Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz junior19 #64022 üzenetére

    Valóban nem részleteztem, mert mindenfélét próbáltam már. Shield lenne az alap, annak többféle beállításával, több lejátszóval. De mivel sok a hibalehetőség, próbáltam tévén belül is olyan lejátszókkal, amik tudnak smb-t, vagy dlna-t. Perpill pc-ről a legjobb a helyzet, 51-es feketével a 66-os villog határozott szélekkel. A többi forrásnál inkább 68. Ettől függetlenül a sötétebb jelenetek túl sötétnek tűnnek, mersztem a szemem, hogy kivegyek valami részletet.
    AVS-en aktívan jelen van néhány kalibrálós fickó ajánlásokkal, beállításokkal, a legtöbben elégedettek. SDR night-nál néhányan gamma -2-t is megemlítenek. Nálam az sdr, ami elégséges 40 körüli fényerővel, alacsony peak b. mellett(filmnél esetleg közepes), gamma 0-n.
    HDR-nél viszont minimum a gamma 2 és még a fényerő preferáltat is kívánná, valamint a fekete 50-et. És még így sem az igazi, csak a filmek is össze-vissza vannak fényképezve, az egyiknél jó, ami a másiknál nem. Néha elmenne a dinamikus kontraszt alacsony-közepes beállításon, de az meg az egész képet elrontja, vakít a világos. Két példa: Nyúl Péter 2 egész természetesnek hat, könnyű beállítani természetesre. Több, mint testőr 2 minden beállítással nézhetetlenűl sötét, kénytelen voltam az 1080-as SDR-t választani.
    Egy forrás van, ahol semmit nem kell állítgatni, mindenhogy pazar, az a tv YT HDR demói, és emiatt nem tudom hol a hiba, mert ha azok jól néznek ki, miért sötét minden más forrástól, lejátszótól függetlenül.
    Még megpróbálok egy gyári visszaállítást a tévén, mert frissítés után nem volt, és nulláról indulhatok. Esetleg kipróbálok néhány 20p-s beállítást átmásolni, ami tudom, hogy nem ajánlott, de hátha látok bármilyen változást. Aztán törlöm. Egyelőre nincs több ötletem.

Új hozzászólás Aktív témák