Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crow

    tag

    Sziasztok!

    Kb. másfél hete vagyok egy NEX-6 boldog tulajdonosa. Összességében nagyon meg vagyok elégedve a géppel, de azért ez sem tökéletes, találkoztam egy-két bosszantó aprósággal:

    ---- A WIFI-n keresztül PC-re letöltött képek nem törlődnek a memóriakártyáról, pedig a PlayMemories Home-ban engedélyeztem a “Delete imported media files from the device or media” opciót. (USB-s átvitelnél működik a törlés, de WIFI-n valamiért nem...)

    ---- "Automatikus kikapcsolás" -> "manuális kikapcsolás" állapotátmenet implementálása elég bénára sikerült a fejlesztőknek:
    Bizonyos helyzetekben (pl. WIFI-s fájlátvitel végén vagy alacsony akku-szint esetén) a gép képes leállítani magát. Nem az energiatakarékos/alvás üzemmódra gondolok, aminek az időkorlátját a menüben be lehet állítani, és fel lehet ébreszteni belőle a gépet az exponáló gomb megnyomásával. Automata kikapcs. idején "mélyebben alszik" a NEX, és csak a főkapcsoló kikapcs majd újra bekapcs állapotba állításával lehet felébreszteni. Viszont ilyenkor nem egészen úgy viselkedik, ahogy én várnám. Mikor az automatikusan kikapcsolt gép főkapcsolóját a "ki" állásba tekerem, egy pillanatra felébred (kijelzőn megjelenik a keresőkép, PZ obi előbújik), majd újra kikapcsol (LCD elsötétül, PZ obi összehúzódik). Ez után a "be" állásba tekerve a kapcsolót, a bekapcsolás rendben megtörténik.

    Ti is tapasztaltátok ezeket? Vagy az én készülékemmel van gond? Esetleg csak a felhasználó a béna :P ?

    Ja, mellesleg a váz, obik firmware-e és a PC-s SW-ek is az elérhető legfrissebbek.

    [ Szerkesztve ]

    Crow

  • Crow

    tag

    válasz Uzi74 #2931 üzenetére

    Nálam eddig nem volt gond a jelerősséggel/stabilitással (bár igaz, hogy a NEX és a router mindig ugyanabban a szobában volt, amikor próbáltam), egyedül az automata törlést hiányolom az átvitel végén.

    A remote módot még nem próbáltam. Az hogy szuperál?

    Az automata kikapcsolással neked milyen tapasztalataid vannak?
    Ha pl. alacsony akku-szint miatt kiapcsol a gép, majd egy kis várakozás (hogy valamennyire magához térjen az akksi) után "OFF"-ra állítod a kikapcsológombot, mi történik? Neked is bekapcsol ilyenkor egy pillanatra?

    Crow

  • Crow

    tag

    Sziasztok!

    Megszorult az egyik (még garis) obim élességállító gyűrűje.
    Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalaitok a hivatalos BP-i márkaszervizekkel -pl. RMD, Camcorder Kft.- kapcsolatban (javítás ideje, munka minősége, stb.).
    Hová érdemes szerintetek vinnem az obit?

    Crow

  • Crow

    tag

    válasz Crow #4002 üzenetére

    Időközben tárgytalanná vált a kérdés. Beszéltem mindkét céggel, és kiderült, hogy az RMD is a Camcorder Kft-nek passzolja le a javítandó optikákat. Úgyhogy minőség szempontjából mindegy, melyiküknél adom le. Camcorderékkel talán megspórolhatok 1-2 napot, amit RMD-éknél elvenne az oda-vissza küldözgetés.
    Mellesleg a Camcorder sem minden esetben maga végzi a javításokat (ahogy az én obim esetében sem), bizonyos típusokat -a hiba jellegétől függetlenül- továbbítanak a regionális központi szerviznek (ami ha jól emlékszem, valahol lengyelországban van).

    Gondoltam leírom, hátha hasznos info lesz valaki másnak is.

    Üdv,

    Crow

Új hozzászólás Aktív témák