Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz lappy #1539 üzenetére

    Jelenleg így van ahogy írod.
    Ha 1. felhasználó, biztonsági őr beüti hogy 1234, majd rányom hogy hatástalanít, nem kérdez tőle semmi mást a rendszer.
    Ha 2. felhasználó beüti hogy 5678, akkor nem tud egyből rányomni hogy hatástalanít, mert először ki kell választania hogy "folyosó", vagy "raktár 1" vagy "mind" gombot, rá kell nyomnia és csak akkor tud hatástalanítani. Ez sajna diplomától függetlenül, túl nagy feladat átlag embereknek, akik nem riasztósok, valamint nem prohardveresek. :D

    Ezért gondoltam hogy ha a folyosó nem külön partíció, hanem a rajta lévő 1 db nyitás és 1 db mozgásérzékelő egy "beléptető ajtó"-ként kerül felprogramozásra, amit hozzárendelünk mind a 3 felhasználóhoz, akkor mindenki egyből tud hatástalanítani, nem kell semmi mást nyomnia.

    Csak az átláthatóság kedvéért egyszerűsítettem le 3 helyiségesre, egyébként a tényleges problem, ahol kellene, ott betelt a 8 db partíció és kellene még 2 db, mert 2 bejárati folyosó van. :D

    Azt tudom hogy ha felrakunk másik riasztó központot, teljes különállóan, akkor az persze megint tudni fog 4 vagy 8 db-ot, de akkor meg nem tudod 1 helyről kapcsolni az egészet, ami megint problémás.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák