Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz bendefeco #23540 üzenetére

    Én crop-faktor alatt az érzékelő méretét értem a full frame-hez képest: az az APS-C Sonyknál másfél (Canonnál meg 1,6)

    szerk: videónál nem tudom mekkora részét használja az érzékelőnek.... :F

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • NandorHUN

    addikt

    válasz bendefeco #23540 üzenetére

    Szerintem félreértettél.

    Igen van crop, ami 1,5-s (FF-hez képest) alapból (képeken, videon) DE én itt video alatti crop-ot értettem, azaz a szenzor nem 1080p-es pl. meg nem 4K-s felbontású alapból, hanem ennél jóval nagyobb.

    Azaz ha képet készítesz a készülék a teljes (már alapból APSC-s) crop-os szenzorát használni fogja (6K-ről leskáláz utána 4K-ra, ezt rögzíti), de ezt csak 4K 24p esetében teszi meg, így adott ISO-n kevesebb zajt kapsz, sötétben szebbek a videok stb... de van gyorsmozgáskor lehet rolling shutter. Ezt Premier Pro-ban tudod javítani, de ha pl. autoversenyzést akarsz videozni és nem akarsz szerkesztéssel bíbelődni, akkor észrevehető lesz.

    Na most ha 4K30fps-el vagy 1080p-el rögzítesz, akkor meg még a már meglévő (FFnél kisebb) szenzorából is croppol, hiszen a szenzor maga nagyobb mint 4K. A 4K középső "ráeső" részében rögzít csak. 4K30p esetében többet kéne számolni, ami már megterhelő, így tehermentesítés" miatt alapból nem skáláz semmit, hanem kisebbet rögzít. (Ez olyan mint régebbi telefonokon is, láttad, hogy nagyobb látószögben fotóz, mint mikor 4K-ban kameráztál volna ). Ennek megfelelően nagyobb fps-t kapsz, de kisebb a látószög (lencsével persze kompenzálható) és rosszabbak a zajviszonyok is, zajosabb lehet a video sötötben + nem annyira éles a kép (de így is 4K, így is szép).

    Tehát FF-hez viszonyítva a crop nem csupán 1,5-s pl. 4K30p esetén hanem 1,5 és még erre jön rá a 24MP->4k kivágás.Megoldás ha 4K24p használsz.

    Edit:
    (#23542) bendefeco
    Nincs így. Ahogy fent kifejtettem, illetve beállításfüggő.

    [ Szerkesztve ]

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Új hozzászólás Aktív témák