Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz raiden1bak #78042 üzenetére

    Csak halkan kérdezem a teltebb színek (éppen ilyen "javulásra" számítottam) az kívánatos volna? Főleg amikor sokan képernyőt kalibráltatnak. Ki és hogyan állapítja meg, hogy a filmkészítők milyen színeket szántak a "vászonra"? :)
    A teltebb színek pontosan mit is jelentenek? Szaturáció, "szín"? Ha teltebbé állítom a képet a tévén, akkor éppen ugyanott leszek, mint lejátszóval? Aztán ha az embernek eleve tetszetősek a telt színek, akkor miért is kalibráltatunk képet? Na meg aztán a lejátszó szoftver/hardver is olyan képet fog küldeni, amit nem szégyellünk beállítani.
    Nem tudom érthető-e mire akarok kilyukadni. Semmi bajom a lejátszókkal még mindig, csak a "javulást" kérdőjelezem meg, hogy nem-e csak annyiról van szó, mint amit a kirakat tévéken látunk vevőcsalogatás gyanánt.
    A tükör sima képet nem tudom mire vélni, hacsak nem vmi blur effektről lehet szó, ami - ismerve a BD-k képzaját amit film grain-ként emlegetnek és engem kifejezetten irritál - akár még hasznos is lehet.
    A mozgás részét nem vitatom, hivatalosan csak külső forrásból elismert a 24p funkció.

    Egyébként arra nincs vkinek vmi forrása hogy lesz a 24p-ből 50/100 hz? Vagy a 100 hz-es tévé egy BD 3D-t 48 hz-en játszik le? Esetleg 96 hz-en, ha van interpoláció is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák