Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tannoyfan

    tag

    válasz gcser #720 üzenetére

    Helló,
    időközben okosodtam, de még mindig csak teoretikusan, az én robotom még úton. Dióhéjban annyi a lényeg, hogy a legjobb egymástól elhatárolt területeket zónázni, ahová véletlenszerűen nehezen, vagy sehogy nem talál át a robot. A zónákat egy keskeny, 15cm-es oda/visszamenő kábeltávolsággal tudod elválasztani egymástól, így, amikor az adott zónába indul a gép, leköveti a megadott/beállított távolságot a határoló kábelen, majd amikor eléri azt, elengedi a kábelt, és elkezd dolgozni. A szűkítés célja az, hogy véletlenül ha lehet ne, de így a kábelt követve át tudjon menni a szűkítésen. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy a random nyírás közben telibetrafálja az átjárót, akkor sajnos át fog tévedni a másik zónába, ez sajnos ilyen sport. Valakinek rajzoltam egy magyarázó ábrát, kb. így kell elképzelni:

    A zóna konfignál elindul a robot, néhány méter után rányomsz, hogy 1-es, majd amikor átér a szűkítésen, akkor 2, és így tovább, ha van még ilyen. A lényege az, amit fentebb írtam, hogy elérje azt a területet is, ahová magától nehezebben/kevesebbszer jutna el. Ezek után definiálni tudod, hogy az adott zónában mennyit működjön százalékosan, a robot pedig ennek megfelelően a konfigurált működési időt fogja elosztani a zónák között.
    Ezen felül, ha mondjuk egy nagy placcod van, de az egyik fele fás/bokros/gyerekjátékos, a másik pedig csak egy rét, érdemes lehet a területet a kábellel kettéválasztani, és az átjárót akár a terület közepén kiképezni. Így a fenti képet figyelembevéve akár az alsó nagy terület is kettévágható, és külön zónaként kezelhető. Nincs kőbe vésve, hogy a kábelt csak a terület szélén vezetheted, simán kettéoszthatod vele az egyszerű kertet is. Valahol valaki írta, hogy neki rendszeresen áttéved a robot másik zónába, ezt lehet esetleg tesztelgetni, hogy mi az a mínimum, amit még meg tud különböztetni az oda/vissza kábeltávolság tekintetében, illetve, hogy a területeket elválasztó rész közepén vagy éppen a sarkán érdemes a szűkítést megejteni.

    A saját kertemben egy járda szeli ketté a területet, sokáig morfondíroztam, hogy legyen-e külön zóna, de annyira kicsi (kb. 3x7m), hogy inkább elengedtem, azaz egyelőre egyben kezelem, mint zóna 1. A járda végén, ahol kezdődik a felső füves terület, ott lesz a szűkítés, felette minden zóna 2. Ott sokkal több akadály található, így bár kisebb, mint az alsó zóna, lehet, hogy mégis oda kell majd több gépidőt adnom, hogy rendesen végigbolyongja. Ezt reményeim szerint hamarosan már a tapasztalatok alapján tudom majd betekerni rajta.

Új hozzászólás Aktív témák