Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Frawly #3 üzenetére

    Noss, eddig minden megvolt a tárolóban, amit kerestem.
    Netezős gépnek használom, így túl sok igényem nem volt.
    A csomagok verziói elég újak, mivel rolling disztróról van szó. Azt, hogy más rolling disztrókhoz képest mennyire frissek a csomagok, még nem volt időm összehasonlítani.
    Csomagok listája: [link]

    Van 3rd party opció a software centerben. Az kb. úgy működhet, mint az AUR. közvetlenül a szedi le szoftvert a fejlesztőtől.

    A boot idő pár mp. az adatlapomon található gépen. Ez sokkal gyorsabb, mint az Arch boot ideje a Ryzen-es munkahelyi gépen. Pedig utóbbiban az SSD is gyorsabb.
    Természetesen UEFI boot is megy hibátlanul.
    Bár a telepítő nem elég beszédes. Pl. elsőre véletlenül unformatted-re állítottam az UEFI partíciót, ezért nem engedte, hogy kiválasszab az SSD-t a bootloader számára. Csak a winyóra telepíthettem volna.
    Persze, nem szólt, hogy mi a baja. Majd az UEFI flag-et nem tettem rá, és ugyanez.
    Van persze, automatikus particionálás, de az mindenáron /data-ra akarta mountolni a winyót.
    Szóval próbálnak felhasználóbarátkozni, de ez még messze nincs kész.

    Vannak viszont számomra meglepő dolgok.
    - Telepítésnél magyar nyelvet választottam, és mindent magyarra állított. Az OS nyelve is magyar lett, nem vettem észre részletes beállítást, bár nem is néztem annyira.
    - Mivel nekem nem jön be az, hogy /home/username/Képek, így átállítottam angolra, és reboot után felajánlotta, hogy átnevezi a mappákat anngolra, amit hiba nélkül meg is tett.
    Lehet, hogy ez csak nekem új, mert soha nem használtam még nem-angol nyelven a linuxot. :U
    - kernel verzió frissítés után nálam maradt a régi kernel, mert a boot manager-t nem frissítette fel.

    Erre akövetkező paranncs volt a megoldás: sudo clr-boot-manager update

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák