Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ger_man

    senior tag

    válasz modflow #62349 üzenetére

    Az erősítőd egy kategóriával lejebb van, de lényegében azt tudja amit az enyém, ez is utólag kapta meg az eARC-ot.

    Milyen HDMI kábellel kötötted össze a Xbox-ot a TV-vel?

    Mert mondom egy érdekességet, ami még most sem tudok hová rakni: annó volt nekem egy 2019-es NV Shield Tube-om (Nem PRO), ami mindent tud, DV, Atmos, DTS:X tényleg mindent (csak lassú volt a tv-hez mérten emiatt eladtam).
    Először ezzel HDMI2.0-ás a kábelel kötöttem be még a régi erősítőmbe (Onkyo TX-NR656) és amikor aktiváltam a DV-t akkor villódzani kezdett a kép, egyértelműen valami nem volt okés.
    Történetesen volt itthon még egy másik HDMI2.0-ás kábelem, ami egy slim verzió, mert nagyon vékony a kábele, azzal tökéletesen ment a DV is, pedig kinézetre a másik tűnik prémiumnak. Azóta szereztem be egy ugyanilyen kábelt, csak hosszabbat, az is tökéletes. Arra akarlak rávezetni hogy HDMI2.0-ás kábel között is van különbség, hátha emiatt szakadozik az atmos hang eARC-on keresztül, vagy valóban az XH90 a ludas, de akkor hogyan működik nekem az XH95-ön?
    Ha majd az új TV-n mindenképp próbáld ki az eARC-ot, ha az erősítő és a TV is tudja, az a legjobb mód, ha az adott eszközt a TV-be kell dugni, és a TV-n keresztül kell visszaküldeni a hangot az erősítőnek.

Új hozzászólás Aktív témák