Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz junior19 #64025 üzenetére

    Tegnap eszembe jutott, hogy a kimeneteket is kéne állítgatni, de még próbálom megérteni. Ha minden igaz, pc-ről most full-full-full van(csak a kísérletezés miatt használom a pc-t, azt ismerem. Évekig pc-ről filmeztem, most a tv mellé vettem a Shieldet is, hogy majd egyszerűbb lesz minden). Ahogy olvastam, a limited-full-limited lenne az igazi. Tévén egyszer átállítottam automatáról és megörültem, hogy normális lett a világosság, de aztán láttam, hogy szürke, fátyolos. Nem jött be. Majd foglalkozom vele, ha hozzáférek a tévéhez.
    Biztos van valamilyen megszokás, de lehet, hogy inkább elvárás, vagy nem tudom. De ha kép felén világosabb tartalom van, a másikon sötétebb, és meresztenem kell a szemem, hogy kivegyem mi is van a sötét képen, azt nehéz megszokni. Megszokásból én mondjuk a valósághoz szoktam a képet hasonlítani. A legtöbb esetben hiteltelen amit látok és ez zavar. Legyen az túl sötét, vagy túl nagy különbség a világos és sötét között. Korábban említettem valahol, hogy a legtöbb esetben egy déli napsütéses jelenetnél a legjellemzőbb a késő délutáni, naplementés hangulat. Ezt próbálnám valahogy ellensúlyozni. Ezt nehezíti, hogy több esetben szánékosan rontják el a film képi világát.

Új hozzászólás Aktív témák