Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Dolphine #7164 üzenetére

    Ennek a fényhez nincs köze.

    25fps az Európai PAL rendszerhez jó, 30FPS az Amerikai NTSC rendszerhez. Sztem a kamera külön jelzi, ha 25-30fps módnál nem is, de a gyorsabb 50-60fps módnál tuti.

    25fps anyagot 75-100Hz kijelzőn játszol le döcögés nélkül, míg 30fps anyagot 60-120Hz kijelzőn.

    24fps mozi szabvány 72-120-144Hz, amit korábban már írtam.

    Egyszer én is így jártam, csak 50fps anyag kontra 60Hz monitor. Kezdőként nem tudom mennyire barbár módnak számított, bár most se nagyon, de akkor úgy állítottam be a rendert, hogy a képsebesség 60fps, aztán oldja meg magának.

    A megoldás gondolom úgy történt, hogy 10 meghatározott képkockát kettőzött, hogy kijöjjön a 60fps. Kicsit még úgy is döcögött, de közel sem úgy, mint ha 50fps maradt volna.

    A következő videógyártás előtt fél perc volt átlőni NTSC rendszerre a kamerát, ezért akkor megtanultam hogy videónál mindig ez az első, de ehhez tudnom kell min akarom nézni. Én ugyan számítógépen nézem "Hi FPS" monitoron, de mindig abból indulok ki hogy 60Hz monitorom van, ezért kizárólag 30-60 sebességet állítok be, egy újabb kamerán ha némileg lassított felvételt akarok, mehet a 180fps.

    A 24fps hiába jön alapból ki 120Hz-re, nem érdekes, mint ahogyan a 25fps sem, pedig az is ki jön 100Hz-re és sztem van már monitor ami tud 200Hz-et is.

    Ha a TV-n lesz nézve és nem 50/100Hz-es, sztem a 30-60 fps a legjobb megoldás mindenre. PC-n 100% jó, a TV-t ellenőrizni kell.

    Nincs mit, amit tudok segítek :)

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák