenek! Bodobácsról nem volt még ilyen közeli itt szerintem. A zümit viszont megnézném kicsit több kontraszttal. Ja, és külön köszönet, hogy normálisan linkelted!! <3
    Ma én is lőttem egy méhet, ami bejött az erkélyre az eső elől, de nem sok időt hagyott fotózni. A másik probléma, hogy rajta volt a tok a telefonon, így a lencse messzebb került a telefontól és így jobban torzított. Ami rosszabb, hogy a lencse műanyag kerete is bele lóg így a képekbe.
    Most tekertem volna le a tóra, de az időjárás közbeszólt; még jó, hogy nem indultam el. Holnap is felejtős, mert 16 fok lesz esővel fűszerezve. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák