Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz tailor #4044 üzenetére

    a 35/1.8-ra csak rábeszélni tudlak! kétségtelenül több lehetőségedet ad a kezedbe egy új obi mint egy új váz :K a váz igazából csak a kütyümániáról szól, ami mindannyiunkat sújt.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz tailor #4044 üzenetére

    Abszolút megértem, hogy a nex6-ot nem akarod lecserélni, egész pontosan nem éri meg lecserélni. Manapság már annyira sűrűn váltanak generációt, hogy az egyes években kiadott modellek inkább egy facelift jellebű módosításnak tűnnek mintsem ténylegesen új modellnek. Ennek tükrében pedig egy egy váz a közvetlen elődhöz képest nem hoz annyi újítást, hogy megérje lecserélni.
    Ha valaki érezhető lépéseket akar érezni, akkor kb attól függ, hogy vesz-e most gépet, hogy mikor és mely modellel szállt be a rendszerbe.
    Nekem az 5n-ről se az 5r, se a T nem hozott olyat, ami érdekelt volna, sőt a nex6-nak is minden kísértés nélkül ellen tudtam állni. Ez viszont egy érdemi lépcső.
    A 6-osról viszont valóban talán fölösleges. Persze jobb az AF, meg jobb az UI, de nem egy régi váz a 6-se és 1 év után nehogy már avít legyen. :)

    Nekem egyébként eddig az jött be a legjobban, hogy amikor kiadnak egy újdonságot, akkor annak a 2.0 verzióját kell megvenni, amin már finomítottak az első tapasztalatai alapján és az új funkciók mellett már a gyerekbetegségeken is túl van. pl: a nex5n pont az 5-ös ilyen javítása volt. Illetve szerinte a nex6-ot os érdemes volt megvenni, mert az a nex7 racionalizált verziója. A 6000 meg azért ponén, mert ebben már a javított 24 mp-es szenzor van (a nex7 féle első helyett) és a 6-os fukcióit finomították.

Új hozzászólás Aktív témák