Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    válasz CP111 #719 üzenetére

    Van néhány alternatíva. A csomagokat és árakat a teljeség igénye nélkül sorolom fel.
    Telekom TV GO: Nincs okos TV alkalamzásuk (bár nekem ez nem elvárás, de többen írták, hogy nagy képernyős TV-n is néznék, ezért ezt fontos kiemelnem). Van néhány ingyenes (közszolgálati) csatorna, amivel tesztelhető az alkalmazás. Meghatározott csatornáknál 3 napos visszanézhetőséget kínálnak. Havonta 3600 Ft 90 csatorna, amivel ár/érték arányban elég jók. A hátrány, hogy aki önállóan fizet elő, jelenleg csak SD-ben nézheti (otthoni előfizetés mellé adott TV GO-n elérhető a HD). A számlázás utólagos, és online szerződést kell kötni. A Telekomnál további kényelmi szolgáltatások is vannak, pl. megjelölhetem a kedvenc műsoraim és ha új epizód jött ki, nem kell keresgélni. Meg a műsoroknak/filmeknek van adatlapja (részletes leírása). Fontos kiemelnem, hogy bár utólagos a számlázás, de nincs hűségidő, ez nálam lényeges szempont szolgáltató választáskor.
    Mindig TV GO: a MAX csomag 4999 Ft, amiért 64 csatornát tartalmaz. Ehhez hozzájön a 14 darab ingyenesen nézhető, így összesen 78 csatornát nézhetünk. A legtöbb 7 napra visszanézhető. Meghatározott verziójú Android TV-n is használható (az ingyenes csatornákkal kipróbálható az alkalmazás).
    Itt/Ott TV: náluk elég sok csomag van, a legmagasabb 3970 Ft, ezért cserébe 90 csatornát adnak, sok HD minőségben nézhető. Van Android TV alkalmazásuk is, ezt ismerősnél kipróbáltam és egész jó. Az alapcsomag mellé akár egyenként is előfizethetünk csatornákra, ami akkor hasznos, ha adott csatornákat néznénk (ez egyébként nagy ötlet). Egy nagy hiányosságuk van, ami 2023-ban szerintem az, hogy nincs visszanézhető műsor. Ha valakinek ez nem lényeges, csak élő műsorokat nézne, akkor nagyon jó választás, főleg egyedileg összeállított csomaggal még olcsóbb.
    Yettel TV: jelenleg csak előfizetéses csomagok mellé rendelhető, vagy "otthoni internethez" (ez utóbbi 4G vagy 5G-n jön, de helyhez kötött). Ha feltöltőkártyásoknak is meg lehetne rendelni, mint a régi Yettel TV-t, akkor kapnának egy esélyt tőlem (régen előfizető voltam). Hét napos visszanézhető műsorokat, és 30 napos korlátlan műsorrögzítést adnak, sok csatorna HD-ben nézhető.
    Direct One: sajnos csak hűségidővel rendelhető meg, ezért erről semmit sem tudok mondani. A hűségidő nálam kizáró tényező.

    Sweet TV: 7 napos visszanézhetőséget kínál meghatározott csatornáknál. Sok csatorna HD-ben nézhető. Van okos TV-s alkalmazásuk is. Az új árai már versenyképesek.

    Én gondolkodóban vagyok, hogy Sweet TV-t, vagy Telekom TV GO-t válasszam, az utóbbi napok hibái engem is elbizonytalanítottak. Mindkét szolgáltatáson megnézhetem és visszanézhetem a kedvenc műsoraim, az én számomra mindkettő megfelel. A HD csatornák miatt adok egy ponttal többet a Sweet TV-nek, a többi csak apróbb különbség. Innentől kezdve a Sweet TV érdeke, hogy megtartson, vagyis megszerezzen, mint ügyfél, erre még van pár napjuk, hogy bizonyítsanak. :)

Új hozzászólás Aktív témák