Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Drenadar #574 üzenetére

    Ez természetesen számtalan dologtól függ. Pesten tömegközlekedni más mint pl miskolcon :) Igazából elsétálhatnék minden nap munkába (bár haza sétálni szoktam amúgy is), kb 25-30 perc lenne, míg villamossal kb 15-20. De egészségesebb sétálni :) Időt számtalan más módon is lehet spórolni, én pl most takarítónőn gondolkodom :) Egy-két hetente ha jön, akkor nekem sok órát spórol meg, olcsóbban mint amit a kocsi, és még munkát is adok egy embernek :)

    Az autóval kapcsolatban csak az jut az eszembe amit keresztanyámék is mondtak. Nekik konstans 50-60 ezer forintos havi kiadás a kocsi pesten. Ha meg valami tönkremegy vagy vizsgáztatni kell vagy hasonlók, akkor jöhetnek az újabb tízezrek vagy akár százezrek. Őszintén szólva ha azt a 6 órát nézzük, az egy hónapban 24 óra. Ez azt jelenti hogy minden egyes megspórolt óráért kb 2500 Ft-ot fizetek. Az sem kevés. Mondom, különösen ha valami elromlik és javíttatni kell, no meg a szokásos amortizáció, az vásárlás első költsége, stb. Persze fizetni kell a bkv bérletet is (bár azt sok cég fizeti a dolgozójának). Ózd-Miskolc kb 60 km, busszal oda-vissza 1,5-1,5 óra és 2x 1120 Ft teljes áron utazva. Autóval 7 literes fogyasztással kb ugyanennyibe kerül, spórolok vele mondjuk összesen 40 percet, cserébe nem tudok aludni, olvasni vagy dolgozni út közben :)

    Szóval nem gondolom hogy nekem, egyedül élve megyeszékhelyen különösebben hasznos lenne egy kocsi, cserébe kb 70-80 ezer forintot meg tudok spórolni minden hónapban. Ha valami okból nagyon kell egy kocsi, akkor meg lehet bérelni, igaz drágán, de mégis ott van mint lehetőség. Miskolcon speciel 13-15k két napra. De ezért fenntartani egy saját kocsit, nekem nagyon nem éri meg, viszont így elég sokat spórolok vele.

    torz on borz: hát ha meghúzom (mert 8:45-kor otthon jövök rá hogy 9-től megbeszélésem van :D), akkor 20 perc alatt be tudok kb érni. Hazafele ráérek, bemegyek boltokba, megveszem amit kell... így simán van 40-50 perc mire hazasétálok. De ennyi kell a napi 14+ óra ülés mellett :D A bérletet meg a cég fizeti (havi 7k lenne amúgy a kombinált felnőtt bérlet)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák