Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    válasz negroo #18085 üzenetére

    Hát nem tudom. Nem vagyok autószerelő, de azt biztosan tudom, hogy az autó üzemmeleg hőmérsékletének, télen-nyáron ugyanannyinak kell lennie (amit a mutató mutat). Dobozok, meg mindenféle kókány megoldások nélkül. Tehát ott valami nem kerek. Én megnézetném a termosztátot. Valaki írta a melegvizes megoldást, na annak én nem mernék nekifogni, már csak azért sem, mert azt sem tudom hol van a termosztát. Viszont azt azért tudom, hogy hogyan kell működnie. Régebben használtam egy (céges) diesel peugeot-t 3 évig, és az csinálta azt a nálam töltött második telén, hogy nem melegedett fel, vagyis hosszú távon (nagy tempónál) felmelegedett, de ahogy megálltam (pl. egy lámpa miatt) le is hűlt. Termosztát csere volt, és olyan lett mint első télen, utána már nem hűlt vissza. De ugye azt tudni kell, hogy a diesel autók hővesztesége jóval kisebb, úgyhogy benzinesnél ugyanezt a jelenséget nem lehet megfigyelni! Szerintem nálad is ez lesz a gond. Én megnézetném, bár most a nyári (melegebb) időszakban nem lesz semmi gond, de télen nem mindegy a motornak, hogy meleg-e, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák