Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HardRic

    addikt

    válasz 3L1T3 #407 üzenetére

    Már adnak órát? 2 hete vettem és akkor még nem adtak. Mondjuk ahogy látom egy kicsit drágább is lett, szóval a kedvezmény helyett akkor ez van :D

    Ha visszaolvasol egy kicsit több iPhone-os tapasztalat is van. Én is 3 év iPhone-ozás után tértem újra haza :D Konkrétan már annyira nem tudnak újdonságot kitalálni a gyártók, hogy a másolgatás miatt a két platform baromira hasonlít egymásra, szóval nem lesz nagyon meredek a learning curve hogyha a Foldot választod. Én nagyon örülök, hogy az előző teló pont jókor tört össze és még éppen nem jelent meg a 15 Pro Max. Nagyon boldog vagyok a telóval.
    Itt van egyébként a büszke előd, Fold 5-tel fotózva, Lightroomban széttrollkodva. :D

  • xedamen

    senior tag

    válasz 3L1T3 #407 üzenetére

    Én pont tegnap reggel vásároltam hasonló felindulásból egy Fold 5-öt. 3 éve csak iPhone Pro-t használtam (12,13, 14 Pro), közben 1-1 Androidos telefon megfordult nálam 1-2 hétre, de lényegében S21U volt az utolsó daily driver-em. Idén már szerettem volna valami változást, előrendeltem a 15 Pro Maxot 15-én 14:01-kor 2-3 helyen is, de természetesen se híre, se hamva. Régóta kacérkodom a gondolattal, hogy kipróbálok egy Fold-ot, úgyhogy megvettem.

    Ami tetszik:
    Maga az élmény, hogy valami teljesen más van a kezemben, valami egyedi és tényleg a jövő technológiája. Az első pofon az volt, hogy a külső kijelző nagyon kényelmes. Őszintén én azt gondoltam, hogy azon semmit sem lehet majd csinálni, de meglepően kézre áll minden rajta, biztos fogást lehet rajta venni, nem fordul ki a kezemből, akkor sem ha gépelni kell (ugye a 11 Pro Max csak 6.5", a 15 Pro Max 6.7", számolj vele, hogy az nem lesz olyan kézbesimulóan kényelmes).
    Ha már gépelés, a Gboard nagyon meglepett, évek óta használom Androidon és iOS-en is, de itt mindent IS testre lehet szabni. Külön megjegyzi, hogy portrait és landscape módban hogyan konfiguráltad a méretet és az elhelyezkedést. Egy érintéssel egykezes módra lehet váltani, vagy épp osztott módra, ami szintén jól használható.
    Pozitív csalódás az akkumulátor, ugyanis Android körökben a 4400 mAh igencsak kérdőjeles, de simán hozza a 13/14 Pro szintjét, úgy is, hogy 80%-ban a nagy kijelzőt használom. Nyilván egy 15 Pro Max többet tud, de egy napot ez is elmegy normás felhasználással az eddigi tapasztalataim szerint. Tegnap majdnem 9 óra lett a kijelző időm, ma egész nap házon kívül voltam 5G-n, jelenleg 3.5 óra kijelző időnél vagyok 40%-on (5.5 óra a kijelző nélküli használat), mivel 2 órát ment az Android Auto-n a Maps+Spotify kombó, ez CarPlay esetén is megevett ennyit.
    A Fold 5 készenlétben sem fogyaszt szinte semmit (iPhone 14 Pro tegnap éjjel 8%-ot esett SIM nélkül, míg a Fold 5 csak 3%-ot merült SIM-mel, pedig ugyanúgy be vagyok már lépve mindenhova rajta).
    Ha már Android Auto, pár éve még egy laggolós gagyika valami volt, az új UI elég menő lett, sebességgel sincs gond, CarPlay-el teljesen azonos funkciókban és minőségben is.
    A kamera teljesen vállalható, nem egy S23 Ultra azért, de sima 14 Pro-val összehasonlítva elég hasonló eredményeket látok, amire én használom, abban nem veszek észre különbséget. Hangszórók nagyon jók, a multiwindow dolgok is (bár ritkán jut eszembe 3 appot egymás mellé pakolni, de kettővel azért már használtam).
    Pár app (Outlook, Teams, Google üzenetek, Spotify, Facebook) támogatja a nagyobb kijelzőt, lényegében saját UI van, viszont a többség még nem, így egy nagy telefonos UI-t kapsz. Mentségére szóljon, hogy ez még nem egy 9-10"-es tablet, így a telefonos UI sem olyan borzasztó, mint egy tabon.
    A telefon sebessége, appok minősége iOS-hez képest is nagyon rendben van, hozza ugyanazt a szintet.

    Ami nem tetszik:
    Meglepő, hogy az Android a widgetek atyja, de iOS szerintem kinőtte őket. A gyári Samsung widgetek nagyon gagyik, nincs egy rendes nagy digitális óra, időjárás adatokkal. Persze vannak 3rd party appok, ismerjük, bezáródik aztán se az óra se az időjárás nem frissül, beragad a háttérben és megeszi az aksit stb. Aztán, hogyha a widgetekből paklit csinálsz, az egyik kerekded, a másik szögletes, teljes katyvasz, szerintem nagyon gagyi.
    Android Auto-ban van egy biztonsági feature, ami nem enged gurulás közben címet módosítani Maps-ben... Én ezt nem tudtam és természetesen életem leghosszabb zöldhullámát kaptam ma, hogy esélyem se legyen állt helyzetben a végállomást megváltoztatni, azt hittem felgyújtom :D
    Tudom, hogy a technológia nem engedi, de számomra idegesítő, hogy egy kézzel nem lehet kinyitni, becsukni az eszközt, majd talán ha feltekerhető kijelző lesz ezekben, akkor megoldódik ez a probléma, addig ez így marad.
    Face ID hiánya elég fájdalmas, de gondolom megszokás kérdése, valamint a többi iOS kis integrációi így sok év után (jelszavak, ottani előfizetések stb.)
    Gmail értesítések nem jönnek meg, csak Spark-on, elég vicces, hogy pont a gmail értesítésekkel van gond a Google rendszerén, több Samsungos ismerősöm is szenved ettől, nekik is a Spark-ot ajánlottam.
    Sötét mód napközben nem használható, mert a belső kijelző anyaga rendkívül csillogós és annyira visszaveri a fényt, hogy csak világos módban olvasható, akkor viszont elég fényes.

    Remélem tudtam segíteni a döntésben, kérdezz bártan ha van konkrét dolog, ami érdekelne. :K

  • Snoop27

    őstag

    válasz 3L1T3 #407 üzenetére

    Szintén 11 PM és ugyanaz a dilemma, bár nekem rég óta. Hétvégén újra megnyomkodtam a foldot, de nagyon keskenynek tűnik a 11 PM mellett, ami nem is lenne gond ha a melóban nem kellene sokat irogatnom s lenne mindig alkalmam ki is nyitni. (bocs amiért újra ezzel jövök elő)
    Na még gondolkodom rajta, de más problémám nem lenne vele, mert nagyon szépen össze van rakva.

    LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

  • KoNZoLik@

    veterán

    válasz 3L1T3 #407 üzenetére

    Ne gondolkozz sokat Ricsi vedd meg, a világ legjobb telefonja, komolyan...aki egyszer használt már Foldot, soha többet mást nem akar, legalábbis az ismeretségi körömben 10/10 az arány 😅👍

    [ Szerkesztve ]

    ***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

  • domos

    senior tag

    válasz 3L1T3 #433 üzenetére

    Ez az a rész amiért nem tudok androidra váltani. Az ilyen automatikus mentések/szinkronizálás nagyon ilyen megy-nem megy kategória. Szeretem a Fold 5-öt mert nagyon jó telefon, de csak második telefonnak (nekem).

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • syIex

    veterán

    válasz 3L1T3 #433 üzenetére

    Kamerába visszaesés ez nem is kérdés.
    Google Photosba át tudod tenni az összes képed és az szinkronizál folyamatosan vagy a OneDrive is jó megoldás, de annyira minden-mindennel kompatibilitást ne várj. :N

    The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

  • syIex

    veterán

    válasz 3L1T3 #436 üzenetére

    10 évig használtam iPhone-t folyamatosan aztán a Fold3-al váltottam droidra hasonló okok miatt, mint amit leírtál te is és azóta pár havonta váltogatom a készülékeimet. Viszont most a 15 PM vissza adta azt a "húú de király" érzést szóval most egy darabig szerintem az lesz, aztán majd kiderül amikor kijön valami újdonság. :DDD

    The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

  • HardRic

    addikt

    válasz 3L1T3 #433 üzenetére

    Én váltottam már komplett összes fotóval Google Photosról iCloudra, most meg 3 év után vissza. Egyszer ki lehet bírni a költöztetést. Melós de pl. Google Photos multiplatform, onnan igazából többet már nem kell elmenni. Anno is csak a kíváncsiság miatt váltott iCloudra.

  • KoNZoLik@

    veterán

    válasz 3L1T3 #433 üzenetére

    Igen sajnos, mint lentebb megírták ez ilyen, vagy hajlandó vagy némi kompromisszumra, vagy marad az iPhone...olyan, hogy tökéletes nincs még egyelőre, tehát mindkét platformnak megvan az előnye/hátránya, viszont a fold esetében a tartalom fogyasztás és még elég sok minden miatt, felé billen a mérleg nyelve, legalábbis nekem! Egyszóval neked kell dönteni, de szerintem egy próbát megér, aztán ha annyira nem jön be, simán vissza mehetsz iOS -ra, de szerintem nem fogsz :N

    [ Szerkesztve ]

    ***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

  • Snoop27

    őstag

    válasz 3L1T3 #436 üzenetére

    Válts, ne vacilálj, ahogy többen is irták, ha nem jön be visszakűldöd. Én is váltani fogok 11 PM-ról, mert már unom.

    LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

  • Maxximus

    őstag

    válasz 3L1T3 #407 üzenetére

    Én szimultán használom mindkettőt, már 7-8 éve.
    Céges samsung, privát ios. Attól függ mire használod, ebben nem fog senki tuti ajanlast adni. Neked kell átgondolni egy csomó érvet.

    Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Új hozzászólás Aktív témák