Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz pendre54 #254 üzenetére

    Sziasztok, ez lett volna az egyik kérdésem nekem is. Ugyanez a helyzet nálunk is, van 2 óra, 1 bojlernek külön. Éves villanyfogyasztásunk 4000kWh, amiből 2400 a ház és 1600 villanybojleré éjszakaival. Ezek szerint akkor a meghatározott 2523kWh óránként értendő? Mert akkor nincs para.. ha nem úgy sem olyan necces a szitu, mert kb 5000ft menne rá havi szinten a bojler miatt.

    Másik kérdésem:

    01.07. - 02.08 - 18015ft, 167,73 m3
    02.09 - 03.05 - 11884ft, 107,47 m3
    03.06 - 04.06. - 11268ft, 101,62 m3
    04.07 - 05.06 - 8386ft, 73,3 m3
    05.07 - 07.07 - 5909ft, 39,13 m3
    07.29 - 11.05 - 11959ft, 78,61 m3
    11.06 - 12.07 - 15155ft, 139,56 m3
    12.08 - 01.07 - 17708ft, 164,85 m3

    872,27 m3, 100.284ft összesen.

    Ez a tavaly gázfogyasztásunk főzéssel, melegvízzel, 120 m2-es szigetelt családi ház, konstans 21 fok, melléképületrész 15 fok. Látható, h éves szinten a 872,27 m3-rel gyakorlatilag a meghatározott 1729 m3-es átlag felét fogyasztjuk. De van olyan hónap - értelemszerűen télen - amikor a napi 144 m3-t túllépjük.
    Igen, google-ztam már ezerrel, de ilyet is, olyat is olvasok.
    Szóval, akkor h fogunk fizetni az adott hónapban, ha túllépjük a 144m3-t, de éves szinten a felét fogyasztjuk el a meghatározott átlagnak?
    Mert ha kifizettetik velünk piaci áron azt a kb 45 m3 gázt ami a 2 hónap túllépését jelenti 747ft-tal, azért az 33615ft a teljes éves fogyasztásunk 1/3-a..
    Jelenleg havonta olvassuk és diktáljuk az órát, de akkor fogom magam és előre rádiktálom értelemszerűen elosztva, h ne lépjük túl, vagy szimplán átrakatom átalánydíjra..

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz tradeelek11 #543 üzenetére

    Vályogot hungarocellel nem hőszigetelünk! Sem fehérrel, sem grafitossal. Maximum homolokzati kőzetgyapottal, a páradiffúzió miatt. Ebből fakadóan értelemszerűen a gyapotra kerülő anyagoknak is végig páraáteresztőnek kell lenniük (szilikon nemesvakolat és társai eleve kizárva..)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Parci #563 üzenetére

    Gyapot paplan nem túl jó ötlet. Sajnos idővel összesik, zsugorodik, ez által romlik a hőszigetelőképessége és nyilván csökken a vastagsága.
    Legjobb födémre a táblás kőzetgyapot (pl. Rockwool Multirock). Az mi 120 m2-es kockánkra én is azt raktam teljes egészében néhány éve, 2 x 15 cm-es rétegben.
    Évi 100.000ft a gáz mostani áron (falakon 12cm grafit), a meghatározott mostani átlag felét se érjük el, konstans 21 fokkal, minden szoba és helység egyénileg vezérelhető hőfokkal. [kép] , [kép]


    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz tradeelek11 #547 üzenetére

    Láttam ezt a videót és projektet korábban is, ők arra alapozták a hungarocellt, h építenek ki légtechnikát ez által konstans páratartalmuk lesz. Nos, az a légtechnika amit saját maguk kiépítettek egy VICC. Nézd meg azt a videót ahol bemutatja, kommentek között nem 1 légtechnikai szakember írta le a véleményét, h az a rendszer gyakorlatilag semmire nem jó. Eleve ott kezdődik a "gond", h kb. lefolyócső átmérőjű légtechnikai csöveket használtak. Szóval, az a rendszer kukába való.

    Ringman

    Kösz. Igen, ez volt a cél. Ház hőszigetelésből maradt egy csomó (főként hulldékot igyekeztem elhasználni), szimpla kockákat ragasztottam össze belőlük, és X területenként beraktam, majd a páraÁTeresztő fóliára még 1 5cm vastag XPS, h legyen biztosított légmozgás az OSB-k alatt, majd ment rá az OSB végig. Gyakorlatilag csak egy OSB tábla szélességű járófelületet csináltam, valamint a páraáteresztő fólián piros spray-val szépen megfújtam azon részeket, ahol a tető összekötő gerendáira rá lehet lépni későbbiekben bármi miatt..

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Belahaver #577 üzenetére

    Igen, az, de a Baumit is vályog szigetelésnél inkább a SilikatTop-ot javasolja. :)

    forceberg
    Valahol mostanság 30 cm környéke a minimális födémszigetelés vastagság. Tehát ezt a számot minél inkább megközelítve..
    Ami nagyon fontos, h a páraZÁRÁST ne felejtéstek el megoldani! Tehát, ha a lakótérben nincs pl. gk. álmennyezet, akkor a felporszívózott padlástérnél párazárófólia leterítéssel (toldásoknál 10 cm átfedés, RAGASZTVA VÉGIG) kell kezdeni! Majd arra a gyapot és végül célszerű lezárni páraÁTeresztő fóliával az egészet, h az esetleg porhó (ha nincs tetőfólia), vagy szimplán idővel a por ne menjen bele a gyapotba.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz runner 125 #580 üzenetére

    Szerk.:

    * pl. gk. álmennyezet párazárással, akkor a felporszívózott padlástérnél párazárófólia leterítéssel..

    ui.
    Egyébként Kömkel blogján van is erre egy számítás, megtérülési arányt is figyelembe véve. Ott ha jól emlékszem az jött ki, h a 30 cm feletti vastagság megterülési ideje már az ingatlan tervezett élettartamával azonos idejű kb.. Ergo a fölé nem nagyon éri meg menni már.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Parci #606 üzenetére

    Ma kb. kockaházból van a legtöbb Magyarországon, ezeknek a 80%-ánál nincs koszorú. A miénken sincs. Cserébe - ahogy a gyapotos fotón is látszik - a szelemeneket egymással szemben kötőgerendákkal összekötötték, ráadásul annó a tetők nagy része vörösfenyőből vagy akácból épült, tehát kb örök élet. :)
    A miénk '76-os építésű, 0 az-az 0 repedés volt rajta és most sincs semmi a falakon sehol.


    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz BullZeye #653 üzenetére

    Igen, meg maradt EPS is, azt is felhasználtam. Szinte csak aljzat hőszigetelésből és lábazat hőszigetelésből megmaradt anyagot használtam fel erre..
    A 2cm-eset simán szikével, fölötte meg azt hiszem sima mezei róka farkú fűrésszel.. szóval nem fémszálas nikecell vágóval.. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz BullZeye #656 üzenetére

    Komplexen felújítottuk az egészet még 2017-ben indítva, vért izzadva... Homlokzati hőszigetelés, komplett tető felújítás, belső aljzat kitermelése 30cm mélyen, új fűtés, terasz építés, beálló építés, 1-2 belső fal áthelyezés.. annyiban szerencsénk volt, hogy nagyszülőktől örökölt ház, saroktelekkel, és még egy 110 m2-es meglévő tégla melléképület is volt mellé (..vagy 120 éves, korábban istálló, gazdasági épület volt), ami szintúgy a kockaházhoz hasonlóan átépítésre került (itt pl a teli épületet ketten aláfalazással utólagos fal vízszigeteléssel láttuk el, modifikált lemezzel), szintúgy komplett belső ki 30 cm mélyen, homlokzat hőszigetelés, födém csere, födém hőszig.. A teljes folyamatban jelen voltam az elejétől a végéig, 3 évig nem volt hétvége.. :(
    [link] - pár fotó, ha érdekel.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Floyd80 #726 üzenetére

    Ez a legjobb megoldás, én is kettős üzemeltetésű bojlert rakattam fel. Nyáron külön óráról villannyal megy, télen pedig a fűtésről.
    Évente 1600kWh-t eszik meg villanyból, a ház pedig külön 2400-at, így szerencsére a 2 külön óra miatt mindkettővel beleférünk a támogatott árba.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Parci #661 üzenetére

    Kösz kösz, utólag jó érzés, de az a meló ami ezzel járt.. most már nem állnék neki újra és nem csa munka része miatt... Akkor még 1000ft/órért jött a kőműves. :D Azóta eszement beteg árak lettek.

    tradeelek11

    Köszi!
    Jól írta Catman, ecetfa! Télre így ledobja a teljes lombkoronát "ágastól".

    emre

    Ez csak egy gagyi verzió.. én nem marok, nekem csak arra kellett h ha fúrok be tudjam fogatni normálisan a satuba. De marásra alkalmatlan.. nyilván mert a sín illesztés nem század mm pontos. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Floyd80 #739 üzenetére

    Nem kapcsolgatok semmit. Be van állítva fixen a Vaillant felületén 50 fokra a melegvíz.
    Van benne egy hőmérő valamint egy vezérlés, így automatikusan érzékeli, ha télen a gázkazán megfűti a spirált, így a villany akkor nem fűt. Nyáron fordítva, ha nincs gázfűtés, fűti magát villanyról. Így 1600kWh évente.

    Kemény az ára.. :( Sajnos most mindennel ez lesz... Hőszigetelések, kazánok, napelemek, nyílászárók ára, mind ki fog lőni sajnos még jobban...

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Viiktor1989 #761 üzenetére

    A legtöbb meleg a födémen, tetőn keresztül távozik. Emellett az épületek hőszigetelése sajnos egy rendkívül összetett folyamat, egyik vonzza a másikat. Természetesen megtakarítást már részfolyamatokkal is el lehet érni, de az igazán kész rendszer az-az, amikor a ház kompletten egy termikus burkot alkot, így a meleg sehol nem tud elszökni. Ötödölni, hatodolni lehet a fűtészámlát. A mi kockánknál nagyszülők még egy 15 éve régi gázkazánnal, már műanyag ablakok mellett, de födém és homlokzati hőszigetelés nélkül volt olyan év, h 600.000ft-ot kifizettek gázra. Most szigetelve évi 100.

    Egyébként mindenképpen a födémszigeteléssel kellene kezdeni, 15-20-30cm kőzetgyapot ha elfér egybefüggően végig.
    Majd nyílás-zárók cseréje ha 25 évnél idősebbek és azt követően homlokzati hőszigetelés, mindenképpen törekedve arra, h a födém/tetőhőszigeteléssel _összeérjen_ a homlokzati szigetelés. Igen, ilyenkor általában a dobozolt/lambériázott párkány részt a falsíknál bontani kell végig, h a hungarocellt fel lehessen tolni..

    ReFleXx

    Köszkösz!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Alex91 #751 üzenetére

    Rendkívül gáz és sajnálatos, de teljesen jól látod.
    ..és az a legszomorúbb, h eddig a szavazóbázisukat jelentő vidéki nyugdíjasok 12 éven át meg lettek vezetve a "rezsicsökkentett árakkal". Elhitték, h ez örök és stabil, a rendszer vigyáz rájuk (miközben ugye 2013 óta talán 1 évben volt magasabb a világpiaci ár, a további években végig a rezsicsökkentett árak alatt volt..). 90%-ukat ember nem tudta rábeszélni, h szigeteljenek - már akinek lett volna miből -, mert valójában ugye az az igazi rezsicsökkentés. Most az ilyen családoknál qrva világ lesz sajnos. A szűk körömben egyébként nem látom még, h felfogták volna milyen számlák jönnek télen.. De sajnos ez az egész pontosan így lett kitalálva, h ne maradjon időd sem reagálni, sem gyorsan szigetelni. Akinek nincs szigetelt háza, az ezt a telet szinte garantáltan megszopja. :(

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Alex91 #773 üzenetére

    Egyelőre nem.. lehet én vagyok túl pesszimista, de nem túl fényes szerintem a jövőkép az energiaárakat tekintve. Simán el tudom képzelni, h a mostani csökkentés is csak egy benzinárhoz hasonló ideiglenes ársapka... (annak ellenére, h elvileg gázra 2036-ig szerződése van az országnak és Paks ugye a lakossági áram gyakorlatilag egészét megtermeli). Simán benne van a pakliban, h lejjebb kerül az átlag, vagy még drágább lesz a feletti rész. A helyzetre pedig még rátesz egy lapáttal a pánik. Tehát aki eddig ellene is volt, vagy nem fogta fel, legkésőbb a novemberi gázszámlájánál be fogja látni, h szigetelni kell, még akkor is ha önerőből ez nem fog menni, mert gyakorlatilag most ott tartunk, h egy átlagos vidéki családi ház hőszigetelése 3 évben belül meg fog térülni. Ergo, inkább megéri hitelbe beleugrani annak is, aki önerőből nem tudja megfinanszírozni.
    Ilyen téren egyébként nagy francok.. nyilván számításba vették ezt is, ergo most h egy erőteljes válságidőszak küszöbén állunk üres államkasszával, EU-s pénzek nélkül és elkezdett megtorpanni az építőipar, csak rá tudnak dobni még 1 lapáttal a rezsiár húzással.. - ami ugye ismét piacélénkítő hatással bír = több adó bevétel + még a drága rezsi adóbevétele 1 télen át...

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz 313313 #973 üzenetére

    Kösz az infot, egy gyors számolást én is végeztem.
    Van 4 Panasonic Etherea-nk, a készenléti fogyasztásuk 0,001 kWh. Az összfogyasztásuk készenlétben 1 év alatt 35kWh, ha a 2x-es árat is számolom rá 70ft-tal, az nincs 2500ft 1 évben.
    Ez elég bagatell.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kisbalazs83 #1012 üzenetére

    Akkor miért van? :D
    Semmi értelme... falbelső szigetelésnél a szigetelés mögött garantáltan penészedni fog a fal és amit írsz, nincs hőtároló tömeg, az összes fal hideg lesz, nem tudnak átmelegedni.
    Szigetelni kívülről kell.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Parci #1257 üzenetére

    Pontosan, mert a hungi merevebb, és kevésbé kell vele precízen bánni vele.. hozzáteszem surlófényben szinte még a világosban legprofibbnak tűnő munka is megmutatja a felületet..
    De homlokzati gyapottal valóban sokan el sem vállalják, vagy benyögnek olyan árat, amitől inkább a tulaj választja a hungarocellt. :)
    Már csak a hangszigetelő képessége miatt is sokkal jobb a gyapot, ha annó lett volna lehetőség én is azt rakattam volna, de nem találtam ép áron szakit rá.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz emre #1327 üzenetére

    Emellett a fafűtésnél mindenki számolja hozzá a fa összefűrészelésre, behordása, kazánra rakásra, hamuzásra fordított időt és energiát is..

    Tudom, mert nekünk volt annó, én gyűlöltem. Minden nyáron heteket szoptam mire összevágtam motorfűrésszel, akkor felszedni a földről, rá a talicskára, betol, lerak, télen újra megfog, kazánra rárak majd reggel hamuzni.. a hátam közepére sem kívánom újra.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Tapsi #1444 üzenetére

    Nálunk új Vaillant kondenzációs gázkazánnal, műanyag nyílászárókkal, 12 cm grafitos hőszigeteléssel, 30 cm gyapottal a födémen, 10cm hungarocellel az aljzatban úgy 110 m2-en konstans 21 fokkal évi 100.000ft a gáz és ez egy kistéglából épült kocka.., a kazánház rész már a melléképületbe kapott helyet, ami közvetlenül átjárható a garázsig, így a kazánház hője még itt is tart 16-17 fokot a legnagyobb hidegekben is.
    Előtte a régi gázkazánnal, födém és fal hőszigetelés nélkül, régi nyílászárókkal volt olyan év, h nagyszüleim 1 évben kifizettek 600.000ft-ot gázra ugyanerre a házra, kizárólag a 110 m2-t fűtve.

    Egészen pontosan így alakult a tavalyi év:

    01.07. - 02.08 - 18015ft, 167,73 m3
    02.09 - 03.05 - 11884ft, 107,47 m3
    03.06 - 04.06. - 11268ft, 101,62 m3
    04.07 - 05.06 - 8386ft, 73,3 m3
    05.07 - 07.07 - 5909ft, 39,13 m3
    07.29 - 11.05 - 11959ft, 78,61 m3
    11.06 - 12.07 - 15155ft, 139,56 m3
    12.08 - 01.07 - 17708ft, 164,85 m3

    872,27 m3, 100.284ft összesen.

    De ugye itt az is kérdés h mivel fűtötök. Gáz, villany? Előbbinél nyilvánvaló h a mostani 7,5x-es szorzó mellett elég hamar meg fog térülni a hőszigetelés.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz GEPESZ66 #3130 üzenetére

    Csinálj csak középen egy járható sávot OSB-ből, a szarufák alsó részére (kb az OSB járórésszel 1 síkban) meg körbe csavarozz fel combos facsavarokkal tetőlécet körbe, majd rakj fel a padlásra 1 padlót. Így később az OSB felületről a padlót párhova rá tudod támasztani a körbe felcsavarozott tetőléc "keretre", tehát kb bármelyik pontja elérhető lesz belül a tetőnek, úgy h nincs beborítva az egész OSB-val.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák