Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zazo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
    Van egy vezetékes paradox rendszerünk (kb. öt éves), amiben van egy ajtónyitás érzékelő. Ez az utóbbi időben (kb. fél éve kezdte) többször beriasztott tévesen. Azaz az ajtó zárva volt (kulcsra), nem mozdult, a rendszer mégis úgy érzékelte, hogy kinyílt az ajtó. Volt olyan is, hogy a rendszer nem volt élesítve, az ajtó csukva volt, mégis nyitottnak érzékelte, folyamatosan, több percig (kb. negyed óra).
    A héten pl. hétfőn és szerdán érzékelt éles állapotban nyitást, kedden egész éjjel élesítve volt semmi gond nélkül, illetve a szerdai téves riasztás után is vártam egy fél órát és újra élesítettem, és reggelig semmi baja nem volt. Van hogy hetek telnek el egy-egy téves riasztás között, van hogy naponta többször is beriaszt.
    Mi lehet a gond?
    A nyitásérzékelő bekötése nem sérült, látszólag minden olyan, mint eredetileg (kibontottam a kábelsínt, megnéztem).
    A mágnes az ajtóra van rögzítve, ami egy fémbetétes műanyag ajtó.

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Zoli

    [ Szerkesztve ]

  • Zazo

    csendes tag

    válasz Chal #194 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen! Szerencsére simán hozzáférek a kábelekhez, mert kábelcsatornában megy, teljesen elérhető végig. :)
    Akkor próbálkozom majd egy érzékelő cserével első körben. A csere egyébként simán elvégezhető vajon? Úgy értem leszedem a régi érzékelőt, felforasztom az újat, és kész? A rendszer nem fog megbuggyanni ettől?
    Más tipusú érzékelőt is felrakhatok, vagy muszály hogy ez is paradox márkájú legyen (neten láttam csomó félét, pont paradox márkájú nyitásérzékelőt pont nem - legalábbis abban a boltban, ami a közelünkben van)?

    Köszi,

    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák