Aktív témák

  • assatum

    csendes tag

    Helló emberek !

    Próbált már valaki S-video bemeneten akármit is rögzíteni?
    Igazából mire való ez ?
    Tapasztalat valakinek?

  • Sanya

    nagyúr

    válasz assatum #1 üzenetére

    szia. ha a videókártyán lévő svideó csatira gondolsz, akkor az kimenet. ha a videómagnó (ritka, mind a lila holló) svideó bemenetére gonolsz, akkor fel lehet vele venni, csak be kell állítani a videót, hogy onnan vegyen, és ha a tv svideó bemenetére gondolsz, akkor asszem bizonyos tv-knél(pl az én orionom--nem kiröhögni, jó kis tv az) meg lehet csinálni, hogy a videóra is adja a jelet. (már 1x talán sikerült, vagy vmit elnéztem volna??)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • zrbite

    csendes tag

    válasz assatum #1 üzenetére

    Az elozo hozzaszolonak szerintem meg nincs S-video bemenete. Persze, jo ha te is meggyozodsz rola, hogy nemcsak kimeneted van-e. Az uj nVidia VIVO-s kartyakon peldaul egyetlen csatlakozo van csak ami ki- es bemenet is egyszerre! Eleg megteveszto tud lenni (a labak szamabol lehet rajonni, hogy csak ki, vagy be is; illetve abbol, hogy ra van irva a kartya dobozara).
    Az S-Video bemeneten ketfele jel mehet: kompozit es s-video. A kompozit jel egyetlen jel, melybol a kartya megprobalja visszakodolni a szineket, az s-video jel ket jel, egy fenyero es egy szin. Igy, ha egy digitalizalo programmal talalkozol altalaban erdemesebb az s-video jelet beallitani forrasnak, mert jobb minosegu.
    A leghiresebb ingyenes progi a VirtualDub (sourceforge-on). Ezzel lehet kodolni, digizni, vagni, stb. Altalaban jobb mint azok a vackok, amit a kartyakhoz adnak. Van egy kis hibaja: csak VfW-es drivereket tud hasznalni. Az MS csinalt valami feluletet, ami atalakitja a WDM-et VfW-re, de eleg gagyi es lassu. Igy, ha WDM-es drivered van, akkor inkabb Virtual VCR-t (szinten sourceforge) ajanlanam, eleg gyors.

    Nos, egyelore ennyit.

  • assatum

    csendes tag

    Akkor kicsit konkretizálom a problémát:

    Van egy ezer éves videókártya. (ASUS AGP-V3000)
    Csatlakozók:
    S-video in
    Comp in
    Monitor
    S-video out
    Comp out

    Van egy digitális videó-kamera

    Mármost a videó-kamerának van S-video kimenete.
    Ha szerzek egy kábelt, (ilyet nem nagy művészet) át tudom-e rakni a kazettán lévő anyagot a gépre. Igazából a digitalizáló kártya kölcségét kéne megúszni.
    No meg milyen progi veszi be a felvételt egy ilyen kártyáról. Ötletek?

  • zrbite

    csendes tag

    válasz assatum #4 üzenetére

    Igen, ha osszedugod a kettot, kepes leszel digitalizalni.
    Szoval ASUSod van, remek. Ez talan meg azt is jelenti, hogy van hozza hardver codeced (asv2 vagy asvx vagy valami hasonlo). Ez a codec betomoriteni csak bemenetrol kepes, es nagyon gyors. ASUS eseteben ASUS Live! a legjobb program, es a driver pedig nagy valoszinuseggel VfW-es, ugyhogy azzal sem lesz gond. Nekem egy ASUS Geforce2 Ti kartyam volt (amig tonkre nem ment), nagyon kiralyult tudott digitalizalni (kisebb hibakkal, de gyorsan).
    Ha PAL-ban dolgozol, akkor 704x576 vagy 720x576 meretben kell digitalizalni. Ha nem megy felezd meg, mindenkeppen egeszszammal osszal, csak ugy lesz gyors. Videot mindkepp tomorits, mert a winchester nem fogja birni (sebessegben vagy meretben de kicsi lesz). Ajanlom, hogy hasznald a hardver codecet, a formatum legyen asszem UyVy (bar ez nem biztos). Ez rovidebb mint az RGB, es ezaltal gyorsabb. A hangot is fel lehet venni parhuzamosan, de arra vigyazz, hogy ne tomoritsd, mert kitomoritve sem tul hosszu, es sok idot vesz igenybe. (Bar lehet, hogy valami rohadt gyors hangtomoritovel meg jobb lehet.)
    Miutan lementetted, erdemes valami DivX, XviD, vagy hasonlo MPEG4 tomoritovel tobbmenetben betomoriteni, ilyenkor kell a hangot is. Ezt altalaban erdemes VirtualDubban megtenni.
    Felhivom a figyelmedet arra, hogy ha meg regi FAT32-d van, akkor egy file nem lehet tobb mint 4G, es egy AVI altalaban nem lehet tobb mint 2G, ezert szoktak multisegment AVI-t irni.
    A szuk keresztmetszet mindenkeppen a proci/ram teljesitmenye.

Aktív témák