Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    üdvözlet!
    nem annyira pörög ez a topic, ami különösebben nem lep meg, tekintettel arra, mennyire ismeretlen a tablet a világ ezen részén. Mindegy, egy posttal hozzájárnék az aktivitáshoz :)

    story: LG G Pad 8.3 helyett utolsó pillanatban döntöttem a Tab PRO 8.4 mellett. A válogatás során az Xperia Z3 compact tablet és a Galaxy Tab S 8.4 is felmerültek, de a mérlegelés során a "számomra ésszerűtlenül drága" kategóriába soroltam őket, és lemondtam mindkettőről. Szerencsére ráakadtam a Tab PRO-ra, ami felett szerintem a túlnyomó többség egyszerűen átsiklik, holott ebben a mezőnyben magasan kiemelkedik a jó ár/érték arányával.

    Mellesleg szívesen vettem volna Nexus készüléket a vanilla android miatt, de a Nexus 7-et használat során kicsinek, a Nexus 9-et pedig nagynak és drágának találom. 8-as egyelőre nincs, és ez bizony hiba, komoly űrt töltene be, árazás tekintetében is.

    megpróbálok összefoglalni pár különbséget a Tab PRO és a Tab S szériák 8.4-es változatai között, mert nekem nagyon jól jött volna, ha valahol találok egy ilyen összeasonlítást (szívem szerint ezt a Tab S topicba is bedobnám, ha tudnám, hogy nem veszik támadásnak)

    Tab S elönyök:
    - pár hónappal újabb típus :)
    - kisebb,kompaktabb méret (leginkább a vékony alsó/felső keretből adódóan)
    - kisebb súly (294 g a wi-fi változat esetén)
    - 1 GB-tal több ram
    - a hangszórókat átgondoltabban helyezték el
    - a navigációs gombokat elhelyezése szintén szerencsésebb, mivel távolabb vannak a tablet alsó szélétől,
    az ember nehezebben nyomja meg őket véletlenül
    - irtózatosan kontrasztos AMOLED kijelző
    - jobb üzemidő
    - hátlap anyaga jobb fogást biztosít

    Tab S hátrányok:
    - az irtózatosan kontrasztos AMOLED kijelző diamond pentile matrix felépítése, bár ekkora felbontásnál ez már elhanyagolható
    - kb 30e. Ft-tal magasabb ár
    - az Exynos chipset miatt lassabb töltés (jellemzően ezek a típusok kaphatóak Magyarországon, de létezik Snapdragon 800 változat is!)

    Tab PRO előnyök:
    - színhelyes(ebb?) LCD kijelző (valódi RGB mátrix)
    - Snapdragon 800 processzor (a tesztek szerint az Exynos 5-nél jobban teljesít)
    - gyorsabb töltés (szintén a chipsetből adódóan, mivel ez támogatja a gyorstöltést)
    - lényegesen alacsonyabb ár, ld. fent
    - támogatottság (szintén a chipset, meg a korábbi megjelenés miatt custom ROM-ok terén a PRO jobban áll)
    - totál szubjektív, de szerintem a Samsungnak lenne mit behoznia anyagválasztás és kivitelezés terén,
    mert vannak gyártók, akik az ilyen kategóriájú termékeiket jobb anyagokból képesek összerakni, de ha választanom kell a Tab S és a Tab PRO között, akkor utóbbira voksolok. A Tab S aranyszínű kerete szerintem borzalmas. Főleg a barna változatnál, mert ott sötétebb az árnyalat. Összességében ha nem is sokkal, de igényesebb darabnak tartom a Tab Pro-t.

    Tab PRO hátrányok:
    - nagyobb méret
    - nagyobb súly
    - gyengébb üzemidő
    - a kijelző kiváló, de az AMOLED kontrasztos képével nem tud versenyezni.
    - a hangszórókat totál úgy helyzeték el, hogy csak a portré módban történő használatra gondoltak. a tabletet elfordítva az ember vagy a hangszórót takarja el a kezével, vagy valamelyik navigációs gombot nyomja meg
    - navigációs gombok elhelyezése, ld fenti pont. csak pár mm-rel kellett volna feljebb rakni, bőven lett is volna hely, ehhez elég széles az alsó káva.

    ennyi jutott most eszembe, az összehasonlítás természetesen több ponton szubjektív és vitatható.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz silentkiller #221 üzenetére

    igaz, ez jogos! nekem is Szlovákiából sikerült beszerezni, de ha összehasonlítjuk az ottani 81 rugós árat és az itteni 100e. Ft-os Tab S-t, akkor még mindig egy reális alternatíva. Számomra a hátrányok meg az előnyök kb kompenzálják egymást, külsőre meg összességében jobban tetszik a gép az S-nél. Aki parázik az AMOLED-től (a Media Marktban kiállított darabok rendre be vannak égve), esetleg ragaszkodik a Snapdragon 800-hoz, még mindig be tudja szerezni az országon kívülről.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    Az eMag 9900-ért árulja a gyári tokot (Book cover), és ingyen kiszállítja. Ez az LTE változathoz szánt típus, tehát ki van vágva felül a hangszórónál. Hófehéret rendeltem, csodaszép. Természetesen mágneses. Eszembe is jutott az a cimborám, aki képes volt 100 rugót fizetni a Tab S barna változatáért, de a tokot már eBay-ről oldotta meg fillérekből :)

    Annyit azért felrónék annak, aki tervezte, hogy a keményfedeles könyveknél sem véletlenül lóg túl a fedél a lapokon... amikor az ember kinyitná, de a fedél legyjobb esetben is csak egy vonalban van a tablet élével, nem hogy túllógna, hát ez nem igazán segít. Minden egyéb tekintetből kiváló, igényes, csodaszép tok, és mivel bepattintós kivitel, védi a tablet hátoldalát is teljes egészében.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    feldobom a témát, hátha valaki lát magában erőt:
    jól jönne egy összefoglalót írni, sőt, egy logout bejegyzés is időszerű lenne, mert kajak semmilyen magyar nyelvű teszt nincs a tabletről, leszámítva a mobilportost. értem én, hogy nem egyszerű a beszerzés, de ez egy marhajó kis tábla, az emberek meg mégcsak nem is hallottak róla, hogy ilyen létezik.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz banhammer #251 üzenetére

    nem tesztet, csupán egy blogbejegyzést említettem, aminek nem feltétlenül benchmarkokról és társairól kell szólnia, meg ugye a logout messze nem újdonságokról közvetítő hírportálként működik.
    de csak egy ötlet volt.
    mellesleg a Tab S-ről olvasottak 90%-a igaz erre a gépre is, ez alapján a topicra is mondhatjuk, hogy felesleges. mégis, én örülök, hogy végül LG G Pad helyett - csupán 10%-al magasabb áron - végül ezt a masinát vettem meg, de tudomást szerezni a létezéséről sokkal nehezebb volt, mint beszerezni.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Avicularia #260 üzenetére

    en sem gondolom, hogy rossz lenne g pad, hiszen eredetileg azt vettem volna. de ha az arkulonbseg mindossze 10%, a teljesitmenybeli kulonbseg ennek tobbszorose, es a samsung touchwiz (vagy hivhatjuk most barminek) ugyanugy nem a szivem csucske, mint az lg launchere, akkor szamomra a tab pro egy fokkal jobb deal. cm tapasztalatokra kivancsi lennék.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz patow #335 üzenetére

    ne vacillálj, ha van még belőle az emag-en, akkor hozd el. jó masina a Tab S, vékony, könnyű, és csodaszép a kijelző, DE diamond pentile matrix, és bármilyen nagy is a felbontás, észre lehet venni a különbséget a Tab PRO RGB matrix LCD kijelzőjéhez képest, a TAB S-en az apró feliratok már enyhén "szőrösödnek" (ez csak a két gépet egymás mellé téve tűnik fel). a Tab S kijelzője amúgy hiába fogyaszt kevesebbet, a Tab PRO-ban a Snapdragon SOC energiatakarékosabb, így az üzemidő kb ugyanannyi a kettőnél, leszámítva, hogy utóbbi gyorsabban tölt.
    röviden: mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, amik nagyjából kiegyenlítik egymást, ezáltal a reális árkülönbség szvsz maximum 15e. Ft lehetne a Tab S javára, de nem használhatóság, mármint érték szempontjából, hanem pusztán azért, mert nyilvánvalóan többe kerül az AMOLED kijelző gyártása.
    a Tab PRO viszont 70 rugó mellett egyértelműen jobb ár/érték arányt képvisel.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz patow #339 üzenetére

    hajrá! :)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz The Greek #355 üzenetére

    már tavaly bejelentették, hogy nem kap több frissítést

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák