Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz #11448832 #48754 üzenetére

    nekem a USS Callister-es rész a kedvencem, de a "választgatós" film is jó, vagy legalábbis érdekes, újszerű élmény volt nekem

    a baj az, hogy az egyes részek között nagyon nagy minőségbeli különbség van, egy-egy rész zseniális, mások pedig átlagosak

    5. évadba belekezdtem, de nem jött be...egyelőre parlagon

    Resistencia eterna

  • Louro

    őstag

    válasz #11448832 #48754 üzenetére

    Bár a memóriám szörnyű, de a Black Mirror részei beteg módon megmaradtak.

    Az első évad
    1. része: A közösségi média mennyire formálhatja az emberek véleményét. Minek ide Parlament, ha van social media.
    2. része: Új tehetségkutatók iránya. Valami hülyeséget csinálsz, felkapják és reklámarc leszel. Kihasznál a rendszer.
    3. része: Emlékek lementése, visszajáthatósága mennyire veszélyes.

    Nekem a 2. évad volt kissé üres.

    3. évad
    1. része: Szörnyű, de már be is következett. Ha csak egy részt kellene megnézetnem valakivel, ez lenne az. Bár a like-vadászat is kissé ilyen, de ez durvább.
    2. része: Első igazán VR-t érintő rész. Nekem tetszett. Bár az Other life film megvalósítása jobb.
    3. része: Tökéletes példája annak, amikor azt mondja valaki, hogy nincs titkolnivalója, minek cseréljen jelszót havonta. Csak egy morzsával is mennyire sakkban lehet valakit tartani.
    4. része: Halál utáni lehetőségek. Sokak kedvence, nekem kissé laposabb.
    5. része: Katonságot miképp lehet felturbózni. Hatalmas ötlet és egyben félelmetes is.
    6. része: A méhek kipusztulását eléggé felkapta a média is. Ez a rész is róluk szól. De milyen veszélyt is hordozhat az egyik megoldás.

    4. évad
    1. része: Már mindenünk a technológia. Mi lenne, ha egy "full kocka" programozónak kissé több hatalma lenne.
    2. része: Mintha anyámról és rólam mintázták volna. Egy szülő mennyire szólhat bele a gyereke életébe.
    4. része: Mai párkereső appok következő generációja

    5. évad (bár így is hosszú lett a bejegyzés, de ez csak 3 sor. De ez az évad is akár kihagyható.)
    1 része: mai kesze-kusza szexualitást boncolgatja, megspékelve VR-ral.
    2 része: Közösségi média erejére utaló rész újfenn.
    3 része: Kicsit a tudat robotba áttöltése egy pop szakma kizsákmányolása.

    Szerintem megéri megnézni a Black Mirror-t. Ha nem is mind, de jó pár rész mély nyomot tud hagyni.

    [ Módosította: koxx ]

    Mess with the best / Die like the rest

Új hozzászólás Aktív témák