Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdosql

    tag

    válasz DNReNTi #3263 üzenetére

    Nem, egyikotoknek sincs fogalma se rola, mert ti csak abban gondolkodtok, hogy vannak adattablak, amiket csak ossze kell kapcsolni es kesz.

    Az en feladatom az, hogy kitalalni, hogy mi a nyavalya van az adattablaban, es ezt valahogy leirni. :O

    Peldaul kapok egy csv fajlt azzal, hogy "Telephely rezsi".
    Az elso oszlop datum, masik ido. Utana van negy oszlop, az oszlop neve szamokbol all, utana jartam, azok a meroorak szamai, tehat tudom, hogy van ket aramot mero ora, egy gazora es egy vizora.
    Az adatokbol latni, hogy az egyik arammerot szinte orankent leirtak, a masikat naponta negyszer, a gazorat is van, hogy ket orankent, van, hogy naponta hatszor, a vizorat hetente ketszer.
    Ezekrol tudom, hogy 3 tizedesig kell szamokat tartalmaziuk es ures mezo is van.
    Emellett van meg hat masik oszlop, amikrol meg nem tudom, hogy mit takarnak az adatok, a tobbseg ures, neha vannak szamok, neha karakterek.

    Ki kell talalnom, hogy mit jelentenek az oszlopok nevei es leirast kell irni rola, majd csinalni egy olyan nyilvantartas, amibol azonnal latom, hogy melyik fajlban melyik oszlopban milyen adatok vannak.

    Raadasul ugy kell megcsinalnom, hogy lassam, hogy melyik fajl hol van, melyik oszlopadatanak meg nem tisztazott a szarmazasa es tartalma, es mik azok, amik rendben vannak.

    Messze nincs semmilyen adatbazis sehol, meg csak az adatgyujtesnel tartunk es hihetetlenul nehezen megy. :(((

    Remelem, most mar kezditek erteni, mi a problemam. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák