Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz anonym147 #404 üzenetére

    az érdekelne engem is, hogy mikor ajánlott és, hogy mennyit járatni naponta...

    nekem eredetileg napi 1 órát ment + töltés (2Ah-s akku kb 1 órás nyírást bír...) de kevés volt akkor lett napi 3 óra, hogy közben tudjon feltöltődni és újra indulni... most visszavettem, hogy egyik nap 1 óra másnap 3 óra így jónak tűnik.

    mivel nem tetszik a tapsott random gyep amit hagy így én este 6-9 között járatom :D a szomszédok örömére - bár nagyon csendes, így egyelőre nincs bajuk vele - így reggel már szép a gyep.

    A fű mellett van néhol kavics amire felvezetem de onnan néha valahogy maga alá kavar 1-1 kavicsot ami szét is cseszi a kést :( ...

  • Chal

    addikt

    válasz anonym147 #404 üzenetére

    E-mailben jött a válasz, Positec-es e-mail címről (a Worx csak egy brand, a gyártó valójában a Positec nevű cég). A webes felületen úgy látom nincs ticketkezlés, ott csak meg tudod nyitni, aztán e-mailben mennek utána a dolgok. Előzmény e-mail nem volt (ticket nyílt, köszönjük a megkeresést, stb..), a válasz jött csak.

    Az akkura ha jól rémlik fél év van csak, de a legjobb esetben is csak egy. Amazonon láttam utoljára jó áron Worx akkukat, ott nézz körül.

    Nálam 10:00-kor indul, és 14:30-ig bírja a 4Ah-s akkuval az M700-as. Eleinte 3-3.5 óra volt, de pár töltés után kezd beállni a max állapot, így 2 hét után már fixen bírja a 4.5 órát. A tiédben fele ekkora akku van, és az hogy kevesebb mint a negyedét bírja, biztos nem jó jel, szerintem cserés lesz. Nálam amúgy kb. 550m2-re van neki beállítva 10:00-15:00 közé, így nyilván a lemerülés/hazamenés/töltés után aznap már nem indul el. Ez most egyelőre jónak tűnik, de még én tapogatózók, alig több mint 2 hete megy csak. Persze az akkuidőnél azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora a fű, ha kisebb az ellenállás, akkor a fogyasztás is kisebb, elképzelhető hogy én sem azért kaptam csak azt a plusz 1.5 órát, mert új volt az akku, és tornázott kicsit 2 hétig (de ez is benne van).

    Az ACS fogyasztása szerintem minimális, gagyi kínai ultrasonic szenzorok 70-100mWh körül fogyasztanak 5V-on. Biztos kell hozzá némi számítási kapacitás is, szóval a cpu is jobban dolgozik ha van ACS, de nem hinném, hogy egy teljes nyírási ciklusban 2-3 percnél többet jelentene ez (2Ah-s akku esetén).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák