Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazolini

    senior tag

    Sziasztok!
    ST3500320AS (7200.11) halt be nálam vsz fw probléma miatt...
    Nálam kicsit bonyolultabb a helyzet, mint az átlag, ezért
    rabolva drága időtöket, sztoriznék és kérdezgetnék.

    Sztori:
    a gép pillanatnyilag nem nálam van, hanem egy gurunál, aki elektronikai hibásnak gondolja a vinyót. De remélem, rosszul gondolja.
    A történet egyébként (próbálom röviden!) ez volt:
    Boot, üzenet: NTLDR is missing
    BIOS-ban a Seagate rendszervinyó és a másik satás Samsung helyén a nagy semmi
    SATA adatportok csere: ugyanúgy semmi
    2 nem intelchipes (hanem gigabyte-os) GSATA sata-portra dugva: fémes füst a vinyók felől (2 satás felől)
    Szerencsére nyitott ház mellett állva azonnal leállítottam 0-ra a tápot. Azt hittem a két sata vinyómnak annyi, de a srác jelentette, hogy
    a táp egy kábelje égett el; s hogy
    a másik vinyó teljesen jó (Samsung, 320gb)
    Mivel táp felőli túlfesznek látszott a dolog, s extrém esetben minden elszállhatott volna, úgy döntöttem, addig a srácnál hagyom az egész házat, míg mindent külön tápról le nem méricskél, nem lett-e valami zárlatos. Egyelőre az a hír, hogy nem. Minden oké, csak a Seagate 500-as vinyó nem. De vsz. a táp kábele elvitte a balhét, s ahogy a másik vinyó is, ez is oké, csak a speciális fw hiba miatt nem látszik a srác számára, s az elektronika jó.

    Kérdéseim:
    1. Ha Sonique bad fw miatti zárolást felnyitja, s így újra látható lesz a vinyó, s egyben (gyakorlatilag) használható is a régi helyén?
    2. (persze én mindenképpen) tükörmentést csinálok egy megbízhatóbb vinyóra, mielőtt visszamenne a helyére...
    3. (aztán) fw -frissítést is elvégzem, hogy ne forduljon elő újra ilyen sz@r vele(m), és használom (kevésbé fontos fájlok tárolására pl.)

    Fw-frissítés megoldja a vinyó kondíciós (HDD Sentinel) problémáját, és a "bad szektoros" jelentés helyett 100%-os kondíciójú lesz? Értsd: az eddigi jelentéseket a hibás fw generálta?

    Vagy adatmentés után irány a
    1. Seagate-márkaszerviz (nálunk nem tudom, egyáltalán van-e ilyen, én nem találtam), s ők cserélik?
    vagy
    2. akkor már elektronika levétele miatt garancia-vesztett lesz a hdd?

    Egyszerűbben:
    - érdemes-e foglalkozni a garanciával és ezzel a f@sz céggel? Egyáltalán ők ezt a problémát kezelik? Ugyanezt ingyen megcsinálják vagy cserélik vagy elb@sszák az adatokat? (van erről infótok?)
    - ill. véleményetek szerint egy fw-frissítés után nyugodtan használjam a régi helyén mint rendszert?
    Bocs a sok kérdésért! De az, hogy garis még, s az, hogy lesz-e még jól használható vinyó ebből a vacakból, elgondolkodtat. Ezzel együtt fevettem a kapcsolatot Sonique kollégával, talán ő a legjobb megodás (tapasztalataitokból is erre következtetek).
    Kösz a türelmet/választ.

Új hozzászólás Aktív témák