Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siti

    senior tag

    válasz mdk01 #28048 üzenetére

    van a levél postás, aki hordja a leveleket és becsenget, esetleg kulcsa is van a lépcsőházhoz. Ismertető jele a bicikli, ismeri az embereket, stb. A másik faj a csomagpostás. Őt a zöld VW transporterről lehet felismerni, nála vannak azok a csomagok, amik nem férnek a levélszekrénybe és az a kütyü, ami sikertelen kézbesítést nyomtatja, rajta hogy holnap újra jön, majd ha sikertelen, akkor utána postán átveheted. Ami nettó kibasz@s az emberrel, mert így rossz esetben csütörtökön kap egy ilyen cetlit az ember, pénteken a másikat, hétfőn meg mehet érte. no nem reggel 8-ra, majd 9-10 után, amikor a csomagpostás visszavitte a csomagot. A másik probléma a csomag postással, hogy neki tájidegen a postaláda, nincs kulcsa a lépcsőházhoz, így a sikertelen kézbesítés cetlit átadja a levél postásnak, aki így a következő munkanapon kiviszi, így nem is tudsz arról, hogy aznap kerestek, csak másnap kapod meg a cetlit, rajta a tegnapi dátummal...

    Kb ezt a választ kaptam pár éve, amikor megreklamáltam, hogy csütörtökön érkezik a sikertelen értesítés a szerdai próbálkozásról, majd pénteken a következő a csütörtökiről, ami alapján következő nap, ami nem péntek hanem hétfő, átvehetem kisebb sorban állás után. Általában ilyen csak akkor történik, amikor éppen a vinyót várod, mert hétvégén mész rokonokhoz a világ végére és megjavítanál ott egy gépet...

    Az hogy miért nem képesek a 21. században telefonon megcsörgetni, miért olcsóbb felesleges km-eket hajtani, az számomra rejtély.

    csomagautomata jó dolog, erről decemberben vettem fel egy panaszt, hogy feladáskor megkért a gép, hogy próbálkozzak később, fél óra múlva ugyanez, majd 5 óra után megint. Bár ekkor már legalább a telefonos panaszbejelentő működött, aki megkért hogy nyugodtan adjam fel a postán, ugyan annyiba fog kerülni, plusz fél óra sorban állás. Elméletileg a feladási kóddal ki tudják ott is nyomtatni a csomag címkét, de ez akkor ott nem sikerült, nálam meg csak kód volt, cím nélkül... Velencén a kis postán már meg tudják ezt csinálni, Fehérváron még nem.

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Új hozzászólás Aktív témák