Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Vhiktor #60771 üzenetére

    "De ezek általában kis területre korlátozódnak, fényszóró, üvegcsillanása, zseblámpa fénye, izzó, stb és mivel ezek viszonylag kevés pixelen vannak jelen ezért ezek nem fogják kiégetni a szemet."

    Így igaz. Sőt, én továbbmegyek...

    Bizonyos részeknél "égesse csak ki szemet"! :) Értem ez alatt, hogy ha pl. a "Monaco Grand Prix"-ről készítenek egy filmet, és a pilóta szemszögéből látjuk az eseményeket, amint kihajt az alagútból, egy pillanatra mi se lássunk semmit; ugyanúgy vakítson el a napfény, mint az autóversenyzőket.

    Az lesz majd a nap, amikor a televízió ilyen szintű "valóságreprodukcióra" lesz képes. :K

    "Vincent Teoh nagyon jó szakember :R"

    Valóban jó szakember, de sajnos ő is eladta magát! Rendkívül elfogult az OLED technológia, és a SONY irányába.

    (A cég konkurens márkáit pedig lehúzza gyakran indokolatlanul. Írtam már itt a topic-ban, de nálam akkor veszítette el a hitelét, amikor meghazudtolta a többi szakembert, akik a "Hisense H9G"-t jónak találták, miközben ő egy béta Firmware-es példány alapján a "földig savazta" a tesztpéldányt.)

    Akik aztán persze kényeztetik is bőségesen ezért, és válogatott panellel szerelt tévét kap tesztelésre, ami ugyebár a felhasználók számára nem feltétlenül ad releváns végeredményt...)

    "Szerintem akinek nagyon fontos a HDR az jobban jár egy QLED tv-vel, viszont ott meg a Local dimmingből adódó anomáliákkal együtt kell tudni élni."

    Kevés zóna alkalmazásakor ez sajnos így van! Én azért még bízom a Mini LED és az "X ezer" zóna képességeiben.

    Ez például egy nagyon erős versenyző a paraméterei alapján: TCL 75C728

    Vagy az imént általam linkelt Samsung Mini LED tévé is ilyen.

    És én változatlanul azt gondolom, hogy az Edge LED sem elvetendő. Ha az ember kifog egy tökéletesen bevilágításmentes, meglehetősen homogén panelt, ahol a natív kontraszt a ~6:000:1 körüli értéket meghaladja, akkor ott lehet kellő mennyiségű fekete szintet és kontrasztos képet beállítani.

    Nekem ez a tévé még mindig mozgatja a fantáziámat:
    Panasonic TX-75GX942E

    Persze a HDR csúcsfényereje ennek nem kifejezetten acélos (max. 600 nit körül van), de a kontraszt egészen remek, a processzor és a panel pedig (AUOptronics MVA) egészen kiváló.

    Ha ilyen tévéket képesek lennének "felturbózott" HDR fényerővel piacra dobni, azokkal szvsz még lehetne keresnivalójuk a házimozi rajongók piacán. (A FALD-os VA LCD-k és OLED-ek tengerében is.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák