Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz w333 #25039 üzenetére

    Tehát ha pl. megveszem a WDR 3600 -t akkor külön be tudom állítani az antennákat ? az egyiket 2.4ghz a másikat pedig 5 ghz -re ? :)
    Mindkét antenna dual band vagyis mindkettőn menni fog mind a 2,4 és mind a 5 GHz-s forgalom.

    Szóval a lényeg annyi lenne hogy WAN -n keresztül jöjjön a full sebesség (gigabit porton) wifin pedig a lehető legnagyobb sebességgel ezeknek az eszközöknek ... (HP Elitebook 8530p, SGS 4 (i9506), SGS 6 (G920), Moto G, Galaxy tab 3 lite)
    Ha gigabites a Digi-s eszközök akkor meg lesz a teljes sebesség az új eszközzel.

    Létezik hogy a nagyobb net miatt ? szóval 200 -s nettel átnyomja wifin a 45-t ? míg 100 neten csak ennek a felét 22 -t ? tiszta X-akták az egész :DDD
    Nem, a te neteddel is kijöhetne a 45 Mbps mérhető sebesség de minden környezet más és más ami alakvetően befolyásolja az elérhető eredmény, nem ismerjük a másik helyszínen használt eszközöket sem, Szélsőséges esetben, mint most is, előfordulhat, hogy az egyik helyszínen teljesen más sebesség értékek kerülnek mérésre mint máshol, ez a környezeti és használt eszközök tényezői miatt van így, van amire van de sok mindenre nincsen befolyása az embernek.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • TeeJay

    félisten

    válasz w333 #25039 üzenetére

    az sem mindegy milyen gépen mérsz, bőngésző, flash player verzió mivel a speedtest sajnos flash alapú és szereti a procit lezabálni. vírusírtó, tűzfal minden bezavarhat.
    de mondok jobbat, nekem a haldokló WR841ND V7.2 router a tavalyi emelés után csutkán vitte hónapokig a 94/54megabitet, persze toltam neki 24/7-ben folyamatosan, aztán úgy december körül már pár megabitet lassult
    most utóbbi hónapokban meg örültem ha 85-88megabitet mértem vele aztán wifi fagyás, újraindulás, befagyás, WAN dobálás minden lett úgyhogy visszavittem gariztatni és vettem előtte egy WR1043ND V2-t
    szerintem nálam az volt hogy a router kapta a 94megabitet de már csutkára járatta, a procija túlszaladt és kell egy kis idő mire újra utóléri magát, addig alig lehet vele értelmeset mérni sajnos.

    a WDR3600 és 4300-al vigyázz mert dual band antennája van tehát 2,4GHz-en 2dBi 5GHz-en 3dBi nyereségű lesz, és biza lehet pár 2,4-es wifis eszközöd köhögni fog a lakásban. ha nincs 5GHz cuccod én nem is nagyon ajánlom, inkább akkor 1043ND vagy rádobsz többet és Archer C5
    nálam a 1043ND 5dBi nyereségű fix 2,4GHz-en és az előszobában a routertől úgy 2betonfalon keresztül még 30-35megabitet hoz (20MHz BGN mixed 4-es csatorna)
    laptopon netezni meg okostelefont nyomkodni tökéletes

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák