Aktív témák

  • reg1

    tag

    válasz tököscsávó #150 üzenetére

    Hajrá!

    Küldj be egy CV-t, veszteni nem veszthetsz vele, nemigaz????

    :DD


    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • zahar

    csendes tag

    durva ami itt ment az első másfélszáz hozzászólásban.
    furcsa, hogy vannak, akik nem fogják fel: nem a munkávállaló gyakorol kegyelmet a munkaadó felett, ha hajlandó jelentkezni, hanem ő juthat álláshoz...
    meg különben is, ha az a feltétel, hogy jelentkezni emailben, akkor emailben kell jelentkezni. én nem tom mit várnak egyesek, hogy hogyan kezelje őket a leendő főnökük, mit várhat el tőlük a közös munka során, ha már a jelentkezést sem csinálják meg rendesen.
    ésszel gyerekek! ésszel!

  • reg1

    tag

    válasz zahar #153 üzenetére

    Ámen!


    jól szólottál!!!



    :C



    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • DrSoul

    őstag

    válasz reg1 #154 üzenetére

    csak úgy érdeklődésképpen: még mindig nem töltötték be az állást/állásokat???
    :F

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • reg1

    tag

    válasz DrSoul #155 üzenetére

    Nem,mert ha figyeled akkor megváltozott az elképzelés és most 2 fő eladót keresünk!

    Csak hogy legyen mibe újra belekötni......




    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • reg1

    tag

    ÚJ MUNKALEHETŐSÉG:


    Digitális fényképezőép és számítástechnikai szaküzletünkbe eladó, kereskedő munkakörbe munkatársakat keresünk azonnali kezdéssel, teljes munkaidőben! Szakirányú képzettség és angol nyelvtudás előny! Önéletrajzos jelentkezéseket kizárólag e- mailben várjuk a vasgergely@exc.hu címre!


    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • DrSoul

    őstag

    válasz reg1 #156 üzenetére

    Figyelem a topicot, ha te is figyelnél, akkor azt írtam, hogy ''állás/állások'', mert tudom, hogy 2 ember kell nektek.
    És nem szeretem az előitéleteket. Most már meg se merhetem kérdezni, hogy betöltötték-e, mert meglátván a nevemet rögtön kötekedésre gondolsz, amikor nem tudom ki kezdte, meg hogy ki sértette meg a másikat (azzal, hogy egy pedagógus kb. mit bír és hány éves, mind1).
    De ez már nem ide tartozik, nem akarok OFFolni, de az eredeti kérdésem (155#) nem is volt az, csak már megint kezded hozni a formádat. Aztán itt a nép megint engem fog lehurrogni... :(((

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • reg1

    tag

    Nos, még mindíg szabad a pálya, 2 fő eladót keresünk, digitális fényképezők és hardwarek értékesítésére!

    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • reg1

    tag

    válasz tököscsávó #162 üzenetére

    Fő az önbizalom.......

    De biztos eljutott, hogy mi lesz a sorsa hamarosan kiderül, megigérem!!!Azaz kapsz visszajelzést!




    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • kismukk

    csendes tag

    válasz reg1 #163 üzenetére

    Visszajelzést persze!!! Várhatsz rá amíg megőszülsz. :)
    De fő az önbizalom. :DD

    :))

  • reg1

    tag

    válasz kismukk #164 üzenetére

    Röhögni fogsz, de tényleg kap/kapott mindenki visszajelzést!!




    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • kismukk

    csendes tag

    válasz reg1 #165 üzenetére

    '',sőt, még parasztok sem leszünk és visszajelzünk mindenkinek aki nem felel meg''
    Emlékszel még erre?
    Azoknak is akiket behívtatok, és nem feletek meg? :F

    :))

  • Agent Smith

    csendes tag

    Amúgy témán kívül: mennyibe kerül egy 5 oldalból álláó, nem túl csicsás weblap elkészítése?

    ACID

    Only Human

  • Vaze

    őstag

    tobb mint 1 honapja kerestek embert/embereket....
    ha azonali kezdest ajanlotok akor valoszinu surgos az ember a melohoz szal ezt nem tom megerteni hogy miert nem volt eleg 1 honap ahoz hogy talaljatok valakit??
    mi kellene hogy legyen az embernek a kezebe hogy felvegyek??
    itt Canadaba nincs ilyen baratom ez csak Magyar -n van sajnalom az embereket amiert otthon hulyitik oket holmi sz.... forintert:(((

    MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

  • Vaze

    őstag

    bocs az OFF ert de ezt lekelett irjam...

    MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

  • Giruna

    tag

    válasz Agent Smith #167 üzenetére

    Oldalanként kb. 2-3 ezer forint.

    The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

  • reg1

    tag

    válasz kismukk #166 üzenetére

    Igen, MINDENKINEK visszajelzünk ha megfelelt, ha nem......

    Egyébként nehogy azt gondolja mindenki hogy olyan marha egyszerű embert találni, főleg úgy hogy hosszútávra és hogy tudása is legyen!

    Nekünk speciel fontos az hogy az illető ne csak a hardware hez értsen hanem a digitális fényképezőkhöz is konyítson+számlázás+kassza....namost ilyen ember nem sok van ahogy néztem.....nem vérprofi kell aki úgy kezdi hogy nettó 200, de legalább legyen tapasztalata benne, EZ A FONTOS!!!


    Ez van....

    Ja, szabin voltam ezért nem írtam idáig sajna... :((



    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • kismukk

    csendes tag

    válasz reg1 #171 üzenetére

    Jó akkor csak annyit:

    Egy hazug köcsög vagy!!!

    Ilyen hozzállással soha nem találsz munkaerőt barátom.

    :C

    :))

  • reg1

    tag

    válasz kismukk #172 üzenetére

    Remélem a moderátorok nem nézik el eme megnyilvánulásodat........



    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • kismukk

    csendes tag

    válasz reg1 #173 üzenetére

    Én csak az igazat írtam le! Nem úgy mint te! Ennyi. Én befejeztem. Ez egyszerűen csak: :DD

    :))

  • Giruna

    tag

    válasz kismukk #174 üzenetére

    Hagyd már! Észrevehetnéd, hogy balekot keresnek):

    The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Reg1! Itt is beszólok, hogy vegyetek már fel valakit, mert július óta biztos volt olyan jelentkező, aki a ti kényes ízléseteknek is megfelelt. Nem egy rétestészta ez. Hétvégén zárom a topikot. Ha újabb felvétel lesz nálatok, nyissál majd újból.

    Mindenkinek (álláshirdetőknek): jelöljétek meg, hogy meddig aktuális a jelentkezés. Az a véleményem, hogy egy hónap után nem találni alkalmas jelöltet, komolytalanná teszi az ajánlatot. Mondjátok, ha nincs igazam.

    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • reg1

    tag

    válasz KEndre #176 üzenetére

    Ha gondolod akkor négyszemközt elmesélem a storyt csak hogy lásd mennyire nem egyszerű a dolog!!

    Természetesen ha be akarod zárni akkor OK, tedd meg, de sajnos tényleg az a helyzet hogy nem találtunk még megfelelő személyt/személyeket!

    Mindenki azt gondol amit akar de ami ebből kisült arra senki nem számított!




    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz reg1 #177 üzenetére

    Három havi próbaidő van az MT szerint, ha valakit felvesztek és nem felel meg, ez idő alatt békében elválhattok. A feltételeket kellene pontosan megfogalmazni, ha esetleg nem tudtok versenyképes jövedelmet biztosítani, akkor legalább valami ''jövőképet'' adhatnátok a jelentkezőknek. Láttam máshol is a hirdetéseteket, ha ennyiből nem jött össze egy ember sem, akkor valahol nálatok van a probléma. Ha mérnöki tudást akartok az értékesítésnél, akkor olyan jövedelmet kell biztosítani. Vagy nem az anyagiak körül vannak a problémák? Szakértést is meg lehet tanulni egy érettségizett embernek; ha szorgalmas, egy év múlva hasznos munkatársatok lehet.

    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz KEndre #178 üzenetére

    Bocsi, hogy beszólok, de a legbiztosabb akkor lehet a munkáltató, ha 3 hónapig toboroz. Kb ennyi a teljes átfutása, hogy a legtutibb jelöltet alkalmazhassa.
    (Persze benne van a pakliban, hogy az első jelentkező volt a legjobb :P

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz Fejv@dászLány #179 üzenetére

    Ez valami elméleti szám? A munkavállaló szempontjából is jó ez a hosszú idő? Nem vagyok szakember, de az én tapasztalataim nem támasztják alá a három hónapot. Persze ha így van.... Elfogadhatjuk. Kérek véleményeket. Mennyi ideig legyen élő egy álláshirdetés itt a PH-n? Más: ha egy állást már elkelt, kérek jelzést, ugyanis bezárnám az aktualitásukat vesztett hirdetményeket.


    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • DrSoul

    őstag

    válasz KEndre #180 üzenetére

    Veled értek egyet, és kicsit röhejes szerintem is, hogy már majdnem 2 hónapja keresnek embert, de nem találtak. Szerintem is ez komolytalanná teszi a céget. Mert ha különleges, ritka szaktudást igényelnének, akkor megérthető. De tudomásom szerint nem agysebészt keresnek, hanem értékesítők.
    Reg1 itt szépítgetheti, hogy még kell a kasszához is meg máshoz érteni... Ezeket 1 nap alatt el lehet sajátítani. A digi gépekhez való hozzáértést is, ha akarjuk. Hisz ha valaki ért mondjuk a fényképezéshez egy kicsit, akkor már a digigépeknél csak végig kell nézni a netet, milyen modellek vannak, milyen paraméterekkel: nem vicc, ez kb 1-2 nap alatt elsajátítható. Ok, nem árt még 1x kézbefogni élőben is egy masinát, de az is könnyen megoldható.
    Szerintem az, amit nehezebb elsajátítani, az az átfogó számtech tudás: de biztos, hogy sok jelentkező értette a dolgát. A többi szvsz nem nehéz. És azóta +1 ember kell. Számomra ez nagyon érdekes.
    Bocs, KEndre, nem csak neked szóllt, hanem legnagyobb részben Reg1-nek és a cégének. Egyetértek, hogy jelzzék, mikortól nem aktuális. Amúgy felőlem fent lehet a PH!-n 3 hónapig is a topic :DDD

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • reg1

    tag

    válasz KEndre #178 üzenetére

    Nincs rá 1 évünk, ezt elhiheted!!!!Ez a gond!!!


    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • ebx

    aktív tag

    Mindenhez értsen, jól dolgozzon es keveset is kelljen fizetni neki.

    Tényleg nem könnyű ilyen feltételekkel embert találni.

    For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz KEndre #180 üzenetére

    Ez a szám a mi toborzási módszerünkre, a tökéletesre törekvő kiválasztásra igaz. Mi max ennyi időre vállaljuk be a megbízást. (mint szakértők a munkaerőfelvételben nekünk ennyi idő ált. elég) Egy cég, -mint kb. 80%-a a megbízóinknak is-, elég gyakran keresi 4-6 hónapig is a megfelelő jelöltet, de még az egy év sem ritka. Aztán belefáradnak, és megkeresnek minket. :(

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • kismukk

    csendes tag

    Fejvadaszlany:
    Szerinted meg lehet egy emberről állapítani, hogy ért-e ahhoz amit elvárnak tőle, ha feltesznek egy két kérdést, és köszi ennyi majd ''szólunk''!?
    Nem igazán értem a munkáltatókat, hogy miért nem teszik próbára az illetőt. Miért csak a pofáját nézik.
    Eddig, egy helyen vettek elő számítástechnikai eszközt, hogy megbizonyosodjanak róla felismerem-e őket.
    Nevetségesek.
    Én sem értek egyet ezzel a 3 hónappal. Főleg ha annyira égetően sürgős!
    A másik meg az, hogy aki nagyon ért a számítástechmikáz is meg a digigépekhez is az nem egy boltban fog álldogálni.

    :))

  • Giruna

    tag

    Plusz rengeteg olyan munkakör van ahol elég csak az ember referenciáit, portfólióját végig nézni, és megmondható, hogy megfelel-e arra amire kell nekik. Mondjuk azt nem lehet megtudni róla, hogy mennyire lehet vele összeférni stb, stb., de ezt egy 10-30 perces állásinterjún sem tudják meg. 3 hónap tényleg sok (ki vár annyit?? a munkanélküli akinek elkéne tartania a családját? munkáltatók többsége is 2 hét alatt leakarja zavarni ), lehet, hogy egy év alatt találják meg a legoptimálisabb munkatársat, de ha 5 hét múltán fölvennének egy 'kisebb' tudásút, az már 12. hónap végére vérprofi lenne a munkájában, és dolgozna is a cégnél :)
    Ja meg nem a 'nagy' nyugaton élünk, hogy gondolunk egyet és cseszünk 3 hónapig dolgozni, mert mi a legjobbat akarjuk és nem adjuk alább... :(

    The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

  • Goose-T

    veterán

    válasz Fejv@dászLány #184 üzenetére

    Szerintem marha sok megfelelô embert lehetne erre a munkára találni, csak mindnek van annyi esze, hogy éhbérért nem megy el dolgozni.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • LionTm

    aktív tag

    válasz Goose-T #187 üzenetére

    Érdekes dolgok ezek.

    Nézzük mi történt. Feladtak egy álláshírdetést.. és a frissen végzett informatikusok meglátták benne a lehetőséget és megromahozták a boltot (ExtremeComputer)

    Beléptek, köszöntek, érdeklődtek.. jobb esetben pont a ''cél'' embert találták el, majd próbáltak információt gyűjteni hogy mit (kit?) keresnek azon a helyen.
    Válasz:
    - Komplett informatikai tudás.
    - Digitális világ ismerete (mert nem mindig faluból mennek be.... (aki érti ugyis érti))
    - értelmes legyen
    - jó megjelenés
    - illedelmes
    - pénztár kezelés
    - esetleg bármilyen nyomtatvány elkészítése... (doc vagy grafikai munka)
    - leltározás
    - stb..

    Tehát gyakorlatilag multitask ember kell nekik... amit a mai világban nagyon nehéz találni. És itt nem a végzetség számit... ismerek egy olyan szakácsot aki ráverne sok ''én vagyok a legjobb informatiku'' nomeg mindadig amig egy inf. egyetemről úgy kerűlnek ki frissen diplomás egyedek hogy minden gépházra azt mondja hogy ez LG gépház mert van benn egy LG cdrom addig nincs miről beszélni....
    De kanyarodjunk egy picit vissza a munkaválalókhoz.. tehát bement az ember megkapta a státuszát... hogy mindenhez értenie kell majd némi informácó gyüjtés történt a munkáltató felől a múltja után.
    Ezután hátra arc és búúúúúcsuzkodás... majd egy igéret hogy mindenképpen értesítünk. (dehát ismerjük be ez nem is olyan egyszerü.. valakinek azt mondani hogy nem kelleeeesz! (ehez is pofa kell, vagyis inkább profizmus...))

    Összegezve:

    Egy normál számtech bolt embert keres olyant akira mindent rálehet bízni és egyben egy jolly figura akit mozgatni lehet. (multitask) és mind ezt ~70e forintért amit kézbe kap..

    Ezt nem hiszem hogy komolyan is gondolják :o))))) sporolni kell az embereken de ennyire nem hiszem hogy szükséges mert VALAMIÉRT elment az az ember is onnan aki helyére lehetne menni és rá 2hétre felmondott mégvalaki bármilyen ürüggyel...

    Kicsit zagyva de aki tud olvasni a sorok között ráébred hogy miről szól az irományom.



    hm..hm..hm..

  • Bagoly

    senior tag

    válasz Fejv@dászLány #184 üzenetére

    Ne haragudj, de mint munkavállaló elég rendesen meg kellene fizetnie annak a cégnek akire hajlandó lennék három hónapot várni. Teljesen nonszensz, hogy három hónapig a s@ggemen dekkolok, hogy ''odafenn'' valaki rádöbbenjen, én lennék a frankó. Maximum az történne, hogy már rég dolgozom egy másik helyen, de akkora a fizetés, amiért hajlandó vagyok átnyargalni (mondjuk erősen gondolkodnék akkor is egy olyan cégről, aki hónapokig csak ''keresget'', a munkavállaló elhelyezkedési igényeibe meg sz@rik bele). Esetleg azért megyek oda, mert nem találtam még a végzettségemhez megfelelő munkát (meg persze fizetést), de ez szintén nem az alacsonyan kvalifikált munkaerőre jellemző.

    Egy ilyen eladói állásra több hónapon át nem találni embert, az már nagyon bűzlik.
    Véleményem:
    1. Aki atomfizikust keres, az hirdethessen több hónapon át.
    2. Aki ''olcsójancsit'' az meg döbbenjen már rá egy-két hónap alatt, hogy nem a moszkva téren van. (Vagy az igényei is legenyek hasonlóak)
    :(((

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

  • reg1

    tag

    válasz LionTm #188 üzenetére

    Nos örömmel tapasztalom hogy vannak itt olyanok is akik nem csak úgy dobáloznak a szavakkal.....


    Tisztázzunk egy két dolgot:

    1. Multitaszkos embert tényleg nehéz találni de MUSZÁJ nekünk ilyet keresni!
    2. Az igaz hogy nettó 80000Ft os fizetés körül lett kiírva a dolog DE elhangzott hogy embertől is függ!!!Ha valakiben ott van az hogy hamar beépül egy csapatba és 100% osan a munkára tud koncentrálni akkor ez a pénz természetesen nem ennyi hanem több lesz, csak azért le is kell tenni valamit az asztalra (Lsd:multitaszkolás)
    Sajna nincs időnk arra hogy 2 emberrel itt 3 hónapig küzdjük amíg megpróbál beépülni a csapatba vagy a tudást összeszedi, hanem olyan kell aki akár 3 hét alatt is ''vágja'' a dolgokat ezzel egy csomó dolgot levéve a vállunkról!

    Persze, mindenki azt gondolja hogy 1,5 hónapig nem találnak embert, komolytalan a cég....!!!Pedíg itt arról van szó hogy a megfelelő embert nem találjuk!!!Beállíthatsz eladónak bárkit de legyünk őszinték.......Ha saját vállalkozásodba keresel alkalmazottat akkor kit választassz????Azt aki megfelel számodra!! és 5x meggondolod, nem???

    Egyszóval nem egyszerű a helyzet és nem teszítek ti sem egyszerűvé helyenként a beszólásokkal!Mindenki elvárja hogy neki legyen jó....csakhogy ez nem így müködik!



    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz reg1 #190 üzenetére

    Nem azt gondoljuk, hogy komolytalan a cég, csak azt mondjuk, hogy több bizalmat kellene adni a jelentkezőknek. Gondolom egy ilyen állásajánlatra mondjuk jelentkezik 20 fő egy hónap alatt, megnézitek a renoméját, kiszűritek a papirok alapján kb. a felét elbeszélgetésre, az interjúk után megmaradnak hárman, újabb interjú (szakmai) velük, aztán te vagy a nyerő. Ha az illető nem válik be, még mindig lehet szólni a másodiknak vagy a harmadiknak, hátha még szabad. Nekem ez a módszer (lehet, hogy nem tudományos) eddig még mindig bejött. Ha kevés a pénzetek (lehet ilyen helyzet), próbálkozzatok pályakezdőkkel, biztos igyekezni fognak a melóban. A nettó 80 nem rossz, de nem mindegy, hogy mennyi a bruttó. Ehhez az is hozzátartozik, hogy mennyi és milyen beosztású a munkaidő?

    Az is igaz, hogy aki itt hirdet állást, szembetalálkozhat azzal, hogy visszaszólnak neki.;] Mindenkit arra biztatok, hogy ha állást keres, használja ki a fórumunkat, a munkát kínálók pedig ne mondjanak többet annál, mint amennyi feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a pályázók elküldjék cv-jüket a hirdetésre.

    Reg1! A helyzet egyszerű, ha jobban belegondolsz, ez egy alku-folyamat, az igazi kártyákat csak a végén egy embernek kell(ene) felfedni.

    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • reg1

    tag

    válasz KEndre #191 üzenetére

    ''Reg1! A helyzet egyszerű, ha jobban belegondolsz, ez egy alku-folyamat, az igazi kártyákat csak a végén egy embernek kell(ene) felfedni.''

    Ez igaz, csak kicsit nehéz ha folyton abba ütközöl hogy tudni akarják hogy mit kell csinálni egy nap mp.-ekre lebontva!!Ez kicsit munkatapasztalatlanságnak tűnik nekem.....

    Ja igen, és marhára örülnék ha az igazi kártyákat már ki tudtam volna teríteni 1 embernek legalább!!!!

    A másik:

    Nagyon sok jelentkező volt idáig de könyörgöm, mit kezdjek az olyannal aki azt írja hogy idézem: ''cseréltem már alkatrészt számítógépben''!!!!
    És nem 1 volt ilyen!!!
    Én eszméletlenül becsülöm az őszínteséget meg az akarást de azért néha ez már sok, és álltalában az ilyen ember kezd el kígyót békát.........szóval beszólni,NA!

    Az főleg megdöbbentett hogy azért írtam ide be az álláslehetőséget mert úgy gondoltam hogy itt több szerencsém van mintha az expresszben meghírdetjük mert itt egy IT társadalom van, akik ismerik a dörgést, és egy lehetőséget tudok felajánlani amivel valaki, illetve valakik munkához jutthatnak!Tudom milyen rossz dolog az amikor az ember 4-5 hónapja nem talál állást mert vagy azt kapja vissza hogy nem alkalmas, vagy azt hogy túlképzett!!!!Épp ezért a jóindulat vezérelt és megdöbbentett az amit itt tapasztaltam!!!

    KEndre:

    Az arányok amiket írtál sajna nem így alakult....az a jó eset!!!Bár örülök hogy neked így összejött :))


    Acid




    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • LionTm

    aktív tag

    válasz reg1 #190 üzenetére

    Igen, látom értetted hogy mit írtam. :) ) is. De az ilyen embereket ''bármi áron'' megtartják mert keresni nagyon nehéz ilyen embert.. az alternativ megoldás kb az hogy 3 embert kell felvenni 1 helyett ha ugyan azt a teljesítményt akarod visszanyerni. És az sem mellékes hogy havi 6x !!! annyi költségért ha hivatalos a munkaviszony (aki jártas ebben az ugyis tudja miért 6x). Tehát nagyon nagyon nehéz fába vágtad a fejszédet. ugyanakkor kevés lehetőséget adtál (időhiány?) a jelentkezőknek. Pl. én 2 embert ismerek a jelentkezők közül és bármikor kiállítanám a multitask bizijét... mert tényleg ügyesek és van gyakorlatuk. Mielött filóznál én nem voltam nálatok nem is akarok jó nekem 400 km arrébb is... :)

    hm..hm..hm..

  • Goose-T

    veterán

    válasz LionTm #188 üzenetére

    Azért az informatikusokról alkotott elképzeléseddel vitatkoznék.
    1. LG gépház? Na és? Elég csúnya lenne, ha egy egyetemen/fôsulin informatikusoknak CD-ROM és procimárkák jellemzô stílusjegyeit tanítanák.
    2. A szakács ismerôsöd még nem biztos, hogy jobb, mint egy akármilyen friss diplomás informatikus. Lehet, hogy meg tud különböztetni két vinyómárkát a szériaszámuk alapján, de nem biztos, hogy tudja, mi a különbség a TCP/IP, SSADM, DLU között.
    3. Egy informatikus nem fog ilyen helyre jelentkezni, mert a tudásának az 5%-át se tudná használni. Ha pedig nincs szakmai elôremenetele, akkor 2-3 év alatt kidobhatja a diplomáját.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • emvy

    nagyúr

    Ha egy gépészmérnök nem tud pl. meghegeszteni egy eltörött fémelemet, attól még lehet profi.

    while (!sleep) sheep++;

  • g@bo

    nagyúr

    válasz reg1 #192 üzenetére

    ezt nem hiszem el!!!

    20 perc alatt összerakok neked a semmiből egy gépet ( oprendszer nélkül) úgy hogy közben a hátsóm, apró részletekben még 10 percet vakarom.... ennek ellenére... jártam vagy 5 számtech cégnél, ahol nem vettek fel!!. és miért?? mert volt pofám közölni hogy a nettó 70e ( semmi egyébb juttatás nélkül) harmatos ..ng.

    Kétlem hogy itt csak műszaki analfabéták olvasgatnak. Lehet hogy ott volt más gond is.

    egyébként imélben terithrtnéd a lapjaid...

  • LionTm

    aktív tag

    válasz Goose-T #194 üzenetére

    Hát barátom nagyon nagyot próbáltál mondani főleg úgy hogy nem ismered az illető személyeket. Szerinted magyarországon hány informatikus van aki ki tudná használni a tudását ?? nem sok aki meg van az már jó helyen van és nem pályázata alapján hanem protekciók érdekek alapján. (az már más kérdés hogy a a cég kiírta a pályázatot, de az is tuti hogy már rég megvolt az ember... és itt nem boltokról beszélek meg 10-30 millió forintos alaptőkével rendelkező gyerek cégekről). ui.: szerencséje lehet az embernek.

    Ebből adódik hogy pont az ilyen multitaskos helyeken van lehetőség tanulni és több mindent kipróbálni mint egy normál bolti eladóként. És ne csak a boltokra gondolj mert pl. én sem ott dolgozom.

    Vagdalózól ezekell a szavakkal (bocs! szakkifejezésekkel) hogy mit hogy hogyan és ezek az alkalmazásfejlesztési szakzsargonok és hálozati protokolokat sem gyakorolhatod minden helyen és nem hiszem nagy tere lenne nálunk. (kivétel TCP/IP) Axeleros DLU központok sem nagyon elérhetőek... de szép dolog ha ezekhez is értesz.

    hm..hm..hm..

  • kismukk

    csendes tag

    válasz Goose-T #194 üzenetére

    Erre csak annyit mondanék Lion-hoz kapcsolódva, hogy te sem informatikusnak születtél, neked is lehetne olyat mondani amihez hozzá sem lőnél.

    [i]''1. LG gépház? Na és? Elég csúnya lenne, ha egy egyetemen/fôsulin informatikusoknak CD-ROM és procimárkák jellemzô stílusjegyeit tanítanák.''[/i]

    De azt megtanítják, hogy a CD-ROM az nem ház!
    Úgyhogy az nagy égés, ha egy diplomás informatikus egy házra azt mondja, hogy LG ha LG CD-ROM van benne.

    A szakszavak ismerete még nem jelenti azt, hogy ért is az illető a számítógépekhez.
    Most én is írjam le, hogy hogyan készül a szilicíum rud? Vagy hogy mi a MOS és CMOS?

    :DD

    :))

  • DrSoul

    őstag

    válasz reg1 #192 üzenetére

    Szerintem az tök jó, hogy az illető cserélt már alkatrészt a gépében! Láttam már olyan eladót számtech boltban, akiről nem biztos, hogy ez elmondható...
    És elvileg simán lehetne olyan informatikus, aki végez a főiskolan vagy az egyetemen, profi sok témában (pl. programozás, webdesign, hálózatok), de mondjuk még egyszer sem cserél PCI kártyát. Pedig az informatikában ő abszolut szakembernek mondható. Da akkor most mit kerestek?
    Továbbra is azt állítom, hogy amit (ha jól értettem) ti kértek, az nagyon gyorsan elsajátítható. Pl: tételezzük fel, hogy beállít hozzátok egy értelmes ember, de igazából nem ért semmihez, de vág az agya. Szerintem: kasszakezelés ->15 perc; számlázás ->30 perc; internetes honlap és árlista frissítése -> 2 óra; digitális gépek megismerése ->1-2 nap, max 3.
    Ha ezeken kívül az illető már szerelt számítógépet (mondjuk nem csak egy kártyát cserélt, hanem komplett gépet), akkor hol a gond? Mint írtam, 3-4 nap alatt mindent megtanul, mondjuk a cég ''házirendje''-> tegyél rá 2 napot-> ez egy hét. De igazából, ha az illető értelmes, egyszer kell szétszednie-összerakni egy gépet, legyen az +1 nap, és már azt is tudja.
    Ha van még valami, ami szerinted tudni kell, és sok idő megtanulni, kérlek írd le, és azt is, hogy szerinted mennyi idő megtanulni. Kiváncsi vagyok. És arról nem is beszélve, hogy a jelentkezők biztos, hogy a gépekhez már értettek.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • reg1

    tag

    válasz DrSoul #199 üzenetére

    Persze lehet hogy igazad van de nézd meg a másik oldalt is!

    Arra van a legkevesebb időnk hogy 2 új ember háta mögött álljunk és szájbarágósan mondjuk el a dolgokat és az emberek meg ott álljanak tizesével!

    Van reáció abban amit írtál de sajnos nem ilyen egyszerű mint ahogy te gondolod, de persze ezt nem is tudhatod!

    Csatlakozom az elöttem szólóhoz (LionTm), olyan embert találni aki elsőre bevállik és terhelhető illetve lehet minden körülményben számítani rá azt iszonyú nehéz találni!Lehet olyat keresni aki ugyan meg fog felelni de csak 6 hónap múlva fog eljutni arra a szintre, ráadásul akkor már ott tartunk hogy kipróbáltunk 3 embert is akár, és mivel sokat kell a ''háta'' mögött állni ezért az ember nem tud haladni a saját dolgával!



    Acid

    Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz DrSoul #199 üzenetére

    Kedves DrSoul! Mond csak: ha a tiéd lenne az üzlet, több milliós készlettel és akár szintén egy-két milliós pénztárban levő kp-val, akkor is ezt mondanád, hogy ugyan már egy vadidegen emberre 1-2 hét után rábíznál bármit + még ennyi idő alatt be is tanítanád, miközben zavartalanul megy az üzlet? Egy ilyen üzletben, ha forgalmas nap van, nincs idő sem a tutujgatásra, sem a figyelő üzemmód állandósítására, hogy minden másodpercében azt lesd, mit ront el, mit tesz zsebre stb. Egy kétszer fél órás interjúban a megbízhatóságot és a rátermettséget egyáltalán nem könnyű kiszűrni. Éppen ezért amin ''spórólni'' lehet, az az, hogy nem kell a kis újonc betanítással bajlódni, mert már multi-tapasztalt és kitalálja mit kell csinálnia.

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • DrSoul

    őstag

    válasz Fejv@dászLány #201 üzenetére

    Kedves Fejv@dászlány!
    Csak nem gondolod, hogy ilyen ostoba vagyok? Én itt nem erről beszélek. Itt egy mindenhez értő emberről volt szó (multitask, nem én kezdtem), nem arról, kire lehet ráhagyni a boltot. Hisz ilyen nagy felelősséget senki se vállalhat, hacsak nem a tulaj puszipajtását alkalmazzák. Tehát ne keverjük a szezont a fazonnal! :) Tételezzük fel (abszolute elméletben), hogy holnap az Extrem Comp.-nek ''leszáll az égből'' a tökéletes alany, mely minden paraméternek megfelel. Akkor szerinted rögtön ráhagyják a boltot, vagy nem nézik, mit rakhat-e zsebbe? Természetesen nem, ez egy külön szféra, ne keverd azzal, amit én mondtam. Én annyit mondtam, hogy ha valakiről látom, hogy a lényeghez azért ért (pl. számtech), még ha nem ért a számlákhoz, kasszához, digigépekhez stb. akkor igenis én betanítanám. Sokkal jobban megérné. Persze EZT kéne eldönteni a megbeszéléskor, többek között, mennyire vállalja ezt az illető, és akar-e hosszútávon maradni. Ha az alkalmazottjaim nem érnének rá, akkor akár ÉN TULAJ, ha kell, betanítanám: hisz mondtam, megfelelő háttértudással (ami biztos, hogy sok embernél megvolt) ez max 3-4 nap. MAX!!! Hát nem éri meg? Inkább keressem a szőke herceget kék lovon, talán jön? Ez persze nem érvényes minden munkakörre, biztos van olyan szakma, ahhol sokkal specifikusabb tudás kell, de szerintem itt ez nem az az eset.
    Csak egy apró példa a betanitásokra. Amikor Olaszországban voltam, 1X mentem a szokásos bankfiokomhoz, hogy beváltsak egy csekket, mikor látom, hogy ahol sorban állok, ott éppen betanítanak. Türelmesen ott állt egy ''öreg róka'' a fiatal csaj mellett, amikor odaadtam a csekket, ott súgta neki, mit nézzen, hová klikkeljen, hogyan számolja a pénzt stb. Eléggé kényes munka, itt még annyira se szabad tévedni, mint egy számtech boltban, mégis szántak rá, hogy valakit betanítsanak. És nem kicsi, apró városka volt, hanem Rómában, a központban, elég sok ember fordul meg ott. És mégis. Ezen kéne szerintem gondolkodni, de persze mindenki úgy cselekszik, ahogy akarja, csak nem biztos, hogy ez mindig a legjobb. Még egy utolsó: e legprofibb embernekk is, akit felvehetnek, kell egy kis idő, amíg beilleszkedik. Ezzel az egész gárdának tisztában kellene lennie, főleg, ha olyan ''rugalmas'' meg ''dinamikus'', mint ahogy ezt írni szokták...

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz DrSoul #202 üzenetére

    Lehet, hogy Te is félreértettél! Én pontosan tudom, mivel jár (idő, fáradság, +munka, hibajavítás...stb), ha az ember bevállalja, hogy majd betanítja az újoncot. Az bizony nem 1-2 hét, inkább 2-3 hónap minimum, de még utána sem lehet az ember kb fél évig nyugodt, mert ennyi idő után is előjöhetnek olyan munkák, amik addig nem merültek fel. Éppen ezért az ember (tulaj) inkább vár a multitaskos arcra, mert addig is ''csak'' a +munka van, és nincs hibajavítás, felesleges fáradozás, időtöltés. És mivel - ebben egyetértünk-nem lehet egyből olyan embert találni, akire a boltot rá lehet hagyni, akkor legalább olyan embert igyekszik találni akit nem kell tutujgatni.
    Ha nem lenne nagy forgalma az üzletnek akkor biztos vagyok benne, hogy ráérnének a betanításra. De nagy forgalom mellett én is ezt a módszert választanám, és választottam is, amikor még én is a kereskedelemben dolgoztam.
    Inkább végig hajszoltam magam a karácsonyi szezonban, minthogy épp akkor tanítsak be vkit, kivártam a tavaszt. Persze az emberkeresést már ősszel megkezdtem, hátha találok azért tapasztalt alkalmazottat. Voltál már munkáltató? Ha igen, akkor csodálkozom az elméleteden, ha nem akkor megértelek, mert én is mindaddig ezt mondtam a pályázatoknál az interjú alatt: nem tudom, nem ismerem, de szívesen és persze gyorsan megtanulom. Aztán érdekes: ilyen helyre sosem vettek fel. (?)

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • DrSoul

    őstag

    válasz Fejv@dászLány #203 üzenetére

    Valóban nem voltam még munkáltató, de szerintem nem kéne csodálkoznod az elméletemen. Akkor a római példához mit szólsz? Vagy azok se értenek hozzá?Ezek szerint a BNL bank (nézz utána) valami gagyi bank, és nem értenek hozzá, és inkább rögtön profit kell alkalmazni, és nem betanítani.
    Mégegyszer: munkától függ, szerintem a munka, melyről itt szó van, a nagyja 1 hét alatt elsajátítható. Mindig lesznek váratlan pillanatok, de ez egy multitask embernek is lesz. Hisz a tökéletes megoldás az lenne, hogy olyan embert alkalmazzanak, mely már dolgozott nálúk több évig. Akkor lenne talán az, amit te mondasz. Mert minden hely más. Te ezt írod: ''...Az bizony nem 1-2 hét, inkább 2-3 hónap minimum, de még utána sem lehet az ember kb fél évig nyugodt...'' Mert szerinted lehet találni olyan embert, akinél pár hónap után abszólut nyugodt az ember? Mondom: csak akkor, ha a tulaj rokona, vagy ha már dolgozott velük évekig. De ez nem lesz.
    És bocs, de igazából a te elméleted a rossz, bocs... :) Hisz akkor sehol se alkalmaznának új embereket, mert mindig mindenttudóember kell. Bocs, de igen ostoba az a cég, ahol inkább güriznek, mint az állat, minthogy egy viszonylag újoncot vegyenek fel. Hisz ne mond már, hogy csak az létezik, hogy ''Rá kell hagyni a boltot''. Létezik munkamegosztás. Konkrét példa. A példa boltban pl. dolgozik reg1 + 2 munkatársa (csak tételezzük fel). A sok munka között biztos akad olyan is, ami egyszerűbb: számlázások, vevők fogadása stb. Ezeket is nekük kell csinálni, a nehezebb munka mellett. Nem jobb, ha inkább lenne egy újonc, akinek viszont jó a megfigyelőképessége, és ha van ideje, azt nézi, hogyan dolgoznak a többiek? És közben a teherből is levesz egy kicsit? Neeeem, ez nem lehet, szerinted. Mindent vagy semmit. Bocs, de sajna még sokszor ez jellemző Magyarországra. Tudom, mert 10 évig éltem Olaszországban, dolgoztam is ott, látom a mentalitásbeli külömbségeket. Kicsit elkalandozok, de ez olyan, mint amikor Bp-en a fagyizók vasárnap zárva vannak (oké, nem mindegyik, de láttam ilyet a Váci utcánál, most nem nevezem meg), vagy esetleg 19h-kor bezárnak. Azok talán nem munkáltatók? Dehogyis nem, neves cégek, mégis rosszúl csinálják. Vagy mint a Vidámpark: az is 19h-kor bezár. Ott is a munkáltató dönti el. Olyat lehetetlen még Magyarországon elképzelni, hogy pl. egy fagyizó akkor zárjon, amikor az utolsó vendég elment. Pedig ez Olaszországban így megy.
    Tehát igenis születnek itt rossz döntések munkáltatóktól is, és igen is rosszak az elméletek. Mint az is, hogy inkább nem veszek fel senkit (és így romlik a teljesítőképességem ill. a minőség), minthogy valakit betanítsak. Ez egy kicsit hosszab távú befektetés, ami ezek szerint itt lehetetlen: ezért mondtam, itt csak rövidtávra gondolnak-> Mindent, vagy semmit. Gyorsan meggazdagodni, vagy inkább nem is nyitok boltot. Nem tudom, érted-e az egész párhuzamot, mert látszólag úgy tünhet, hogy másról beszélek, pedig a mentalitás ugyan az.
    Ezen kéne gondolkodni. Meg azonis, hogy ha egy cég fejlődik (és elvileg ez a számtech bolt igen), akkor előbb-utóbb ilyenen is kell gondolkodni, kis betanítások, mert kell az ember, de nem lehet hónapokig nélkülözni. Hidd el: ha augusztusban felvettek volna egy értelmes, számtech-hez értő embert, az most már profi lenne, a munka is könnyebben ment volna. Ok, a boltot még talán nem lehet rá hagyni, de NEM CSAK EZ LÉTEZIK!!! Vagy hogy akkor már augusztus óta a cég +1 bért fizetett volna, így meg ezt megspórólta? Jaaaa, bocs, ez már más tészta. Talán itt a különbség. Amikor már a jelenlegi alkalmazottak elvéreztek, akkor talán....

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz DrSoul #204 üzenetére

    Valóban nem voltam még munkáltató... Na ez a ''gond''/''ok'' a kettőnk közti véleményben. Igen is a Mindent, vagy semmit... érvényesül arra az esetre, amikor a munkáltatónak nincs erőforrása (ez lehet idő, pénz, mentor, és egyéb eszköz hiány) a betanításra. Kvázi ez érvényesül a nagyforgalmú időszakra vonatkoztatva kereskedelemben. Mivel a Te elméleted ''csak'' elmélet, így megértem a nézőpontodat. Nincs harag. :P

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • kismukk

    csendes tag

    válasz reg1 #200 üzenetére

    Persze megint csak azt tudom mondani, hogy köcsögök vagytok, mert nem adtok esélyt sem az embereknek.
    Te úgy születtél, hogy tudtál pénztárgépet kezelni, és mindent tudtál amit a munkád megkivánt?
    Te talán az anyatejből szívtad a mostani tudásod?
    Tudod ez a legnagyobb baj, hogy nem adnak esélyt senkinek, mert azt várják el tőle, hogy mindent tudjon. :O

    :))

  • kismukk

    csendes tag

    válasz Fejv@dászLány #201 üzenetére

    Ez akkor azt jelenti, ha valainek van X év tapasztalata van, akkor az egyenes arányos a bizalommal is? Úgylátszik, ez nálad így működik. Vagyis te csak azokat részesíted előnyben akik jól benyaltak csontig.

    :))

  • kismukk

    csendes tag

    válasz Fejv@dászLány #203 üzenetére

    Ja még csak annyit, te burokban élsz, hogy nem történnek veled váratlan dolgok?? ;]

    :))

  • kismukk

    csendes tag

    válasz Fejv@dászLány #205 üzenetére

    Most, hogy megnyugodtam, és végig olvastam minden hozzászólást... :DD

    ''Valóban nem voltam még munkáltató... Na ez a ''gond''/''ok'' ''.....
    NEM EZ A GOND !!!
    A gond az, hogy minden sz@rt letudunk másolni külföldről, csak a jó dolgokat nem.

    Vegyük Németországot:
    Ebben az országban tanultam 1,5 évig. Kötelező gyakorlatom is volt. Tehát kezdő voltam! 10 hétig tartott a gyakorlat. A gyakorlatihelyem egy elég NAGYforgalmú könyvelőiroda volt. Érdekes itt senkinek nem esett nehezére az, hogy segítsen. Először a számlák sorbarakása volt a dolgom, majd a kontírozást is én csináltam. Végül már az egész folyamatot az én dolgom volt.(Gyk. sorbarakás, kontírozás géprevitel.) Szerintem ez elég specifikus munka ahhoz, hogy egyedül csináltam. Megint érdekes, hogy volt aki ráért és leellenőrízte.
    Ez tehát 10 hét volt (hellyel-közzel :DD ), azaz 2,5 hónap.
    És még fizut is kaptam. (Ezt inkább nem részletezem.)

    Ebből látszik, hogy DrSoul nem beszél hülyeséget. :C

    Megjegyzem, hogy itthon egy gyakorlatihelyet is nehéz találni, ahhol foglalkoznak is az emberrel.

    :))

  • Som@

    őstag

    válasz kismukk #209 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek veled is, és DrSoullal is. :( Úgyhogy mielőtt belépünk az euba, van még mit változtatnunk a gondolkodásmódunkon...

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • t-sho

    csendes tag

    Sziasztok

    Ez nagyon vicces, végigolvastama hozzászólásokat és helyenként jót röhögtem.
    Vicces, hogy Mo.-on egy pályakezdőt nem akarnak alkalmazni mivel nincsen gyakorlata, de könyörgöm honnan lenne. Egy pályakezdő tele van ambíciókkal, akarattal általában nem az rá a jellemző, hogy nem érdekli az a hely ahová jelentkezik. Valamint szerintem is 1-2 hét alatt meg lehet tanulni azokat a dolgokat amik itt előfordulnak.
    Honnan kellene egy mondjuk műszaki informatikusként végzett fiatalnak értenie a pénztárgéphez? Egy diplomával rendelkező emberről általában feltételezni lehet, hogy értelmes szóval ha valamit nem ismer rendesen pl. digitális fényképezőgépek, pár nap alatt el tudja sajátítani ezt a tudást.
    Tökéletes embert nem lehet találni!!!
    Olyan nincsen.
    Mindenki be kell tanítani, meg kell neki mutatni, hogy itt nálunk ez hogyan zajlik, mi hogyan dolgozunk. Ez alapból igénybe vesz egy pár napot. Olyan embert soha nem fogtok találni akit felvesztek és már az első nap tudni fog mindent még akkor sem ha 10 év gyakorlat van a háta mögött, de lehet hogy ő nem is akarja már annyira megtanulni mint mondjuk egy pályakezdő.
    Ha valki ért a számítástechnikához és érdekli és van egy ember aki rászán akár munkaidő után napi pár órát a betanításához, akkor lehet hogy nem kell hozzá sok idő, hogy jobb munkaerő legyen mint az aki ott dolgozik már x éve.

    Lehet hogy néhol zavaros a mondandóm de feldühít a dolog, hogy nem veszik észre hogy egy pályakezdő SZERETNE dolgozni míg az aki már 10 éve dolgozik és munkanélküli lesz és ott a család a ''nyakán'' annak pedig MUSZÁJ dolgoznia.
    Akinek muszáj az már nem annyora fogandó az új dolgokra míg aki szeretne dolgozni az sokkal fogékonyabb mindenre.

    Ui.: Kívánom, hogy találd meg a tökéletes embert, de ne higgy abban, hogy létezik. :(

  • t-sho

    csendes tag

    Teljesen egyetértek Som@-val.

    Ez egy igazi munkáltató aki egy embert keresett és kellett neki a tökéletes munkás hiszen sokmindenkiből lehet faragni jó munkaerő ha szánunk rá egy kis időt.

    Amúgy én is nagyjából úgy jártam mint Som@. Olyan munkát végzek ami nagyon érdekel de nem teljesen ezt tanultam. És segítettek, sokat, sőt még fél év után is ha bármi problémám van segítenek, mindenben.
    Szerintem csak így lehet közel tökéletes munkaerőt alkalmazni. Csak úgy ha az illetőt a cég formájára szabjuk. :U

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz t-sho #212 üzenetére

    Sziasztok!
    Annyira, de annyira félreértitek a mondanivalómat, hogy az már FFFÁÁÁÁÁááááájjj :(
    Nem kizárják ezek a cégak a pályakézdő alkalmazását, csak éppen NEM IDŐSZERŰ a pályakezdő felvétele. A kettő nem ua. !!!!!!!!
    Ezt megértitek? :F Nálam jobban szerintem egy fejvadász sem támogatja úgy a pályakezdőket, mint ahogy én:
    1. Személyre szabott INGYENES tanácsadással
    2.CV moderálással
    3. Álláskeresői stratégiai tanácsokkal
    egyrészről, másrészről pedig:
    Amikor a cégemnél éppen uborkaszezon van 2-3 pályakezdőt felveszek, hogy tanuljon! Kb 8-10 emberke nekem köszönheti, hogy tanulhatott a szakmámból, mert eddig sehová sem vették fel gyakorlatozni.
    + akiket meg nem én alkalmaztam, hanem a segítségemmel találtak munkát, nahát ők rengetegen vannak.
    De nekem sem jutna eszem ágában sem pl évvégén, vagy januárban felvenni pályakezdőt, mert nálunk ilyenkor van nagy hajtás.
    Ugyanúgy, mint Reg1 cégénél nyáron volt nagy hajtás, fű-fa virág digit fényképezőgépet vett. Ha nem lenne náluk hajtás felvennének pályakezdőt is, hiszen a sok hátrány mellett (közösségi szellem megtanulása, csapatmunka elsajátítása, munkakör megtanulása....) van előnyei is (olcsóbb munkaerő, formálható és még nem fertőzte meg rossz munkakörülmény)
    Na többet én már nem magyarázom, ha nem értitek, akkor nem értitek....
    Részemről a témát lezártam!

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • DrSoul

    őstag

    válasz Fejv@dászLány #213 üzenetére

    Én is lezárom a témát, csak egy utolsó dolog: itt se pont arról van szó, amit te írsz. Hisz Reg1-nél már telnek a hónapok, tehát-> sosincs náluk uborkaszezon, mert CSAK multitask szuperspeci embert keresnek. (logikai következtetés). Tehát nem JELEN PILLANATBAN keresnek multitask embert, hanem általában. És ha a cégüknél valóban emberhiány van, akkor nem fogják bírni sokáig (folyton hajtás->stressz->romlik a munkamorál->a vevők nincsenek úgy kiszolgálva, az eladók ingerültek...), és előbb utóbb valakit kell alkalmazni. Akkor meg már lehet, hogy kapkodva, és rosszabb lesz, mintha egy megbízható, intelligens embert vettek volna fel pl. augusztusban v. szeptemberben. De ezt tapasztalni fogják a saját bőrükön, attól félek. Kívánom, hogy ne.
    És kedves Fejvadászlány, ha ez nem így van (mert írtad, hogy elméletben igazat adsz nekem), akkor az csak a pénz miatt van, és nem ''üzleti stratégia''... De nem mindig a mennyiség a fontos, hanem a minőség is... De ezt már annyiszor leírtam,de látom ezt nehéz megérteni... :(

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • MajorK

    újonc

    Kedves Fejv@dászLány!

    Zavarnálak egy e-mail erejéig, ha nem gond.

    Üdv

    MK

    MK

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz MajorK #215 üzenetére

    már válazoltam is :)

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

  • Fejv@dászLány

    csendes tag

    válasz Fejv@dászLány #216 üzenetére

    sőt választ is írtam :DD

    Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

Aktív témák