Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz DaeMonS #549 üzenetére

    A nex5 vs 5n témában szerintem a pénztárcád dönt. Mint gép az 5n határozottan jobb. Jobb szenzor (van rajta iso 100 és magas iso-ban is valamivel jobb, illetve a képszéleken jobban dolgozik), jobb jpg motor, jobb videó, touch screen.

    Obi ügyben elég szűk a kínálat. A kitobin kívül van beltérbe most már kapható keleten és remélhetőleg napokon/hét-en belül itthon is kiszállítják végre az 50/1,8-as obit. Fix nagy fényerő, portézni jó, beltérben egyértelműen jó a fényereje miatt. Ez csoportképekhez viszont szűk.
    Eseményre és képminőségre egy kiváló obi a 24/1,8-as zeiss, de az ára miatt az nem egy tömegtermék. Le lehet húzni nyugodtan a listáról. Kirándulni, városban poén a 16-os palacsinta, de nem egy képminőség császár, viszont kicsi és nagy látószöget ad.

    A sigma bejelentett két fix obit egy 19 és egy 30mm-es fix-et ezek sajnos csak 2,8-as fényerejűek, de olcsóak, illetve a 30-as az első leírások alapján elég jól rajzol, de videózni nem való.
    A super zoom-okkal én nem foglalkozom, ilyen kis gépre szerintem az nem való.

    Minden más obira még várni kell, hogy végre bejelentsék.

Új hozzászólás Aktív témák