Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Nekem nem teljesen tiszta egy dolog, világosítsatok fel lécci:) Nem nagyon találok infót, vagy csak hézagosat az akadálykikerülés funkciókról az egyes típusoknál. Többen is tettetek már fel rajzokat és fotókat, illetve doksit is, hogy pl. egy fánál hogy kell a kábelt elhúzni. Én alapvetően úgy gondoltam előtte, hogy ez a megoldás kát dologra kellhet: az alapterület kijelölésére, valamint olyan dolgokhoz, amikben kárt tehet a robot (pl. egy virágágyásnál nyilván mire ütközés alapján észrevenné hogy akadály van, már régen ledarálta a felét, így azt érdemes a kábellel "kizárni").

    Ezek szerint az nem fog menni, hogy körbehúzom a kábelt a gyep szélén (ezzel kijelölve neki az alapterületet), és a rajta levő 5-6 fát ütközés alapján kikerülgeti, mint pl. egy butább robotporszívó? Esetleg létezik ilyen típus, vagy netán szinte mindegyiknél alap ez, csak én értem félre? Azért is bizonytalanít el a dolog, mert egyáltalán nem látok "bumper" szenzorokat egyiken sem, talán egyedül az újabb Worx-öknél van ez az ultrahangos szenzor, amit külön lehet megvásárolni jópénzért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák