Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz PuMbA #110234 üzenetére

    Nézzétek ezt, talán hitelesebb:
    [link]

    KU6000 - panel bit depth = 8bits

    kb 5-600e alatt nincs 10bites panel, sőt, pl. az idei Mú7000 is csak 8bit+frc=kamu 10bit
    2017-re a samu elszállt magától+az árakkal a qled=oled átverős tv-i miatt, bekaphatják!
    Méghogy a qled = oled alázó minőségű lesz, hahahahahahaaa

    [ Szerkesztve ]

  • Piftuka

    veterán

    válasz PuMbA #110234 üzenetére

    "Ha jól tudom a 10 bit nem egyenlő a HDR-rel :) "

    Nem egyenlő, viszont ahogyan Index31 fórumtársunk is rámutatott alapfeltétele a HDR tartalom közvetítésének.

    Könnyű belátni, hogy megfelelő színpaletta és színtér elengedhetetlen, hogy a HDR felvételek képének nagy dinamikai (színben és fényerőben) jellemzőit, illetve eltéréseit megfelelő módon prezentálják.

    Én is teszteltem olyan 8+2 bites panellal szerelt tévét, amely egészen jó munkát végzett, de az eredmény azért messze elmaradt attól, amit egy valódi 10 bites panel, megfelelő elektronikával megtámogatva képes volt visszaadni.

    A 8 bites panelek esetében a különbség viszont még inkább szembetűnő.

    "Az RTINGS teszt szerint a KU6000 10 bites, de nagyobb színteret nem tud megjeleníteni, egyszerűen csak a szín átmenetek simák a 10bit miatt."

    Hiszen éppen az, hogy nem simák a színek átmenete, ahogyan az előző hozzászólásomban is írtam! (Megnézted a példaként belinkelt képet? :) )

    Amit pedig az RTINGS írásait illeti... A teszt metódusuk miatt eddig az egyik etalonnak tartottam őket.

    Ám, ha figyelembe vesszük, hogy BBéci vitán felül érti a dolgát, akkor érdemes elolvasni, amit az LG OLED tévék tesztje és az RTINGS kapcsán írt.

    Én egyre inkább kiábrándulok az Rtings tesztjeiből. Ha szerintük a gyártó által is dedikáltan 8 bites panel 10 bites, akkor nem lehet megbízni bennük.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák