Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    válasz cOxeR #18388 üzenetére

    Amúgy szerintem nem is a fotózás része a legdurvább, hanem a kommunikáció egyes ügyfelekkel. Na oda kell kemény türelem, és készség. Alapvetően vendéglátásból indultam, érintettem a pedagógiát is, és most üzletem van pár éve.... Szóval emberekkel voltam kapcsolatban mindig. Iszonyat mennyi hülye van, és itt olvasott, tanult emberek is vannak. Saját baráti körömben is van olyan pár, akiket nagyon tisztelek, értelmes, laza, frankó emberek. De pl ha belemegyünk ebbe a fotózás dologba, ááááá.... Náluk is pl lett volna lóvé rá, de úgy gondolták minek. Lesz ott 120 ember, minden második ember fotóz, jó az, a többi csak maszlag...

    Na de én pl most egy itteni párral, a csaj dél Afrikából jött, a srác osztrák. A srác -3Ft-ból akarja megoldani, csak az anyja lesz ott az esküvőn, és a nővére. Senki mást nem hívott meg. A csaj meg ugye nagy esküvőt akar, de nincs egy petákja sem. A csaj volt itt 2 alkalommal is, mindig mondtam neki, nézd, a pároddal együtt szeretném átbeszélni itt a dolgokat. De nem hajlandó. Mondtam, hogy így nem vállalom, meg magyaráztam neki, hogy ez így nem kóser. Nekik nem kell fotós. Na mindegy, rengeteg érdekes figura van, és lekezelni ezeket a szitukat, nem egyszerű kommunikatív készség kell hozzá.
    A lényeg, hogy normál esetben akármennyire is kell a pénz, megmondtam volna hogy nem én vagyok az emberetek. Ennyi...

    Az hogy valakik meg csapatként dolgoznak együtt, az nagyon jó, és többet is ér szerintem. Nekem is van barátként kint fotós házaspár. 1 alkalommal mentem el velük. Soha többet. A felesége az összes NASA mérnöknél jobban tud mindent, a férje meg mint valami kiskutya, fut utána, hogy igen gazdám... Áááá...

    Szóval az is nagy respect, ha valakik így együtt tudnak működni, mert nem olyan egyszerű az...

    Jól írod, a piac belekényszeríti az embert sok baromságba. Nekem itt az üzlet, most újítok, de az eddig szolgáltatásokat sem tudom évek óta árban emelni, mert nyílt a közelben egy konkurencia, és az áraik egyszerűen érthetetlenek. Fotós világra fordítva, mintha egy esküvőt kb 20-30e Ft-ért vállalna, full profi felszereléssel. A tudás már más kérdés. Szóval nekem is muszáj reagálni, úgy ahogy másoknak is.
    Régen is amikor kisebb éttermet csináltam, ott is második nap megkerestek, hogyan képzelem, hogy olcsóbb vagyok mint a többi ilyen hely. Igaz, akkor kicsit más világ volt, jobban jártam, ha ugyanazt az árat adtam mint ők. :)

    Na de akkor is el kell kezdeni mindenkinek valahol, senki nem úgy indult, hogy full profin tolta a dolgokat.
    Nekem pl a profi melletti gyakorlásról sincsenek annyira jó tapasztalataim, na meg amikor jobban kijössz a párral, mint akit leszerződtettek, az is elég cink. Borzalmasan nehéz műfaj ez, mivel emberekkel kell megszerettetni azt amit csinálsz. Nem az van, hogy csinálsz neki egy Hot-Dog-ot, azt letolja, és megy tovább, ha ízlett neki, akkor lehet majd valamikor még vesz nálad.

    Egy biztos, hogy akármilyen váz, obi van az embernél, vaku nélkül én el nem mernék menni.
    Most hogy már (ha nem is olyan amilyet szeretnék) de dupla cucc van szinte mindenből, így azért kicsit más odaállni valahová. Nekem is sokkal nyugisabb a dolog, na meg látom az arcokon is, hogy nekik is, hogy nem a hentes pisti ugrott be a karácsonyi ajándékával lövöldözni. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák