Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz divot #14725 üzenetére

    mondjuk en nem igazan latom at a pontozasukat. oke, nem feltetlenul vag ossze amit ok kostoltak es amit en, de pl a corsendonk triple egy nagyon korrekt belga tripla (7 pont), a grey joy szvsz a legjobb magyar dipa amit kostoltam es boven megallja a helyet az usa / skandinav dipak kozott (8.5 pont), viszont a magyar receptes heineken az 5 pontjaval innentol eleg ertelmezhetetlene valik az egesz, foleg hogy "nemet tisztasagi torveny" tipusu rettenetek is 4.5 korul mozognak. az egysiku-alkoholos piraat 9 pontja meg nekem mar tenyleg az erthetetlen kategoria, bar ott legalabb a Duvel 10 pontja koordinatarendszeren belul ertelmezheto.

    ahogy tovabb neztem mondjuk jellemzoen 5-7 pont kozott adnak.

    tovabbgondolva: persze, ez a skalak atka. pl a sajat tapasztalataim alapjan is amikor ide irok sorrel kapcsolatban az esetek kb feleben legalabb kategorian belul nagyon ajanlottra ertekelem a soroket, de ebben benne van az is, hogy elegge celiranyosan szoktam venni a dolgokat es emiatt nagyon ritkan futok lyukra. untappeden 5os skala van, de ott is nagyon ritkan adok 3.25 ala barmire, pont amiatt mert jellemzoen ratebeer ertekeleseket nezek mielott barmit is veszek es ha valamirol egyertelmu, hogy nem tetszene, azt nem fogom megvenni. vö helyi mainstream lager szerintem 2 pont, dreher 1.5. kiegesziteskepp: az egesz stilusfuggo, egy session apa sose lesz reszletgazdag, viszont sajat mercevel 3.5 korul mar jonak szamit, 4 korultol meg nagyon ajanlottnak. ugyanugy 3.5 egy imperial stouttol / quadtol a szenenbeb gyenge es amire nagyon ajanlottat merek mondani az ugy a sajat skalamon 4.5-5 korul mozog.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz divot #14725 üzenetére

    Nekem van egy tippem, abszolút semmilyen alapja nincs, csak egy megérzés: HopTop. :)

    Dorian: a lagert nem kóstoltam, de a Hazafi és a Harcos között, számomra egyértelmű, melyik az ász.
    A 299 forint pedig igen barátságos, egy ilyen fain sörért.

    Egyébként a 8/10 pont költői túlzás, szóval ezt el kell engedni.

    Nekem igen pozitív véleményen van a Harcosról, ha nyárra marad, megvan az ivósöröm, a barna Bud mellé. :D

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Új hozzászólás Aktív témák