Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Malachi #1735 üzenetére

    azt írják (8. Jump Point), hogy nagyon nagy (=ritka, nehéz) dolog lesz egy játékosnak megszerezni egy-egy űrállomást, vagy gyárat. itt gondolom mindenképp előnyben lesz az, aki egy csomó pénzt (már) beletol(t) a játékba.

    lazán kapcsolódóan:

    elvileg ahogy véglegesítik a gazdaságot, nem lehet majd többé a játékon kívül hajókat, tárgyakat, vagy fegyvereket venni (csak belépő csomagokat, azaz magát a játékot egy kezdő hajóval), és ettől azt remélik, hogy a játék nem fog függeni a játékon kívüli valutákhoz (elsősorban ugye dollár). én ebben nem hiszek, mert UEC-t a játék elindulása után is lehet majd valós valutáért venni és emiatt a kapcsolat megmarad, sőt igen szoros marad.

    aztán láttam azt is, hogy lesznek adók is. nem tudom, hogy ez forgalmi, vagy állampolgári alapon megy majd, de egy kicsit felerősödött bennem a félelem, hogy végül ahhoz, hogy ötről hatra juthass vagy nagyon-nagyon sokat kell játszanod (és jól és szerencsésen), vagy időnként azért venned kell majd UEC-t. vagy ha ennél igazságosabb is lesz a játék akkor is kíváncsi vagyok, hogy a játék gazdasága vajon önfenntartó-e azok nélkül is, akik megengedhetik maguknak (és nem hajlandóak kifarmolni) a UEC-t és inkább megveszik azt.

    gyakorlatilag arra vagyok kíváncsi, hogy az üzleti terv az, hogy a most begyűjtött pénzből és a később eladott alapjáték bevételeiből X évig tuti elmennek a szerverek, vagy azzal is kalkulálnak, hogy nem kötelező, de azért valamit segítő mikrotranzakciókból is folyamatos bevételük lesz.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák