Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz thumb #861 üzenetére

    3-as tényleg lemaradt :B
    És az ismerősnél, akinél hiba nélkül lement a telepítő rendben működik? Vagy nála is ugyanez a hiba.

    A helyedben nyitnék egy külön topikot (ahogy látatlanban bizotsan van Drupal, Joomla stb. topik is itt a PH-n), vagy szétnéznék a CMS honlapján, hivatalos fórumában. Ha 2-nél kettő esetben nem működik telepítés után, akkor elég nyilvánvaló, hogy itt nem fogjuk tudni megoldani neked. :Y

    Nekem édes mindegy melyik CMS-t használod, csak a nagyokkal garantáltan nincs ilyen probléma. A kicsiket pedig nem véletlenül nem használja két tucat lelkes amatőrön kívül senki. De ízlések és pofonok.

    Biztos nem mond neked sokat az SQL, elvégre nem itt kezdtél volna el kérdezősködni, de hidd el, az SQL egy gyűjtő fogalom, ahol SQL-es alap problémákkal szoktunk foglalkozni, nem pedig egyes adatbázisok telepítési hiányosságaival. Olyan ez, mintha vennél egy Trabantot, és egy autóelektronikai fórumban megkérdezed, hogy a te autódban miért nincs pótkerék.

    Én kérek elnézést!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz thumb #861 üzenetére

    "A joomla, drupal stb. nekem tól blogos"
    Ha ezt állítod, akkor röviden és tömören összefoglalva fogalmad sincs egyikről sem.
    A Wordpress-re még lehet állítani, mert az tényleg inkább gyors blog-összedobálás irányába megy, de egy Drupalra azt mondani, hogy "túl blogos"...bullshit, köze nincs az igazsághoz. Ja, és tapasztalatból mondom, nem a levegőbe beszélek.

    Egyébként a "mert nekem ez tetszik"-hozzáállással (és kicsit gőgös, "mert csak azért is"-válasszal, legalábbis ez jött le abból, amit írtál) csak saját magadat szívatod. Pl. hogy a Drupalra visszatérjek, brutális nagy közösség áll mögötte, folyamatosan fejlesztik hozzá a modulokat, írásos tutorialok készülnek hozzá, videóismertetők, stb., így jelentős terhet levéve a programozók válláról, és mindezt ingyen osztják meg, ezzel durván felgyorsítva a fejlesztői munkát.
    Ha viszont olyan rendszert használsz, ami kevésbé támogatott, akkor az ahhoz való fejlesztés annál nagyobb többletmunkát is jelent számodra/a megbízott fejlesztő számára, ergo több költséggel jár (had ne dobáljak olyan elcsépelt mondatokat, mint hogy "az idő pénz").

    Ezentúl az általad később linkelt oldalon szereplő dolgok mindegyikét meg tudja jeleníteni ugyanígy egy Drupal vagy egy Joomla.

    ========
    Többiektől bocs az OFF-ért, de nem hagyhattam reakció nélkül. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák