Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ginola

    addikt

    válasz TCr #53448 üzenetére

    A mozgásmegjelenítése nem az igazi, pl egy XF9005 ebből a szempontból érezhetően jobb, árban is kb egyforma a 2 tv.

  • Piftuka

    veterán

    válasz TCr #53448 üzenetére

    Nem ennyire egyszerű a helyzet. A "Techradar" értékeléseit szívesen olvasom rég óta, még akkor is, ha ők nem annyira részletesek, mint a "hard core TV-guruk".

    Ők kifejezetten reálisan, és átlag felhasználók számára kellő információt nyújtva ismertetik a tévék jellemzőit.

    Amit leírtak az alapján ez számomra még mindig egy jó tévé. És tudva a többi beszámolót, még az is lehet, hogy kifogtak egy "prototípus" darabot, vagy hibás példányt.

    Ugyanis ennek már az elődje, az U8QB is kifogástalan mozgásmegjelenítést produkált, és a felhasználók sem panaszkodtak arra, hogy a "QF" rossz volna BD filmekkel.

    Amire én hivatkoztam - "beszámolók" -, azok nem feltétlenül tesztek. Én a Youtube-on rég óta követem a jobb, hozzáértőbb, hiteles TV tesztelők csatornáit, de megnézem mindig az "amatőr" felhasználói "unboxing, function & introduction" videókat is.

    És ott szoktam beszélgetni a szerzőkkel, és a felhasználókkal. Nagyon hasznos információkat lehet gyűjteni így.

    Persze annak tudatában, hogy a "jó fekete", a "remek kontraszt", a "kiváló színek", "jó képminőség" erősen szubjektívek.

    Ám még így is... csupa áradozást lehetett olvasni erről a tévéről, minden féle felhasználótól.

    És sok amcsi felhasználónak ez a sokadik Hisense tévéje, TCl-ekkel is van tapasztalata.

    A "Black Crush" jelenség egyébként valid. De annak kapcsán azt is fontos megjegyezni, hogy a piacon lévő LCD és OLED tévék zömét érinti, kisebb-nagyobb mértékben.

    Persze megértem, hogy aki ezt nem tudja elviselni (sőt, gyakran a magasabb kontrasztot is feláldozza a kellő árnyékrészletességért), annak egy ilyen tévé soha nem lesz megfelelő.

    Én viszont éppen ellenkező preferenciákkal rendelkezem. Nekem a kontraszt és a fekete szint az első. És ha a tévé ezek megjelenítése mellett, vagy annak érdekében a részletességből "lecsíp" sötét jelenetekben, elfed bizonyos részeket, engem az sem érdekel.

    A mozgást említettem, a HDR "banding" viszont megint relatív. Ahogyan én is írtam fentebb, 8+2 bit-es a panel miatt soha nem lehet olyan a HDR, mint egy 10 bites változatnál.

    Tudom, hogy az RTings szerint mindegy, és a jó dithering a 8 bit-es panellel együtt ugyanazt a color grádienst produkálja, de ez baromság!

    Ám, egy jó elektronikával, és jó panellal felszerelt 8+2 bit-es tévé az SDR tartalomhoz képest nagyon is sokat tud hozzátenni a HDR látvány megjelenítésével még így is.

    Aki a maximumot akarja, annak persze csak a min. 10 bit-es panel a megfelelő. A HDR ott hozza a tökéletes valóját.

    Sőt, a mázlista ausztráloknak már ott a "Dual Cell" panelelrendezésű, "Hisense 65SX" is, 12 bites panellal, 2 millió!!! dimming zónával... :K

    A sok-sok info alapján, amit eddig olvastam, a Hisense feslő-közép, és felső kategóriás tévék egyik fő erőssége a színpaletta, a színmegjelenítés minősége.

    A Panasonic után az ő tévéikre mondják, hogy a valósághoz legközelebbi, legtermészetesebb színreprodukcióra képesek. Ebben még a SONY Triluminos paneleknél is jobbak.

    (Mondjuk én speciel szeretem az utóbbi, akár túlszarutált színvilágát is, ami ugyebár a Samsung QLED tévékre is jellemző.)

    Egyébként a review-k kapcsán annyit, hogy én legjobban a TCL 75R635 európai megjelenését vártam. És az első szakmai preview-k alapján ez az utóbbi idők egyik legjobb tévéje lenne/lett volna...

    Amolyan "szegény ember 4K tévéje a prémium szegmenst megidézve"... a legjobb a kateóriájában. És a legjobb vétel. Mint anno a SONY W8xxC sorozat volt. Én erre terveztem váltani.

    De a Youtube-on már több tucat felhasználó írta le, hogy mennyire csalódott, és pár nap, 1-2 hét teszt után inkább kicseréltette egy Hisense H9G-re (vagy éppen U8QF-re).

    Nagyon sokan szidják a mozgásmegjelenítését, a blooling-ot... és még többen szidják a tévénél felhasznált anyagokat, és kidolgozási minőséget. Ez pedig kiábrándító.

    Azért még megvárom Vincent, és a többi TV szakértő bemutatóját a tévéről, de az eddigi felhasználói tapasztalatok nem ígérnek sok jót sajnos! :(

    Summa summarum: egyetlen review miatt szvsz ne vesd el azt a tévét! Olvass utána, akár direktben kérdezz rá Te is a vonatkozó Youtube videók alatt. Hátha ez lesz számodra a nyerő befutó...

    Persze azt aláírom, hogy ugyanannyi pénzért egy SONY 65XF9005 jobb vételnek tűnik, ám nem mindenki számára.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák